Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kevlar. Co znamená pojem Kevlar z kategorie Materiály?

Co je Kevlar?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kevlar?

Kevlar je název pro syntetický materiál, který se stal známým hlavně svou vysokou pevností a odolností proti průrazu. Slovo kevlar je obchodní název pro aramidová vlákna, která byla vyvinutá společností DuPont v 60. letech 20. století. Kevlar je zvláštní tím, že je extrémně pevný, ačkoli je lehký a pružný. Tento materiál je široce používán mnoha způsoby, zejména v oblasti bezpečnosti. Kevlar se skládá z dlouhých a silných aramidových vláken, které se vyrábějí z polymerních molekul. Tato vlákna mají výjimečné mechanické vlastnosti, což znamená, že jsou velmi odolná v tahu a nepraskají. Odolávají také vysokým teplotám. Jedním z hlavních využití kevlaru je výroba balistických vest a ochranných helem pro vojenské a policejní účely. Díky své pevnosti a schopnosti absorbovat energii dokáže kevlar zpomalit a rozptýlit kinetickou energii střely nebo jiného projektilu, a chrání tak tělo nositele před průstřelem.
Kromě balistických aplikací se kevlar také používá při výrobě ochranných rukavic, bot a dalšího osobního ochranného vybavení. Kevlar se také uplatňuje v průmyslu, zejména výrobě automobilů. Je používán jako součást pneumatik, brzdových destiček a dalších částí aut, kde je vyžadována vysoká pevnost a odolnost proti opotřebení. Kevlar se dále používá při produkci různých druhů lan, sportovního vybavení, elektrických kabelů nebo na ochranné obleky pro dobrovolníky při záchranných operacích.


Co je to Kevlar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kevlar. Co znamená pojem Kevlar z kategorie Materiály?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kevlar s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Kevlar se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: materiály, slovník, heslo, význam, popis, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, Kevlar, slovo, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, synonymum, co to je, formulace, pojem, terminologie


Pojem Kevlar je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kevlar?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kevlar je obchodní značka para-aramidového vlákna, které objevila chemička Stephanie Kwoleková u firmy DuPont v roce 1965.

Hledejte pojem Kevlar v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Kevlar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Kevlar ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Kevlar ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Kevlar na Youtube

Zkusit najít slovo Kevlar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Kevlar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kevlar například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Kevlar? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kevlar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kevlar, odpověď na dotaz co je to Kevlar?. Víte např. kdo to je Starožitník? Znáte a víte kdo je Kelly Clarkson? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Kevlar i v jiné sekci než v materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Hedvábí, kevlar, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.