Co je to?
Definice výrazu Černá díra. Co znamená odborný pojem Černá díra z kategorie Věda?

Co je Černá díra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Černá díra?

Astronomie označuje pojmem černá díra objekt s velmi silnou gravitací. Ta způsobuje zakřivení časoprostoru v okolí černé díry. Ta pohlcuje všechno kolem sebe včetně světla. Existenci černých děr teoreticky předpověděl Albert Einstein ve své obecné teorii relativity.


Co je to Černá díra? Význam slova, termín, Definice výrazu Černá díra. Co znamená odborný pojem Černá díra z kategorie Věda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Černá díra můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Černá díra je v sekci věda

Klíčová slova: věda, odborný výraz, přesný význam, definice pojmu, popis, co je to Černá díra?, pojem, formulace, co znamená, wiki, slovník, synonymum, informace, slovo, význam, přesný výraz, Černá díra, termín


Pojem Černá díra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Černá díra dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Černá díra je natolik hmotný objekt, že jeho gravitační pole je v jisté oblasti časoprostoru natolik silné, že žádný objekt včetně světla nemůže tuto oblast opustit. Černá díra byla teoreticky předpovězena v obecné teorii relativity publikované v roce 1915 Albertem Einsteinem. Protože ji není možno pozorovat přímo, nemůžeme stanovit korektně nic jako její datum objevu. Avšak můžeme s určitostí říci, že prvním vážným a dnes již prokázaným kandidátem se stala v roce 1971 hvězda v binárním systému v souhvězdí Labutě kryjící se s rentgenovým zdrojem Cygnus X-1. Bylo zjištěno, že jde o těleso, které má příliš velkou hmotu na to být neutronovou hvězdou. Další efekty spojené s pozorováním, především rentgenové záření, byly v perfektní shodě s teoretickou predikcí černé díry. Dnes považujeme za obecně prokázané, že černé díry se nacházejí v centrech galaxií, aktivních galaktických jádrech, kvasarech i v centrech některých kulových hvězdokup.

Pro další informace o termínu Černá díra zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Černá díra ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černá díra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Černá díra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Černá díra na Youtube

Najít pojem Černá díra ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Černá díra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá díra například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Černá díra? resp. jaký je význam slova Černá díra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá díra, odpověď na dotaz co je to Černá díra?. Víte např. kdo to je Správce daně? Znáte a víte kdo je Sedlák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?