Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je to Bruxismus? Význam slova

Co znamená termín Bruxismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.


Co je to Bruxismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bruxismus) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bruxismus patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, Nemoce, Nemoce, slovník, odborné názvosloví, wiki, slovo, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, terminus technicus, informace, význam slova, co to je, význam, co je to Bruxismus?, definice pojmu, synonymum


Pojem Bruxismus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bruxismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bruxismus je intenzivní skřípání a cvakání zuby, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání zubů a může vést až k poničení čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře u většiny populace a to především během spánku. Lidé, kteří bruxismem trpí, často o problému ani nevědí. Mohou ale sledovat příznaky na bruxismus poukazující - bolesti čelistí, čelistního kloubu a hlavy nebo přecitlivělost zubů na kyselé a horké.

Další informační zdroje o slovu Bruxismus

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bruxismus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Bruxismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Bruxismus ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Bruxismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bruxismus na Google.cz

Zkusit najít termín Bruxismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruxismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bruxismus? resp. co znamená Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bruxismus hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?