Co je to?
Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Co to je Spondylóza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Spondylóza

Spondylóza je název pro degenerativní onemocnění meziobratlových destiček. Ztrácí se při ní tekutiny z meziobratlového disku, ten se snižuje a prodlužují se tak okolní páteřové vazy. Vzniklou nestabilitu vyrovnává tělo nárůstem osteofytů, výrůstků na obratlích.
Následkem spondylózy jsou bolesti zad, které se léčí rehabilitací, analgetiky, antirevmatiky nebo chirurgickým zpevněním páteře.


Co je to Spondylóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Spondylóza můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spondylóza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, přesný význam, terminus technicus, terminologie, formulace, termín, co znamená, Nemoce, Spondylóza, synonymum, definice, definice pojmu, informace, Nemoce, slovo, názvosloví, co je to Spondylóza?, slovník


Pojem Spondylóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Spondylóza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spondylóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Spondylóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spondylóza ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Spondylóza ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Spondylóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Spondylóza například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Spondylóza? resp. co přesně znamená slovo Spondylóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spondylóza, odpověď na dotaz co je to Spondylóza?. Víte např. kdo to je Vozataj? Znáte a víte kdo je Apologeta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.