Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Co je to Bílá sobota? Význam slova

Co znamená termín Bílá sobota? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bílá sobota je náboženský křesťanský svátek, součást Velikonoc. Následuje po Velkém pátku a předchází Velikonoční neděli. Křesťané věří, že se jedná o den, kdy Ježíš Kristus ležel v hrobě před svým zmrtvýchvstáním. Na Bílou sobotu neprobíhají žádné bohoslužby a je zvykem navštěvovat tzv. Boží hrob. Je to též konec půstu.


Co je to Bílá sobota? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bílá sobota sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bílá sobota patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, popis, definice pojmu, terminus technicus, definice, Náboženství, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, přesný význam, slovník, heslo, Náboženství, slovo, Bílá sobota, význam, pojem


Pojem Bílá sobota je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bílá sobota? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bílá sobota (latinsky sabbatum sanctum, magnum či luminum – tj. svatá, velká nebo světlá, světelná) je v liturgickém kalendáři den před Velikonoční nedělí, součást Svatého týdne - druhý den velikonočního tridua. Připomíná den, kdy Ježíš ležel v hrobě.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá sobota ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bílá sobota na Youtube

Zkusit najít heslo Bílá sobota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bílá sobota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Bílá sobota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Bílá sobota ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá sobota například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bílá sobota? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bílá sobota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá sobota, odpověď na dotaz co je to Bílá sobota?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Emma Stone? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bílá sobota hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.