Co je to?
Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Co je Underground? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Underground?

Underground je pojem převzatý z angličtiny. Doslovný překlad je podzemí, v běžném životě označuje skryté hnutí neoficiálního nebo i ilegálního charakteru. Jinde se underground používá pro označení kulturních hnutí, odlišných od hlavního proudu. S tímto označením se setkáváme hlavně v umění a v hudbě.
Underground však může znamenat i označení odboje z druhé světové války nebo jiný název pro kriminální podsvětí. U nás se pro underground používá i název druhá kultura.

Co je to Underground? Význam slova, termín, Definice výrazu Underground. Co znamená odborný pojem Underground z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Underground můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Underground je v sekci kultura

Klíčová slova: synonymum, popis, pojem, přesný význam, kultura, odborný výraz, kultura, terminologie, informace, Underground, co je to Underground?, co znamená, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Underground je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Underground dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Underground (anglicky podzemí) je výraz označující nějaké skryté, neoficiální až ilegální hnutí. Může jít např. o kriminální podsvětí nebo odboj během druhé světové války, v jiných jazycích se označení používá především pro kulturní, hudební a umělecká hnutí, subkultury a kontrakultury vymaňující se z hlavního proudu.

V českém prostředí se tímto termínem označuje především hnutí zvané také druhá kultura, jejímž vůdčím duchem byl český teoretik umění a básník Ivan Martin Jirous a nejvýraznějšími zástupci hudební skupiny The Plastic People of the Universe a DG 307.

Další zdroje informací o slovu Underground

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Underground ve Wikimedia Commons

Najít termín Underground ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Underground ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Underground ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Underground ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Underground ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Underground například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Underground? resp. co znamená slovo Underground? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Underground, odpověď na dotaz co je to Underground?. Víte např. kdo to je Joachim von Ribbentrop? Znáte a víte kdo je Angelina Jolie? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Underground i v jiné kategorii než v kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.