Co je to?
Výraz, termín, definice slova Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Co je to Underground? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Underground?

Underground je pojem převzatý z angličtiny. Doslovný překlad je podzemí, v běžném životě označuje skryté hnutí neoficiálního nebo i ilegálního charakteru. Jinde se underground používá pro označení kulturních hnutí, odlišných od hlavního proudu. S tímto označením se setkáváme hlavně v umění a v hudbě.
Underground však může znamenat i označení odboje z druhé světové války nebo jiný název pro kriminální podsvětí. U nás se pro underground používá i název druhá kultura.

Co je to Underground? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Underground můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Underground je v kategorii kultura

Klíčová slova: význam, formulace, přesný význam, co to je, heslo, přesný výraz, kultura, wiki, co je to Underground?, kultura, informace, odborný výraz, co znamená, názvosloví, Underground, význam pojmu, význam slova, definice


Pojem Underground je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Underground?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Underground (anglicky podzemí) je výraz označující nějaké skryté, neoficiální až ilegální hnutí. Může jít např. o kriminální podsvětí nebo odboj během druhé světové války, v jiných jazycích se označení používá především pro kulturní, hudební a umělecká hnutí, subkultury a kontrakultury vymaňující se z hlavního proudu.

V českém prostředí se tímto termínem označuje především hnutí zvané také druhá kultura, jejímž vůdčím duchem byl český teoretik umění a básník Ivan Martin Jirous a nejvýraznějšími zástupci hudební skupiny The Plastic People of the Universe a DG 307.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Underground ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Underground ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Underground na Google.cz

Hledat heslo Underground ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Underground ve Wikimedia Commons

Najít výraz Underground ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Underground například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Underground? resp. co znamená Underground? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Underground, odpověď na dotaz co je to Underground?. Víte např. kdo to je Samorost? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci kultura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.