Co je to?
Definice výrazu, termínu Ostění. Co znamená odborný pojem Ostění z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ostění? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ostění

Ostění označuje ve stavebnictví buď prvky vytesané z kamenů, nebo vnitřek plochy nacházející se v otvorech ve stěně, jako jsou okna nebo dveře. Ostění jako prvky vytesané z kamenů dnes patří spíše do historie architektury.
Stavitelé tunelů nebo metra takto označují vnitřní konstrukci. Ta je tvořena železobetonem, stříkaným betonem, betonem a litinovými prvky a na povrchu ji lze opatřit tenkou kovovou vrstvou, nanášena za prudkého žáru.


Co je to Ostění? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ostění. Co znamená odborný pojem Ostění z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ostění se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, Ostění, terminus technicus, co je to Ostění?, přesný výraz, definice, Stavebnictví, význam slova, synonymum, definice pojmu, popis, vysvětlení, termín, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, heslo, význam


Pojem Ostění je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ostění?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ostění je ve stavebnictví označení vnitřní plochy otvorů ve stěnách, např. dveřní či okenní ostění. V historické architektuře se slovem ostění rozumí prvek tesaný z kamene, zatímco tentýž prvek, vytvořený pouze v omítce či štuku, případně jen iluzivně malovaný na plochu omítky, se nazývá šambrána.
V metru, a v tunelářství vůbec, označuje ostění konstrukci tunelů z vnitřní strany. Zde může být ostění zhotoveno buď z litinových tybinků (metro v Praze), nebo betonových, či železobetonových segmentů (Eurotunnel), nebo rovnou ze stříkaného betonu. Tento povrch může být opatřen také metalizací (šopováním), tedy je na něj za žáru nanesena tenká vrstva z různých kovů.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ostění ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ostění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ostění ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Ostění ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Ostění na Google.cz

Zkusit najít termín Ostění ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostění například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ostění? resp. jaký je význam pojmu Ostění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostění, odpověď na dotaz co je to Ostění?. Víte např. kdo to je Průvodce? Znáte a víte kdo je Vohnout? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.