Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Co je to Sněžná čára? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sněžná čára?

Sněžná čára je pojmenování pro místo, kde končí trvalá sněhová přikrývka. Jedná se také o hranici tání sněhu. Její umístění záleží na místním klimatu.
Nejvyšší sněžnou čáru je možno nalézt v Tibetu, nejnižší se nachází v Zemi Františka Josefa. Obecně se dá říci, že směrem k pólům se sněžná čára snižuje, nejvýše položená je na rovníku.


Co je to Sněžná čára? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sněžná čára. Co znamená pojem Sněžná čára z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sněžná čára? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sněžná čára je v kategorii Příroda

Klíčová slova: slovník, formulace, slovo, význam, přesný výraz, lexikon, terminologie, Příroda, význam pojmu, popis, termín, přesný význam, co je to Sněžná čára?, co znamená, názvosloví, informace, terminus technicus, Příroda


Pojem Sněžná čára je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sněžná čára? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sněžná čára je hranice trvalé sněhové pokrývky, vlastně také hranice tání sněhu. V různých klimatických podmínkách je sněžná čára různě položená (např. jedna z nejvyšších je v Tibetu: 5500–6000 m n. m.; jedna z nejnižších je v Zemi Františka Josefa: přibližně 50 m).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Sněžná čára ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sněžná čára ve vyhledávači Yandex

Najít termín Sněžná čára ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Sněžná čára ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sněžná čára na Youtube

Zkusit najít termín Sněžná čára ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sněžná čára například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Sněžná čára? resp. co přesně znamená slovo Sněžná čára? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sněžná čára, odpověď na dotaz co je to Sněžná čára?. Víte např. kdo to je Vtipálek? Znáte a víte kdo je Logistik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sněžná čára v jiné sekci než Příroda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.