Co je to?
Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Palmeta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Palmeta?

Palmeta je název ornamentu. Pojmenování pochází z italštiny, ze zdrobněliny slova palma. Palmeta je tvořena větším počtem listů. Ty jsou většinou špičaté a uspořádané do vějíře, takže připomínají palmové listy.
Tento ornament je původem z Blízkého východu, vyskytoval se již ve starověkém Egyptě a v antickém Řecku. Prosadil se i v období renesance a klasicismu. Palmeta se vyskytuje jak ve výtvarném umění, tak v sochařství a samozřejmě v architektuře především na rozích budov nebo na špičce štítu.


Co je to Palmeta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Palmeta) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Palmeta patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, lexikon, popis, co to je, odborné názvosloví, terminologie, termín, odborný výraz, Stavebnictví, definice pojmu, slovo, význam pojmu, názvosloví, informace, Palmeta, vysvětlení, formulace, slovník


Pojem Palmeta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Palmeta

Vyhledat termín Palmeta ve Wikipedii

Najít výraz Palmeta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Palmeta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Palmeta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Palmeta na Youtube

Zkusit najít pojem Palmeta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Palmeta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Palmeta? resp. co přesně znamená slovo Palmeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palmeta, odpověď na dotaz co je to Palmeta?. Víte např. kdo to je Absolvent? Znáte a víte kdo je Prognostik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Palmeta hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.