Co je to?
Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Co to je Spondylóza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spondylóza

Spondylóza je název pro degenerativní onemocnění meziobratlových destiček. Ztrácí se při ní tekutiny z meziobratlového disku, ten se snižuje a prodlužují se tak okolní páteřové vazy. Vzniklou nestabilitu vyrovnává tělo nárůstem osteofytů, výrůstků na obratlích.
Následkem spondylózy jsou bolesti zad, které se léčí rehabilitací, analgetiky, antirevmatiky nebo chirurgickým zpevněním páteře.


Co je to Spondylóza? Význam slova, termín, Definice výrazu Spondylóza. Co znamená odborný pojem Spondylóza z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spondylóza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, Nemoce, co znamená, wiki, Spondylóza, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, heslo, definice pojmu, popis, význam pojmu, přesný výraz, co je to Spondylóza?, definice, termín


Pojem Spondylóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Spondylóza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spondylóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Spondylóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Spondylóza na Youtube

Najít heslo Spondylóza na Google.cz

Vyhledat termín Spondylóza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Spondylóza například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Spondylóza? resp. co to je Spondylóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spondylóza, odpověď na dotaz co je to Spondylóza?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Apologeta? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Spondylóza v jiné sekci než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.