Co je to?
Definice výrazu, termínu Výklenek. Co znamená odborný pojem Výklenek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Výklenek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Výklenek?

Výklenek je prohlubeň, nacházející se ve zdivu budovy. Má převážně dekorativní význam. Výklenek se také často označuje jako nika. Jestliže výklenek vznikl při samotné stavbě, mívá nahoře klenbu a bývá ozdoben římsou. Někdy se niky budují i dodatečně, mohou mít význam jako úložný prostor.
Známy jsou již od doby starověkého Říma, kdy se do nich umisťovaly podobizny předků, později sloužily k rozdělení větších ploch. Středověké výklenky byly osazeny sochami svatých nebo významných osob.


Co je to Výklenek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Výklenek. Co znamená odborný pojem Výklenek z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Výklenek s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Výklenek patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, termín, význam slova, co je to Výklenek?, Výklenek, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, co to je, definice, popis, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, názvosloví, význam, slovník


Pojem Výklenek je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Výklenek v následujících zdrojích

Najít pojem Výklenek na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výklenek ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Výklenek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Výklenek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Výklenek ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výklenek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Výklenek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Výklenek? resp. jaký je přesný význam slova Výklenek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklenek, odpověď na dotaz co je to Výklenek?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.