Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bruxismus. Co znamená odborný pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Co je to Bruxismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bruxismus?

Bruxismus je označení pro silné skřípání a cvakání zubů. Různou mírou bruxismu trpí většina lidí, většinou se odehrává v době spánku, přičemž o tom postižení nemusí vědět. Při tomto jevu se zuby mechanicky opotřebovávají a někdy dojde až k poškození čelistního kloubu. Pokud však lidé pociťují příznaky jako bolesti čelistí nebo čelistního kloubů, přecitlivělost zubů a bolest hlavy, je možné, že trpí právě bruxismem.
Bruxismus se léčí mechanicky. Podávají se léky na uvolnění svalstva nebo se vkládají mezizubní dlahy z umělé hmoty.


Co je to Bruxismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bruxismus. Co znamená odborný pojem Bruxismus z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Bruxismus patří do sekce nemoce

Klíčová slova: co to je, termín, přesný výraz, terminus technicus, slovník, slovo, vysvětlení, význam, nemoce, Bruxismus, popis, význam slova, synonymum, názvosloví, lexikon, wiki, terminologie, nemoce


Pojem Bruxismus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bruxismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bruxismus je intenzivní skřípání a cvakání zuby, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání zubů a může vést až k poničení čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře u většiny populace a to především během spánku. Lidé, kteří bruxismem trpí, často o problému ani nevědí. Mohou ale sledovat příznaky na bruxismus poukazující - bolesti čelistí, čelistního kloubu a hlavy nebo přecitlivělost zubů na kyselé a horké.

Další zdroje informací o slovu Bruxismus

Hledat videa s názvem Bruxismus na Youtube

Najít slovo Bruxismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Bruxismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bruxismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Bruxismus ve Wikislovníku

Najít výraz Bruxismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bruxismus například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Bruxismus? resp. co je to Bruxismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bruxismus, odpověď na dotaz co je to Bruxismus?. Víte např. kdo to je Sňatkový podvodník? Znáte a víte kdo je Premiér? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?