Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je to Bruxismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bruxismus?

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.


Co je to Bruxismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bruxismus. Co znamená pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Bruxismus můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bruxismus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, definice, terminus technicus, slovník, heslo, terminologie, definice pojmu, názvosloví, popis, co je to Bruxismus?, formulace, vysvětlení, termín, význam slova, význam, Bruxismus, Nemoce


Pojem Bruxismus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bruxismus?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bruxismus je intenzivní skřípání a cvakání zuby, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání zubů a může vést až k poničení čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře u většiny populace a to především během spánku. Lidé, kteří bruxismem trpí, často o problému ani nevědí. Mohou ale sledovat příznaky na bruxismus poukazující - bolesti čelistí, čelistního kloubu a hlavy nebo přecitlivělost zubů na kyselé a horké.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bruxismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bruxismus ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bruxismus na Google.cz

Zkusit najít výraz Bruxismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Bruxismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bruxismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruxismus například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bruxismus? resp. jaká je definice slova Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Whistleblower? Znáte a víte kdo je Podiatr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?