Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Co je to Sněžná čára? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sněžná čára?

Sněžná čára je pojmenování pro místo, kde končí trvalá sněhová přikrývka. Jedná se také o hranici tání sněhu. Její umístění záleží na místním klimatu.
Nejvyšší sněžnou čáru je možno nalézt v Tibetu, nejnižší se nachází v Zemi Františka Josefa. Obecně se dá říci, že směrem k pólům se sněžná čára snižuje, nejvýše položená je na rovníku.


Co je to Sněžná čára? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sněžná čára? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sněžná čára je v kategorii Příroda

Klíčová slova: slovník, Sněžná čára, názvosloví, terminologie, vysvětlení, co je to Sněžná čára?, termín, Příroda, popis, význam slova, přesný výraz, definice, přesný význam, význam, odborné názvosloví, wiki, lexikon, Příroda


Pojem Sněžná čára je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sněžná čára? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sněžná čára je hranice trvalé sněhové pokrývky, vlastně také hranice tání sněhu. V různých klimatických podmínkách je sněžná čára různě položená (např. jedna z nejvyšších je v Tibetu: 5500–6000 m n. m.; jedna z nejnižších je v Zemi Františka Josefa: přibližně 50 m).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sněžná čára ve Wikimedia Commons

Hledat termín Sněžná čára ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Sněžná čára ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Sněžná čára na Google.cz

Najít pojem Sněžná čára ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Sněžná čára ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžná čára například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sněžná čára? resp. co označuje slovo Sněžná čára? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžná čára, odpověď na dotaz co je to Sněžná čára?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Mládek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.