Co je to?
Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Co to je Underground? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Underground?

Underground je pojem převzatý z angličtiny. Doslovný překlad je podzemí, v běžném životě označuje skryté hnutí neoficiálního nebo i ilegálního charakteru. Jinde se underground používá pro označení kulturních hnutí, odlišných od hlavního proudu. S tímto označením se setkáváme hlavně v umění a v hudbě.
Underground však může znamenat i označení odboje z druhé světové války nebo jiný název pro kriminální podsvětí. U nás se pro underground používá i název druhá kultura.

Co je to Underground? Význam slova, termín, Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Underground? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Underground se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, termín, názvosloví, lexikon, Kultura, terminus technicus, co znamená, terminologie, význam slova, vysvětlení, informace, význam pojmu, synonymum, popis, co je to Underground?, Kultura, wiki


Pojem Underground je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Underground píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Underground (anglicky podzemí) je výraz označující nějaké skryté, neoficiální až ilegální hnutí. Může jít např. o kriminální podsvětí nebo odboj během druhé světové války, v jiných jazycích se označení používá především pro kulturní, hudební a umělecká hnutí, subkultury a kontrakultury vymaňující se z hlavního proudu.

V českém prostředí se tímto termínem označuje především hnutí zvané také druhá kultura, jejímž vůdčím duchem byl český teoretik umění a básník Ivan Martin Jirous a nejvýraznějšími zástupci hudební skupiny The Plastic People of the Universe a DG 307.

Jiné informační zdroje o pojmu Underground

Hledat videa s názvem Underground na Youtube

Zkusit najít pojem Underground ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Underground ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Underground ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Underground ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Underground ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Underground například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Underground? resp. co označuje slovo Underground? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Underground, odpověď na dotaz co je to Underground?. Víte např. kdo to je Petr Lexa? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.