Co je to?
Definice odborného termínu, slova Smysl života. Co znamená pojem Smysl života z kategorie Filozofie?

Co je to Smysl života? Význam slova

Co znamená termín Smysl života? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Smysl života je termín, který označuje vrchol snah jedince nebo celého lidstva. Jedná se především o hledání celkového smyslu existence lidstva, role člověka na planetě, životní úlohy jedince, odůvodnění snahy nadále žít i náplň životního odkazu.
Smysl života se velmi liší u různých jedinců. Velký vliv má na něj povolání, vzdělání, žebříček hodnot, rodinné zázemí, vnitřní motivace a další. Pojem je využíván také v lékařství.


Co je to Smysl života? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Smysl života. Co znamená pojem Smysl života z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Smysl života se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, definice, význam pojmu, terminologie, wiki, odborný výraz, lexikon, význam, přesný význam, názvosloví, termín, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, popis, co to je, co je to Smysl života?, informace


Pojem Smysl života je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Smysl života?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Otázka po smyslu života znamená problém cíle lidského snažení nebo přístupu jednotlivce. V širším kontextu můžeme tento problém formulovat jako soubor otázek jako:

♦ Jaký má můj život smysl či cíl?
♦ Jaký má život celkově (život na Zemi) smysl?
♦ Proč jsme všichni tady (jaký je náš smysl/úděl na Zemi)?
♦ Co je mým posláním (jaká je moje životní role?)?
♦ Proč bych se měl/a nadále snažit žít?
♦ Co bych po sobě chtěl/a zanechat?

Další informační zdroje o slovu Smysl života

Hledat slovo Smysl života ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Smysl života na Google.cz

Zkusit najít pojem Smysl života ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Smysl života na Youtube

Najít výraz Smysl života ve Wikislovníku

Najít termín Smysl života ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Smysl života například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Smysl života? resp. co přesně znamená slovo Smysl života? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smysl života, odpověď na dotaz co je to Smysl života?. Víte např. kdo to je Kate Beckinsale? Znáte a víte kdo je Mojžíš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Smysl života v jiné sekci než Filozofie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.