Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sněžná čára. Co znamená odborný pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Co je to Sněžná čára? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sněžná čára

Sněžná čára je pojmenování pro místo, kde končí trvalá sněhová přikrývka. Jedná se také o hranici tání sněhu. Její umístění záleží na místním klimatu.
Nejvyšší sněžnou čáru je možno nalézt v Tibetu, nejnižší se nachází v Zemi Františka Josefa. Obecně se dá říci, že směrem k pólům se sněžná čára snižuje, nejvýše položená je na rovníku.


Co je to Sněžná čára? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sněžná čára. Co znamená odborný pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sněžná čára? Pak se o ní podělte se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Sněžná čára patří do sekce příroda

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, význam, co znamená, příroda, odborný výraz, heslo, Sněžná čára, wiki, slovo, odborné názvosloví, popis, slovník, formulace, co je to Sněžná čára?, přesný výraz, příroda, názvosloví


Pojem Sněžná čára je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sněžná čára? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sněžná čára je hranice trvalé sněhové pokrývky, vlastně také hranice tání sněhu. V různých klimatických podmínkách je sněžná čára různě položená (např. jedna z nejvyšších je v Tibetu: 5500–6000 m n. m.; jedna z nejnižších je v Zemi Františka Josefa: přibližně 50 m).

Pro další informace o termínu Sněžná čára zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sněžná čára ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Sněžná čára na Google.cz

Zkusit najít slovo Sněžná čára ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sněžná čára ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Sněžná čára ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Sněžná čára ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžná čára například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Sněžná čára? resp. jaká je definice slova Sněžná čára? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžná čára, odpověď na dotaz co je to Sněžná čára?. Víte např. kdo to je René Levínský? Znáte a víte kdo je Konstantin von Neurath? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.