Co je to?
Definice výrazu, termínu Ostění. Co znamená odborný pojem Ostění z kategorie Stavebnictví?

Co je Ostění? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ostění?

Ostění označuje ve stavebnictví buď prvky vytesané z kamenů, nebo vnitřek plochy nacházející se v otvorech ve stěně, jako jsou okna nebo dveře. Ostění jako prvky vytesané z kamenů dnes patří spíše do historie architektury.
Stavitelé tunelů nebo metra takto označují vnitřní konstrukci. Ta je tvořena železobetonem, stříkaným betonem, betonem a litinovými prvky a na povrchu ji lze opatřit tenkou kovovou vrstvou, nanášena za prudkého žáru.


Co je to Ostění? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ostění. Co znamená odborný pojem Ostění z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Ostění je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: Ostění, přesný význam, wiki, definice, stavebnictví, informace, terminologie, pojem, co to je, význam slova, slovo, význam, slovník, synonymum, heslo, odborné názvosloví, stavebnictví, termín


Pojem Ostění je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ostění? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ostění je ve stavebnictví označení vnitřní plochy otvorů ve stěnách, např. dveřní či okenní ostění. V historické architektuře se slovem ostění rozumí prvek tesaný z kamene, zatímco tentýž prvek, vytvořený pouze v omítce či štuku, případně jen iluzivně malovaný na plochu omítky, se nazývá šambrána.
V metru, a v tunelářství vůbec, označuje ostění konstrukci tunelů z vnitřní strany. Zde může být ostění zhotoveno buď z litinových tybinků (metro v Praze), nebo betonových, či železobetonových segmentů (Eurotunnel), nebo rovnou ze stříkaného betonu. Tento povrch může být opatřen také metalizací (šopováním), tedy je na něj za žáru nanesena tenká vrstva z různých kovů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Ostění ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Ostění ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ostění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ostění ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ostění ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Ostění na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostění například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Ostění? resp. co označuje slovo Ostění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostění, odpověď na dotaz co je to Ostění?. Víte např. kdo to je Jan Veselý? Znáte a víte kdo je Karlie Kloss? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.