Co je to?
Definice výrazu Poločas rozpadu. Co znamená odborný pojem Poločas rozpadu z kategorie Fyzika?

Co to je Poločas rozpadu? Význam slova

Co znamená termín Poločas rozpadu? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Poločas rozpadu, jinak také poločas přeměny, je označení pro dobu, během které dojde k proměně půlky celkového počtu jader atomů, které jsou ve vzorku. Může se jednat o část sekundy nebo i miliony let. Poločas rozpadu není považován za přesné označení, protože každá radioaktivní přeměna nemusí nutně znamenat rozpad.
Na základě poločasu přeměny se určuje stabilita izotopu. Jádra stabilních izotopů se nepřeměňují samovolně, jejich poločas přeměny je nekonečný. Některé chemické prvky stabilní izotopy nemají, jiné mají jak stabilní, tak nestabilní formy.


Co je to Poločas rozpadu? Význam slova, termín, Definice výrazu Poločas rozpadu. Co znamená odborný pojem Poločas rozpadu z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Poločas rozpadu? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Poločas rozpadu je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, popis, Fyzika, odborný výraz, co znamená, informace, lexikon, synonymum, co to je, heslo, Poločas rozpadu, wiki, názvosloví, Fyzika, význam pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, význam


Pojem Poločas rozpadu je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Poločas rozpadu?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Poločas přeměny (obvykle označovaný T½) je doba, za kterou se přemění polovina celkového počtu atomárních jader ve vzorku. Pro konkrétní izotop je konstantní. Má hodnotu od zlomku sekundy až po milióny let. Často se používá i termín poločas rozpadu, ale ten je méně obecný, protože ne každá radioaktivní přeměna představuje rozpad (například vyzáření fotonu gama záření z excitovaného jádra).

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Poločas rozpadu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Poločas rozpadu ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Poločas rozpadu na Google.cz

Hledat termín Poločas rozpadu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Poločas rozpadu ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Poločas rozpadu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Poločas rozpadu například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Poločas rozpadu? resp. co označuje slovo Poločas rozpadu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poločas rozpadu, odpověď na dotaz co je to Poločas rozpadu?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Poločas rozpadu v jiné sekci než Fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.