Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ostění. Co znamená odborný pojem Ostění z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ostění? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ostění

Ostění označuje ve stavebnictví buď prvky vytesané z kamenů, nebo vnitřek plochy nacházející se v otvorech ve stěně, jako jsou okna nebo dveře. Ostění jako prvky vytesané z kamenů dnes patří spíše do historie architektury.
Stavitelé tunelů nebo metra takto označují vnitřní konstrukci. Ta je tvořena železobetonem, stříkaným betonem, betonem a litinovými prvky a na povrchu ji lze opatřit tenkou kovovou vrstvou, nanášena za prudkého žáru.


Co je to Ostění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ostění. Co znamená odborný pojem Ostění z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ostění? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Ostění je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, stavebnictví, přesný výraz, wiki, význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, definice, terminologie, heslo, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, co to je, terminus technicus, názvosloví, stavebnictví


Pojem Ostění je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ostění? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ostění je ve stavebnictví označení vnitřní plochy otvorů ve stěnách, např. dveřní či okenní ostění. V historické architektuře se slovem ostění rozumí prvek tesaný z kamene, zatímco tentýž prvek, vytvořený pouze v omítce či štuku, případně jen iluzivně malovaný na plochu omítky, se nazývá šambrána.
V metru, a v tunelářství vůbec, označuje ostění konstrukci tunelů z vnitřní strany. Zde může být ostění zhotoveno buď z litinových tybinků (metro v Praze), nebo betonových, či železobetonových segmentů (Eurotunnel), nebo rovnou ze stříkaného betonu. Tento povrch může být opatřen také metalizací (šopováním), tedy je na něj za žáru nanesena tenká vrstva z různých kovů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Ostění ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ostění ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ostění ve Wikislovníku

Najít pojem Ostění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Ostění na Google.cz

Zkusit najít termín Ostění ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostění například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Ostění? resp. jaká je definice termínu Ostění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostění, odpověď na dotaz co je to Ostění?. Víte např. kdo to je Galileo Galilei? Znáte a víte kdo je Konstantin von Neurath? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.