Co je to?
Definice výrazu Palmeta. Co znamená odborný pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Co je Palmeta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Palmeta

Palmeta je název ornamentu. Pojmenování pochází z italštiny, ze zdrobněliny slova palma. Palmeta je tvořena větším počtem listů. Ty jsou většinou špičaté a uspořádané do vějíře, takže připomínají palmové listy.
Tento ornament je původem z Blízkého východu, vyskytoval se již ve starověkém Egyptě a v antickém Řecku. Prosadil se i v období renesance a klasicismu. Palmeta se vyskytuje jak ve výtvarném umění, tak v sochařství a samozřejmě v architektuře především na rozích budov nebo na špičce štítu.


Co je to Palmeta? Význam slova, termín, Definice výrazu Palmeta. Co znamená odborný pojem Palmeta z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Palmeta je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, formulace, názvosloví, přesný výraz, pojem, slovník, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, heslo, vysvětlení, odborný výraz, wiki, co znamená, přesný význam, definice, stavebnictví, definice pojmu


Pojem Palmeta je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Palmeta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Palmeta (z ital., zdrobnělina slova palma) je velmi rozšířený ornament, obvykle tvořený pěti a více na konci zaoblenými nebo zašpičatělými listy, které se vějířovitě rozbíhají vzhůru. Je souměrný podle svislé osy a připomíná korunu palmových listů. Vyskytuje se na malbách, textilu, keramice, plastikách a zejména na stavbách od starověku do 19. století.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Palmeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Palmeta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Palmeta ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Palmeta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Palmeta na Google.cz

Najít heslo Palmeta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Palmeta například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Palmeta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Palmeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palmeta, odpověď na dotaz co je to Palmeta?. Víte např. kdo to je Zinédine Zidane? Znáte a víte kdo je Natalia Vodianova? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Palmeta hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.