Co je to?
Definice výrazu Poločas rozpadu. Co znamená odborný pojem Poločas rozpadu z kategorie Fyzika?

Co to je Poločas rozpadu? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Poločas rozpadu

Poločas rozpadu, jinak také poločas přeměny, je označení pro dobu, během které dojde k proměně půlky celkového počtu jader atomů, které jsou ve vzorku. Může se jednat o část sekundy nebo i miliony let. Poločas rozpadu není považován za přesné označení, protože každá radioaktivní přeměna nemusí nutně znamenat rozpad.
Na základě poločasu přeměny se určuje stabilita izotopu. Jádra stabilních izotopů se nepřeměňují samovolně, jejich poločas přeměny je nekonečný. Některé chemické prvky stabilní izotopy nemají, jiné mají jak stabilní, tak nestabilní formy.


Co je to Poločas rozpadu? Význam slova, termín, Definice výrazu Poločas rozpadu. Co znamená odborný pojem Poločas rozpadu z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Poločas rozpadu s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Poločas rozpadu patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: co znamená, lexikon, význam pojmu, co to je, Poločas rozpadu, terminologie, slovník, přesný význam, termín, terminus technicus, Fyzika, pojem, wiki, formulace, co je to Poločas rozpadu?, slovo, význam, přesný výraz


Pojem Poločas rozpadu je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Poločas rozpadu? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Poločas přeměny (obvykle označovaný T½) je doba, za kterou se přemění polovina celkového počtu atomárních jader ve vzorku. Pro konkrétní izotop je konstantní. Má hodnotu od zlomku sekundy až po milióny let. Často se používá i termín poločas rozpadu, ale ten je méně obecný, protože ne každá radioaktivní přeměna představuje rozpad (například vyzáření fotonu gama záření z excitovaného jádra).

Hledejte pojem Poločas rozpadu v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poločas rozpadu ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Poločas rozpadu ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poločas rozpadu ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Poločas rozpadu ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Poločas rozpadu ve Wikizdrojích

Najít pojem Poločas rozpadu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Poločas rozpadu například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Poločas rozpadu? resp. co znamená slovo Poločas rozpadu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poločas rozpadu, odpověď na dotaz co je to Poločas rozpadu?. Víte např. kdo to je Tereza Spencerová? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.