Co je to?
Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Co je Spondylóza?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spondylóza?

Spondylóza je název pro degenerativní onemocnění meziobratlových destiček. Ztrácí se při ní tekutiny z meziobratlového disku, ten se snižuje a prodlužují se tak okolní páteřové vazy. Vzniklou nestabilitu vyrovnává tělo nárůstem osteofytů, výrůstků na obratlích.
Následkem spondylózy jsou bolesti zad, které se léčí rehabilitací, analgetiky, antirevmatiky nebo chirurgickým zpevněním páteře.


Co je to Spondylóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Spondylóza? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Spondylóza je v sekci nemoce

Klíčová slova: terminologie, nemoce, definice, pojem, synonymum, co je to Spondylóza?, heslo, význam slova, slovník, definice pojmu, význam, co to je, co znamená, přesný výraz, termín, vysvětlení, odborné názvosloví, Spondylóza


Pojem Spondylóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Spondylóza lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Spondylóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spondylóza ve Wikimedia Commons

Najít pojem Spondylóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Spondylóza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Spondylóza na Google.cz

Najít slovo Spondylóza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Spondylóza například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Spondylóza? resp. co přesně označuje termín Spondylóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spondylóza, odpověď na dotaz co je to Spondylóza?. Víte např. kdo to je Eliška Balzerová? Znáte a víte kdo je Pendler? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.