Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Co je to Bílá sobota? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bílá sobota?

Bílá sobota je náboženský křesťanský svátek, součást Velikonoc. Následuje po Velkém pátku a předchází Velikonoční neděli. Křesťané věří, že se jedná o den, kdy Ježíš Kristus ležel v hrobě před svým zmrtvýchvstáním. Na Bílou sobotu neprobíhají žádné bohoslužby a je zvykem navštěvovat tzv. Boží hrob. Je to též konec půstu.


Co je to Bílá sobota? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bílá sobota. Co znamená pojem Bílá sobota z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bílá sobota sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bílá sobota je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, slovník, význam, heslo, Bílá sobota, slovo, co je to Bílá sobota?, význam pojmu, význam slova, wiki, lexikon, co znamená, co to je, synonymum, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Bílá sobota je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bílá sobota?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bílá sobota (latinsky sabbatum sanctum, magnum či luminum – tj. svatá, velká nebo světlá, světelná) je v liturgickém kalendáři den před Velikonoční nedělí, součást Svatého týdne - druhý den velikonočního tridua. Připomíná den, kdy Ježíš ležel v hrobě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bílá sobota v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Bílá sobota na Google.cz

Zkusit najít výraz Bílá sobota ve Wikislovníku

Hledat výraz Bílá sobota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bílá sobota ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Bílá sobota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bílá sobota na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bílá sobota například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bílá sobota? resp. co označuje slovo Bílá sobota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bílá sobota, odpověď na dotaz co je to Bílá sobota?. Víte např. kdo to je Masový vrah? Znáte a víte kdo je Veronika Vrecionová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.