Co je to?
Výraz, termín, definice slova Palmeta. Co znamená odborný pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Palmeta? Význam slova

Co znamená termín Palmeta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Palmeta je název ornamentu. Pojmenování pochází z italštiny, ze zdrobněliny slova palma. Palmeta je tvořena větším počtem listů. Ty jsou většinou špičaté a uspořádané do vějíře, takže připomínají palmové listy.
Tento ornament je původem z Blízkého východu, vyskytoval se již ve starověkém Egyptě a v antickém Řecku. Prosadil se i v období renesance a klasicismu. Palmeta se vyskytuje jak ve výtvarném umění, tak v sochařství a samozřejmě v architektuře především na rozích budov nebo na špičce štítu.


Co je to Palmeta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Palmeta. Co znamená odborný pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Palmeta) můžete sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Palmeta patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: popis, slovo, lexikon, slovník, co znamená, wiki, význam, synonymum, význam slova, přesný výraz, informace, formulace, co je to Palmeta?, Palmeta, význam pojmu, heslo, termín, odborný výraz


Pojem Palmeta je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Palmeta můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Palmeta (z ital., zdrobnělina slova palma) je velmi rozšířený ornament, obvykle tvořený pěti a více na konci zaoblenými nebo zašpičatělými listy, které se vějířovitě rozbíhají vzhůru. Je souměrný podle svislé osy a připomíná korunu palmových listů. Vyskytuje se na malbách, textilu, keramice, plastikách a zejména na stavbách od starověku do 19. století.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Palmeta ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Palmeta ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Palmeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Palmeta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Palmeta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Palmeta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Palmeta například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Palmeta? resp. co přesně označuje termín Palmeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palmeta, odpověď na dotaz co je to Palmeta?. Víte např. kdo to je Tomáš Klus? Znáte a víte kdo je Jiří Beran? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Palmeta i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.