Co je to?
Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Palmeta? Význam slova

Co znamená termín Palmeta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Palmeta je název ornamentu. Pojmenování pochází z italštiny, ze zdrobněliny slova palma. Palmeta je tvořena větším počtem listů. Ty jsou většinou špičaté a uspořádané do vějíře, takže připomínají palmové listy.
Tento ornament je původem z Blízkého východu, vyskytoval se již ve starověkém Egyptě a v antickém Řecku. Prosadil se i v období renesance a klasicismu. Palmeta se vyskytuje jak ve výtvarném umění, tak v sochařství a samozřejmě v architektuře především na rozích budov nebo na špičce štítu.


Co je to Palmeta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Palmeta se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, synonymum, definice pojmu, co je to Palmeta?, informace, slovník, slovo, wiki, odborné názvosloví, význam slova, Stavebnictví, co znamená, popis, přesný výraz, co to je, heslo, Stavebnictví


Pojem Palmeta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Palmeta můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Palmeta (z ital., zdrobnělina slova palma) je velmi rozšířený ornament, obvykle tvořený pěti a více na konci zaoblenými nebo zašpičatělými listy, které se vějířovitě rozbíhají vzhůru. Je souměrný podle svislé osy a připomíná korunu palmových listů. Vyskytuje se na malbách, textilu, keramice, plastikách a zejména na stavbách od starověku do 19. století.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Palmeta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Palmeta ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Palmeta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Palmeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Palmeta ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Palmeta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Palmeta například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Palmeta? resp. co vlastně znamená slovo Palmeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palmeta, odpověď na dotaz co je to Palmeta?. Víte např. kdo to je Tiskař? Znáte a víte kdo je Mašgiach? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.