Co je to?
Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zelený čtvrtek?

Zelený čtvrtek patří ke křesťanským svátkům. Vztahuje se k Velikonocům. Je to součást Svatého týdne a den před Velkým pátkem. Barva zelená pravděpodobně vznikla chybou z původního přívlastku německého názvu, kdy grein – lkavý – bylo zaměněno za grün – zelený.
Na Zelený čtvrtek se v katedrálách slouží dopolední mše. V kostelích pak probíhá mše až večer a má připomenout poslední večeři Ježíše Krista. Po zpěvu zvoní zvony, které pak mlčí až do velikonočních vigilií.


Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zelený čtvrtek? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zelený čtvrtek je v sekci Náboženství

Klíčová slova: co to je, lexikon, formulace, význam slova, heslo, slovo, názvosloví, terminologie, Náboženství, wiki, odborný výraz, co znamená, informace, co je to Zelený čtvrtek?, Náboženství, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Zelený čtvrtek je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zelený čtvrtek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelený čtvrtek (latinsky feria quinta hebdomodae sanctae) je podle křesťanské tradice pátý den Svatého týdne (počítáno od Květné neděle včetně) a předvečer velikonočního tridua. Přívlastek zelený vznikl podle některých teorií zkomolením původního německého názvu Greindonnerstag (lkavý čtvrtek) na Gründonnerstag (zelený čtvrtek).

Poslední večeře Ježíše Krista

O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Zelený čtvrtek zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Zelený čtvrtek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Zelený čtvrtek ve Wikislovníku

Najít termín Zelený čtvrtek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Zelený čtvrtek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Zelený čtvrtek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Zelený čtvrtek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený čtvrtek například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Zelený čtvrtek? resp. jaká je definice termínu Zelený čtvrtek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený čtvrtek, odpověď na dotaz co je to Zelený čtvrtek?. Víte např. kdo to je Bruce Willis? Znáte a víte kdo je Lektor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.