Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Co je to Sněžná čára? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sněžná čára

Sněžná čára je pojmenování pro místo, kde končí trvalá sněhová přikrývka. Jedná se také o hranici tání sněhu. Její umístění záleží na místním klimatu.
Nejvyšší sněžnou čáru je možno nalézt v Tibetu, nejnižší se nachází v Zemi Františka Josefa. Obecně se dá říci, že směrem k pólům se sněžná čára snižuje, nejvýše položená je na rovníku.


Co je to Sněžná čára? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sněžná čára? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sněžná čára patří do sekce Příroda

Klíčová slova: definice, vysvětlení, pojem, popis, co to je, Sněžná čára, terminologie, informace, co znamená, definice pojmu, přesný význam, slovník, Příroda, heslo, význam pojmu, odborný výraz, Příroda, názvosloví


Pojem Sněžná čára je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sněžná čára? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sněžná čára je hranice trvalé sněhové pokrývky, vlastně také hranice tání sněhu. V různých klimatických podmínkách je sněžná čára různě položená (např. jedna z nejvyšších je v Tibetu: 5500–6000 m n. m.; jedna z nejnižších je v Zemi Františka Josefa: přibližně 50 m).

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Sněžná čára ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Sněžná čára na Google.cz

Hledat videa s názvem Sněžná čára na Youtube

Najít pojem Sněžná čára ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Sněžná čára ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sněžná čára ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžná čára například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Sněžná čára? resp. co přesně označuje termín Sněžná čára? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžná čára, odpověď na dotaz co je to Sněžná čára?. Víte např. kdo to je Láma? Znáte a víte kdo je Mládek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.