Co je to?
Výraz, termín, definice slova Upload. Co znamená odborný pojem Upload z kategorie Internet?

Co je to Upload? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Upload

Upload neboli nahrání označuje odeslání dat na nějaký ze vzdálených počítačů, například na server, a to tak, aby zde mohla být uložena kopie těchto dat. Vzdálené nahrávání lze využít například při pomalém připojení místního počítače, vzdálené systémy si dokáží data vyměnit velice rychle.
Bez uploadu by se data musela nahrávat přes pomalé připojení a celý proces by trval velice dlouho.


Co je to Upload? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Upload. Co znamená odborný pojem Upload z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Upload patří do sekce internet

Klíčová slova: terminologie, termín, co to je, význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, synonymum, heslo, wiki, slovník, slovo, přesný význam, internet, co je to Upload?, lexikon, Upload


Pojem Upload je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Upload?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anglický termín to upload (česky: k nahrání), či krátce upload (nahrání) znamená odesílat data na vzdálený počítačový systém, jako je například server nebo jiného klienta tak, aby vzdálený systém mohl uložit kopii dat.

Pro více informací o heslu Upload zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Upload ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Upload ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Upload ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Upload ve Wikizdrojích

Najít výraz Upload ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Upload ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Upload například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Upload? resp. co označuje slovo Upload? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Upload, odpověď na dotaz co je to Upload?. Víte např. kdo to je Mary Anningová? Znáte a víte kdo je Miluše Bittnerová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.