Co je to?
Definice výrazu Bruxismus. Co znamená odborný pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je Bruxismus?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bruxismus?

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.


Co je to Bruxismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Bruxismus. Co znamená odborný pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bruxismus můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Bruxismus je v sekci nemoce

Klíčová slova: Bruxismus, terminus technicus, nemoce, co to je, význam pojmu, termín, slovník, přesný význam, wiki, synonymum, informace, odborné názvosloví, význam, názvosloví, co je to Bruxismus?, heslo, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Bruxismus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bruxismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bruxismus je intenzivní skřípání a cvakání zuby, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání zubů a může vést až k poničení čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře u většiny populace a to především během spánku. Lidé, kteří bruxismem trpí, často o problému ani nevědí. Mohou ale sledovat příznaky na bruxismus poukazující - bolesti čelistí, čelistního kloubu a hlavy nebo přecitlivělost zubů na kyselé a horké.

Hledejte výraz Bruxismus v dalších zdrojích

Najít termín Bruxismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bruxismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Bruxismus na Google obrázcích

Hledat výraz Bruxismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Bruxismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Bruxismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruxismus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Bruxismus? resp. co přesně znamená slovo Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Filip Blažek? Znáte a víte kdo je Premiér? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Bruxismus i v jiné kategorii než v nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?