Co je to?
Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Co to je Underground? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Underground

Underground je pojem převzatý z angličtiny. Doslovný překlad je podzemí, v běžném životě označuje skryté hnutí neoficiálního nebo i ilegálního charakteru. Jinde se underground používá pro označení kulturních hnutí, odlišných od hlavního proudu. S tímto označením se setkáváme hlavně v umění a v hudbě.
Underground však může znamenat i označení odboje z druhé světové války nebo jiný název pro kriminální podsvětí. U nás se pro underground používá i název druhá kultura.

Co je to Underground? Význam slova, termín, Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Underground můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Underground je v sekci Kultura

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, formulace, význam pojmu, pojem, Kultura, Kultura, význam, popis, co znamená, odborné názvosloví, slovo, odborný výraz, slovník, význam slova


Pojem Underground je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Underground?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Underground (anglicky podzemí) je výraz označující nějaké skryté, neoficiální až ilegální hnutí. Může jít např. o kriminální podsvětí nebo odboj během druhé světové války, v jiných jazycích se označení používá především pro kulturní, hudební a umělecká hnutí, subkultury a kontrakultury vymaňující se z hlavního proudu.

V českém prostředí se tímto termínem označuje především hnutí zvané také druhá kultura, jejímž vůdčím duchem byl český teoretik umění a básník Ivan Martin Jirous a nejvýraznějšími zástupci hudební skupiny The Plastic People of the Universe a DG 307.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Underground ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Underground ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Underground ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Underground ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Underground ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Underground ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Underground například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Underground? resp. jaký je význam pojmu Underground? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Underground, odpověď na dotaz co je to Underground?. Víte např. kdo to je Knihomol? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.