Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bruxismus. Co znamená odborný pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je to Bruxismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bruxismus?

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.


Co je to Bruxismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bruxismus. Co znamená odborný pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bruxismus? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bruxismus je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, nemoce, co je to Bruxismus?, slovník, slovo, termín, terminus technicus, informace, co znamená, význam slova, význam pojmu, definice pojmu, formulace, nemoce, lexikon


Pojem Bruxismus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bruxismus?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bruxismus je intenzivní skřípání a cvakání zuby, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání zubů a může vést až k poničení čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře u většiny populace a to především během spánku. Lidé, kteří bruxismem trpí, často o problému ani nevědí. Mohou ale sledovat příznaky na bruxismus poukazující - bolesti čelistí, čelistního kloubu a hlavy nebo přecitlivělost zubů na kyselé a horké.

Jiné informační zdroje o pojmu Bruxismus

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bruxismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Bruxismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bruxismus ve Wikizdrojích

Najít výraz Bruxismus ve Wikislovníku

Hledat slovo Bruxismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Bruxismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruxismus například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bruxismus? resp. co je to Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Ivanka Devátá? Znáte a víte kdo je Schizofrenik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?