Co je to?
Definice odborného termínu, slova Smysl života. Co znamená pojem Smysl života z kategorie Filozofie?

Co je to Smysl života? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Smysl života

Smysl života je termín, který označuje vrchol snah jedince nebo celého lidstva. Jedná se především o hledání celkového smyslu existence lidstva, role člověka na planetě, životní úlohy jedince, odůvodnění snahy nadále žít i náplň životního odkazu.
Smysl života se velmi liší u různých jedinců. Velký vliv má na něj povolání, vzdělání, žebříček hodnot, rodinné zázemí, vnitřní motivace a další. Pojem je využíván také v lékařství.


Co je to Smysl života? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Smysl života. Co znamená pojem Smysl života z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Smysl života s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Smysl života je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, heslo, definice pojmu, význam, definice, co znamená, synonymum, co to je, slovník, Smysl života, popis, slovo, názvosloví, formulace, pojem, termín, význam slova, lexikon


Pojem Smysl života je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Smysl života? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Otázka po smyslu života znamená problém cíle lidského snažení nebo přístupu jednotlivce. V širším kontextu můžeme tento problém formulovat jako soubor otázek jako:

♦ Jaký má můj život smysl či cíl?
♦ Jaký má život celkově (život na Zemi) smysl?
♦ Proč jsme všichni tady (jaký je náš smysl/úděl na Zemi)?
♦ Co je mým posláním (jaká je moje životní role?)?
♦ Proč bych se měl/a nadále snažit žít?
♦ Co bych po sobě chtěl/a zanechat?

Jiné informační zdroje o pojmu Smysl života

Vyhledat pojem Smysl života ve Wikizdrojích

Najít slovo Smysl života na Google.cz

Najít termín Smysl života ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Smysl života ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Smysl života na Youtube

Zkusit najít výraz Smysl života ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Smysl života například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Smysl života? resp. jaký je přesný význam slova Smysl života? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smysl života, odpověď na dotaz co je to Smysl života?. Víte např. kdo to je Kateřina Brožová? Znáte a víte kdo je Soudruh? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.