Co je to?
Definice výrazu Poločas rozpadu. Co znamená odborný pojem Poločas rozpadu z kategorie Fyzika?

Co to je Poločas rozpadu? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Poločas rozpadu

Poločas rozpadu, jinak také poločas přeměny, je označení pro dobu, během které dojde k proměně půlky celkového počtu jader atomů, které jsou ve vzorku. Může se jednat o část sekundy nebo i miliony let. Poločas rozpadu není považován za přesné označení, protože každá radioaktivní přeměna nemusí nutně znamenat rozpad.
Na základě poločasu přeměny se určuje stabilita izotopu. Jádra stabilních izotopů se nepřeměňují samovolně, jejich poločas přeměny je nekonečný. Některé chemické prvky stabilní izotopy nemají, jiné mají jak stabilní, tak nestabilní formy.


Co je to Poločas rozpadu? Význam slova, termín, Definice výrazu Poločas rozpadu. Co znamená odborný pojem Poločas rozpadu z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Poločas rozpadu sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Poločas rozpadu je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, lexikon, heslo, terminus technicus, wiki, co je to Poločas rozpadu?, odborný výraz, popis, Fyzika, Poločas rozpadu, synonymum, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, význam, informace, terminologie


Pojem Poločas rozpadu je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Poločas rozpadu můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Poločas přeměny (obvykle označovaný T½) je doba, za kterou se přemění polovina celkového počtu atomárních jader ve vzorku. Pro konkrétní izotop je konstantní. Má hodnotu od zlomku sekundy až po milióny let. Často se používá i termín poločas rozpadu, ale ten je méně obecný, protože ne každá radioaktivní přeměna představuje rozpad (například vyzáření fotonu gama záření z excitovaného jádra).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Poločas rozpadu ve Wikizdrojích

Najít výraz Poločas rozpadu na Google.cz

Zkusit najít pojem Poločas rozpadu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Poločas rozpadu ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Poločas rozpadu na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Poločas rozpadu ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Poločas rozpadu například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Poločas rozpadu? resp. co vlastně znamená slovo Poločas rozpadu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poločas rozpadu, odpověď na dotaz co je to Poločas rozpadu?. Víte např. kdo to je Antonín Dvořák? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.