Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je to Bruxismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bruxismus?

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.


Co je to Bruxismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bruxismus doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bruxismus se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, co to je, význam pojmu, slovník, význam, názvosloví, wiki, definice, vysvětlení, termín, popis, synonymum, Bruxismus, terminus technicus, terminologie, formulace


Pojem Bruxismus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bruxismus?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bruxismus je intenzivní skřípání a cvakání zuby, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání zubů a může vést až k poničení čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře u většiny populace a to především během spánku. Lidé, kteří bruxismem trpí, často o problému ani nevědí. Mohou ale sledovat příznaky na bruxismus poukazující - bolesti čelistí, čelistního kloubu a hlavy nebo přecitlivělost zubů na kyselé a horké.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Bruxismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Bruxismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bruxismus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Bruxismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Bruxismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bruxismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruxismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Bruxismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Mistr? Znáte a víte kdo je Podiatr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?