Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Co je Bílá sobota? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bílá sobota

Bílá sobota je náboženský křesťanský svátek, součást Velikonoc. Následuje po Velkém pátku a předchází Velikonoční neděli. Křesťané věří, že se jedná o den, kdy Ježíš Kristus ležel v hrobě před svým zmrtvýchvstáním. Na Bílou sobotu neprobíhají žádné bohoslužby a je zvykem navštěvovat tzv. Boží hrob. Je to též konec půstu.


Co je to Bílá sobota? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bílá sobota sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Bílá sobota patří do sekce náboženství

Klíčová slova: Bílá sobota, heslo, informace, terminologie, přesný význam, slovo, popis, význam pojmu, wiki, význam slova, odborný výraz, přesný výraz, definice, co to je, vysvětlení, lexikon, pojem, co znamená


Pojem Bílá sobota je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bílá sobota dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá sobota (latinsky sabbatum sanctum, magnum či luminum – tj. svatá, velká nebo světlá, světelná) je v liturgickém kalendáři den před Velikonoční nedělí, součást Svatého týdne - druhý den velikonočního tridua. Připomíná den, kdy Ježíš ležel v hrobě.

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Bílá sobota na Google.cz

Zkusit najít frázi Bílá sobota na Google obrázcích

Hledat frázi Bílá sobota ve Wikizdrojích

Hledat heslo Bílá sobota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Bílá sobota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Bílá sobota ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá sobota například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Bílá sobota? resp. co znamená Bílá sobota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá sobota, odpověď na dotaz co je to Bílá sobota?. Víte např. kdo to je Rajda? Znáte a víte kdo je Adam Vojtěch? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.