Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bruxismus. Co znamená slovo Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je Bruxismus? Definice pojmu

Co znamená termín Bruxismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.


Co je to Bruxismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bruxismus. Co znamená slovo Bruxismus z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Bruxismus) můžete sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Bruxismus patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: terminologie, lexikon, co je to Bruxismus?, co znamená, synonymum, popis, terminus technicus, vysvětlení, heslo, informace, termín, co to je, Bruxismus, odborné názvosloví, definice pojmu, význam slova, význam, pojem


Pojem Bruxismus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bruxismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bruxismus je intenzivní skřípání a cvakání zuby, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání zubů a může vést až k poničení čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře u většiny populace a to především během spánku. Lidé, kteří bruxismem trpí, často o problému ani nevědí. Mohou ale sledovat příznaky na bruxismus poukazující - bolesti čelistí, čelistního kloubu a hlavy nebo přecitlivělost zubů na kyselé a horké.

Další zdroje informací

Hledat slovo Bruxismus ve Wikislovníku

Vyhledat termín Bruxismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Bruxismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Bruxismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Bruxismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Bruxismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruxismus například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Bruxismus? resp. co znamená výraz Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Dana Medřická? Znáte a víte kdo je Premiér? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?