Co je to?
Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Co to je Underground? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Underground

Underground je pojem převzatý z angličtiny. Doslovný překlad je podzemí, v běžném životě označuje skryté hnutí neoficiálního nebo i ilegálního charakteru. Jinde se underground používá pro označení kulturních hnutí, odlišných od hlavního proudu. S tímto označením se setkáváme hlavně v umění a v hudbě.
Underground však může znamenat i označení odboje z druhé světové války nebo jiný název pro kriminální podsvětí. U nás se pro underground používá i název druhá kultura.


Co je to Underground? Význam slova, termín, Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Underground? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Underground se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: termín, názvosloví, terminologie, vysvětlení, Underground, význam slova, přesný výraz, přesný význam, Kultura, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, synonymum, význam pojmu, Kultura, odborný výraz, wiki, slovo


Pojem Underground je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Underground?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Underground (anglicky podzemí) je výraz označující nějaké skryté, neoficiální až ilegální hnutí. Může jít např. o kriminální podsvětí nebo odboj během druhé světové války, v jiných jazycích se označení používá především pro kulturní, hudební a umělecká hnutí, subkultury a kontrakultury vymaňující se z hlavního proudu.

V českém prostředí se tímto termínem označuje především hnutí zvané také druhá kultura, jejímž vůdčím duchem byl český teoretik umění a básník Ivan Martin Jirous a nejvýraznějšími zástupci hudební skupiny The Plastic People of the Universe a DG 307.

Více informací o pojmu Underground lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Underground ve Wikislovníku

Hledat výraz Underground ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Underground ve vyhledávači Yandex

Najít termín Underground na Google.cz

Vyhledat termín Underground ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Underground ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Underground například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Underground? resp. co označuje slovo Underground? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Underground, odpověď na dotaz co je to Underground?. Víte např. kdo to je Pesimista? Znáte a víte kdo je Dalibor Dědek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.