Co je to?
Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Co to je Spondylóza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spondylóza?

Spondylóza je název pro degenerativní onemocnění meziobratlových destiček. Ztrácí se při ní tekutiny z meziobratlového disku, ten se snižuje a prodlužují se tak okolní páteřové vazy. Vzniklou nestabilitu vyrovnává tělo nárůstem osteofytů, výrůstků na obratlích.
Následkem spondylózy jsou bolesti zad, které se léčí rehabilitací, analgetiky, antirevmatiky nebo chirurgickým zpevněním páteře.


Co je to Spondylóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Spondylóza se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Spondylóza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: definice, co je to Spondylóza?, odborný výraz, terminus technicus, popis, wiki, formulace, názvosloví, Nemoce, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, informace, slovo, co to je, co znamená, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Spondylóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Spondylóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Spondylóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Spondylóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Spondylóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spondylóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Spondylóza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spondylóza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Spondylóza? resp. co vlastně znamená slovo Spondylóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spondylóza, odpověď na dotaz co je to Spondylóza?. Víte např. kdo to je Sigourney Weaver? Znáte a víte kdo je Manekýn? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.