Co je to?
Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Palmeta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Palmeta?

Palmeta je název ornamentu. Pojmenování pochází z italštiny, ze zdrobněliny slova palma. Palmeta je tvořena větším počtem listů. Ty jsou většinou špičaté a uspořádané do vějíře, takže připomínají palmové listy.
Tento ornament je původem z Blízkého východu, vyskytoval se již ve starověkém Egyptě a v antickém Řecku. Prosadil se i v období renesance a klasicismu. Palmeta se vyskytuje jak ve výtvarném umění, tak v sochařství a samozřejmě v architektuře především na rozích budov nebo na špičce štítu.


Co je to Palmeta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Palmeta. Co znamená pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Palmeta s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Palmeta se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, slovník, synonymum, termín, co je to Palmeta?, přesný význam, wiki, co znamená, odborný výraz, formulace, Stavebnictví, slovo, pojem, význam, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Palmeta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Palmeta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Palmeta (z ital., zdrobnělina slova palma) je velmi rozšířený ornament, obvykle tvořený pěti a více na konci zaoblenými nebo zašpičatělými listy, které se vějířovitě rozbíhají vzhůru. Je souměrný podle svislé osy a připomíná korunu palmových listů. Vyskytuje se na malbách, textilu, keramice, plastikách a zejména na stavbách od starověku do 19. století.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Palmeta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Palmeta ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Palmeta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Palmeta ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Palmeta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Palmeta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Palmeta například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Palmeta? resp. co znamená výraz Palmeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palmeta, odpověď na dotaz co je to Palmeta?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Antropolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Palmeta i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.