Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rozeta. Co znamená pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Rozeta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rozeta

Rozeta, jinak též růžice, je pojem z oblasti architektury. Používá se pro pojmenování okna kruhového tvaru, které se nachází nad vstupem do stavby nebo ve štítu chrámu. Mívá větší rozměry a obsahuje vitrážovou výplň.
Rozeta je typická pro kostely a synagogy z období gotiky, později renesance nebo klasicizmu a na stavbách napodobujících historii. Rozety se vyskytovaly již ve starověkém Egyptě a Mezopotámii.


Co je to Rozeta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rozeta. Co znamená pojem Rozeta z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Rozeta můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rozeta je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, termín, význam pojmu, heslo, vysvětlení, co je to Rozeta?, Stavebnictví, Stavebnictví, terminus technicus, formulace, slovník, popis, lexikon, Rozeta, odborné názvosloví, informace, slovo, přesný výraz


Pojem Rozeta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rozeta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rozeta (z francouzského „la rosette“ - růžička) nebo také růžice je v architektuře označení pro kruhové okno, často velkých rozměrů, umístěné většinou nad vstupním portálem stavby nebo ve štítech příčních chrámových lodí. V Evropě je typické pro gotické kostely i pro synagogy, kde bývá vyplněna vitrážemi. Objevuje se i v období renesance či klasicismu a také v 19. století na historizujících stavbách.

Více informací o pojmu Rozeta lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Rozeta ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Rozeta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Rozeta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Rozeta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Rozeta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rozeta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rozeta například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Rozeta? resp. jaká je definice termínu Rozeta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozeta, odpověď na dotaz co je to Rozeta?. Víte např. kdo to je Fundraiser? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.