Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rozeta. Co znamená pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Rozeta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rozeta

Rozeta, jinak též růžice, je pojem z oblasti architektury. Používá se pro pojmenování okna kruhového tvaru, které se nachází nad vstupem do stavby nebo ve štítu chrámu. Mívá větší rozměry a obsahuje vitrážovou výplň.
Rozeta je typická pro kostely a synagogy z období gotiky, později renesance nebo klasicizmu a na stavbách napodobujících historii. Rozety se vyskytovaly již ve starověkém Egyptě a Mezopotámii.


Co je to Rozeta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rozeta. Co znamená pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Rozeta doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rozeta se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam, lexikon, Rozeta, informace, co to je, co znamená, co je to Rozeta?, slovník, význam slova, význam pojmu, heslo, terminus technicus, popis, slovo, synonymum, Stavebnictví, termín, definice


Pojem Rozeta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Rozeta v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Rozeta ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Rozeta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Rozeta ve Wikipedii

Hledat heslo Rozeta ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rozeta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Rozeta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozeta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rozeta? resp. co je to Rozeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozeta, odpověď na dotaz co je to Rozeta?. Víte např. kdo to je Jiří Voskovec? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rozeta v jiné sekci než Stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.