Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bílá sobota. Co znamená odborný pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Co je to Bílá sobota? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bílá sobota?

Bílá sobota je náboženský křesťanský svátek, součást Velikonoc. Následuje po Velkém pátku a předchází Velikonoční neděli. Křesťané věří, že se jedná o den, kdy Ježíš Kristus ležel v hrobě před svým zmrtvýchvstáním. Na Bílou sobotu neprobíhají žádné bohoslužby a je zvykem navštěvovat tzv. Boží hrob. Je to též konec půstu.


Co je to Bílá sobota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bílá sobota. Co znamená odborný pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bílá sobota s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bílá sobota patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: význam, termín, definice pojmu, význam pojmu, co to je, odborný výraz, vysvětlení, slovo, přesný výraz, náboženství, synonymum, formulace, význam slova, názvosloví, pojem, popis, slovník, přesný význam


Pojem Bílá sobota je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bílá sobota?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá sobota (latinsky sabbatum sanctum, magnum či luminum – tj. svatá, velká nebo světlá, světelná) je v liturgickém kalendáři den před Velikonoční nedělí, součást Svatého týdne - druhý den velikonočního tridua. Připomíná den, kdy Ježíš ležel v hrobě.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Bílá sobota na Google.cz

Zkusit najít termín Bílá sobota ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bílá sobota ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Bílá sobota ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá sobota ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bílá sobota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá sobota například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bílá sobota? resp. co označuje slovo Bílá sobota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá sobota, odpověď na dotaz co je to Bílá sobota?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Kryptobaron? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.