Co je to?
Definice výrazu, termínu Rozeta. Co znamená odborný pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Co je Rozeta?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rozeta?

Rozeta, jinak též růžice, je pojem z oblasti architektury. Používá se pro pojmenování okna kruhového tvaru, které se nachází nad vstupem do stavby nebo ve štítu chrámu. Mívá větší rozměry a obsahuje vitrážovou výplň.
Rozeta je typická pro kostely a synagogy z období gotiky, později renesance nebo klasicizmu a na stavbách napodobujících historii. Rozety se vyskytovaly již ve starověkém Egyptě a Mezopotámii.


Co je to Rozeta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rozeta. Co znamená odborný pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Rozeta je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, co znamená, co je to Rozeta?, synonymum, terminologie, pojem, wiki, definice, význam, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, popis, definice pojmu, termín, Rozeta, informace


Pojem Rozeta je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rozeta?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozeta (z francouzského „la rosette“ - růžička) nebo také růžice je v architektuře označení pro kruhové okno, často velkých rozměrů, umístěné většinou nad vstupním portálem stavby nebo ve štítech příčních chrámových lodí. V Evropě je typické pro gotické kostely i pro synagogy, kde bývá vyplněna vitrážemi. Objevuje se i v období renesance či klasicismu a také v 19. století na historizujících stavbách.

Další informace o pojmu Rozeta hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Rozeta na Google obrázcích

Hledat slovo Rozeta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Rozeta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Rozeta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Rozeta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozeta například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Rozeta? resp. co to je Rozeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozeta, odpověď na dotaz co je to Rozeta?. Víte např. kdo to je Alan Tudyk? Znáte a víte kdo je Kaia Gerber? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.