Co je to?
Odborný výraz, definice slova Upload. Co znamená pojem Upload z kategorie Internet?

Co je to Upload? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Upload

Upload neboli nahrání označuje odeslání dat na nějaký ze vzdálených počítačů, například na server, a to tak, aby zde mohla být uložena kopie těchto dat. Vzdálené nahrávání lze využít například při pomalém připojení místního počítače, vzdálené systémy si dokáží data vyměnit velice rychle.
Bez uploadu by se data musela nahrávat přes pomalé připojení a celý proces by trval velice dlouho.


Co je to Upload? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Upload. Co znamená pojem Upload z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Upload? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Upload se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, slovo, Internet, odborné názvosloví, termín, přesný význam, co je to Upload?, význam slova, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, co to je, Internet, co znamená, význam, Upload, popis


Pojem Upload je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Upload dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Anglický termín to upload (česky: k nahrání), či krátce upload (nahrání) znamená odesílat data na vzdálený počítačový systém, jako je například server nebo jiného klienta tak, aby vzdálený systém mohl uložit kopii dat.

Další informační zdroje

Hledat slovo Upload na Google.cz

Najít heslo Upload ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Upload na Youtube

Vyhledat termín Upload ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Upload ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Upload ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Upload například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Upload? resp. jaký je význam pojmu Upload? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Upload, odpověď na dotaz co je to Upload?. Víte např. kdo to je Rektor? Znáte a víte kdo je Mim? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Internet). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.