Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Co je to Bílá sobota? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bílá sobota?

Bílá sobota je náboženský křesťanský svátek, součást Velikonoc. Následuje po Velkém pátku a předchází Velikonoční neděli. Křesťané věří, že se jedná o den, kdy Ježíš Kristus ležel v hrobě před svým zmrtvýchvstáním. Na Bílou sobotu neprobíhají žádné bohoslužby a je zvykem navštěvovat tzv. Boží hrob. Je to též konec půstu.


Co je to Bílá sobota? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bílá sobota s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Bílá sobota se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, význam slova, co znamená, co to je, synonymum, význam pojmu, definice, co je to Bílá sobota?, termín, terminus technicus, náboženství, názvosloví, odborný výraz, heslo, význam, wiki, formulace


Pojem Bílá sobota je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bílá sobota dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá sobota (latinsky sabbatum sanctum, magnum či luminum – tj. svatá, velká nebo světlá, světelná) je v liturgickém kalendáři den před Velikonoční nedělí, součást Svatého týdne - druhý den velikonočního tridua. Připomíná den, kdy Ježíš ležel v hrobě.

Hledejte pojem Bílá sobota v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Bílá sobota ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá sobota ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bílá sobota na Youtube

Najít heslo Bílá sobota ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bílá sobota ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Bílá sobota ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá sobota například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bílá sobota? resp. co označuje slovo Bílá sobota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá sobota, odpověď na dotaz co je to Bílá sobota?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Vrátný? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Bílá sobota hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.