Co je to?
Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Palmeta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Palmeta?

Palmeta je název ornamentu. Pojmenování pochází z italštiny, ze zdrobněliny slova palma. Palmeta je tvořena větším počtem listů. Ty jsou většinou špičaté a uspořádané do vějíře, takže připomínají palmové listy.
Tento ornament je původem z Blízkého východu, vyskytoval se již ve starověkém Egyptě a v antickém Řecku. Prosadil se i v období renesance a klasicismu. Palmeta se vyskytuje jak ve výtvarném umění, tak v sochařství a samozřejmě v architektuře především na rozích budov nebo na špičce štítu.


Co je to Palmeta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Palmeta patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, odborné názvosloví, wiki, co je to Palmeta?, termín, synonymum, Stavebnictví, terminologie, co znamená, definice, terminus technicus, Stavebnictví, slovník, Palmeta, význam slova, význam pojmu, co to je


Pojem Palmeta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Palmeta dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Palmeta (z ital., zdrobnělina slova palma) je velmi rozšířený ornament, obvykle tvořený pěti a více na konci zaoblenými nebo zašpičatělými listy, které se vějířovitě rozbíhají vzhůru. Je souměrný podle svislé osy a připomíná korunu palmových listů. Vyskytuje se na malbách, textilu, keramice, plastikách a zejména na stavbách od starověku do 19. století.

Hledejte pojem Palmeta v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Palmeta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Palmeta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Palmeta ve Wikizdrojích

Najít slovo Palmeta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Palmeta na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Palmeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Palmeta například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Palmeta? resp. co to je Palmeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palmeta, odpověď na dotaz co je to Palmeta?. Víte např. kdo to je Školník? Znáte a víte kdo je Prognostik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.