Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Co je to Bílá sobota? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bílá sobota?

Bílá sobota je náboženský křesťanský svátek, součást Velikonoc. Následuje po Velkém pátku a předchází Velikonoční neděli. Křesťané věří, že se jedná o den, kdy Ježíš Kristus ležel v hrobě před svým zmrtvýchvstáním. Na Bílou sobotu neprobíhají žádné bohoslužby a je zvykem navštěvovat tzv. Boží hrob. Je to též konec půstu.


Co je to Bílá sobota? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bílá sobota sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bílá sobota patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, wiki, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, co je to Bílá sobota?, význam, terminologie, přesný význam, význam pojmu, informace, pojem, Náboženství, slovo, co to je, přesný výraz


Pojem Bílá sobota je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bílá sobota?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bílá sobota (latinsky sabbatum sanctum, magnum či luminum – tj. svatá, velká nebo světlá, světelná) je v liturgickém kalendáři den před Velikonoční nedělí, součást Svatého týdne - druhý den velikonočního tridua. Připomíná den, kdy Ježíš ležel v hrobě.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Bílá sobota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Bílá sobota ve Wikizdrojích

Hledat heslo Bílá sobota ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá sobota ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Bílá sobota ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Bílá sobota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá sobota například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bílá sobota? resp. co přesně označuje termín Bílá sobota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá sobota, odpověď na dotaz co je to Bílá sobota?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar II? Znáte a víte kdo je Veronika Vrecionová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.