Co je to?
Definice výrazu, termínu Sněžná čára. Co znamená odborný pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Co je Sněžná čára? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sněžná čára?

Sněžná čára je pojmenování pro místo, kde končí trvalá sněhová přikrývka. Jedná se také o hranici tání sněhu. Její umístění záleží na místním klimatu.
Nejvyšší sněžnou čáru je možno nalézt v Tibetu, nejnižší se nachází v Zemi Františka Josefa. Obecně se dá říci, že směrem k pólům se sněžná čára snižuje, nejvýše položená je na rovníku.


Co je to Sněžná čára? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sněžná čára. Co znamená odborný pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sněžná čára s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Sněžná čára je v kategorii příroda

Klíčová slova: informace, příroda, formulace, názvosloví, význam, co je to Sněžná čára?, význam slova, lexikon, definice pojmu, definice, terminologie, přesný výraz, význam pojmu, pojem, termín, wiki, slovo, vysvětlení


Pojem Sněžná čára je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sněžná čára?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Sněžná čára je hranice trvalé sněhové pokrývky, vlastně také hranice tání sněhu. V různých klimatických podmínkách je sněžná čára různě položená (např. jedna z nejvyšších je v Tibetu: 5500–6000 m n. m.; jedna z nejnižších je v Zemi Františka Josefa: přibližně 50 m).

Další možné informační zdroje

Najít výraz Sněžná čára ve Wikislovníku

Hledat slovo Sněžná čára ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sněžná čára ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Sněžná čára ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sněžná čára ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Sněžná čára ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžná čára například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Sněžná čára? resp. co přesně znamená slovo Sněžná čára? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžná čára, odpověď na dotaz co je to Sněžná čára?. Víte např. kdo to je Kat? Znáte a víte kdo je Světlana Witowská? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Sněžná čára i v jiné sekci než v příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.