Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Co je to Sněžná čára? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sněžná čára?

Sněžná čára je pojmenování pro místo, kde končí trvalá sněhová přikrývka. Jedná se také o hranici tání sněhu. Její umístění záleží na místním klimatu.
Nejvyšší sněžnou čáru je možno nalézt v Tibetu, nejnižší se nachází v Zemi Františka Josefa. Obecně se dá říci, že směrem k pólům se sněžná čára snižuje, nejvýše položená je na rovníku.


Co je to Sněžná čára? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sněžná čára můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sněžná čára je v sekci Příroda

Klíčová slova: formulace, význam, definice, odborné názvosloví, synonymum, co to je, slovo, přesný význam, terminologie, názvosloví, co znamená, význam pojmu, význam slova, popis, přesný výraz, heslo, definice pojmu, termín


Pojem Sněžná čára je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sněžná čára dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sněžná čára je hranice trvalé sněhové pokrývky, vlastně také hranice tání sněhu. V různých klimatických podmínkách je sněžná čára různě položená (např. jedna z nejvyšších je v Tibetu: 5500–6000 m n. m.; jedna z nejnižších je v Zemi Františka Josefa: přibližně 50 m).

Další zdroje informací o slovu Sněžná čára

Hledat heslo Sněžná čára ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Sněžná čára ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sněžná čára ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sněžná čára na Youtube

Zkusit najít výraz Sněžná čára ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sněžná čára ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžná čára například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sněžná čára? resp. jaký je přesný význam slova Sněžná čára? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžná čára, odpověď na dotaz co je to Sněžná čára?. Víte např. kdo to je Lukáš Bouzek? Znáte a víte kdo je Inkvizitor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.