Co je to?
Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zelený čtvrtek

Zelený čtvrtek patří ke křesťanským svátkům. Vztahuje se k Velikonocům. Je to součást Svatého týdne a den před Velkým pátkem. Barva zelená pravděpodobně vznikla chybou z původního přívlastku německého názvu, kdy grein – lkavý – bylo zaměněno za grün – zelený.
Na Zelený čtvrtek se v katedrálách slouží dopolední mše. V kostelích pak probíhá mše až večer a má připomenout poslední večeři Ježíše Krista. Po zpěvu zvoní zvony, které pak mlčí až do velikonočních vigilií.


Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Zelený čtvrtek doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zelený čtvrtek se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: Zelený čtvrtek, odborné názvosloví, vysvětlení, význam slova, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, definice, význam, význam pojmu, terminologie, co to je, heslo, lexikon, co znamená, definice pojmu, pojem, informace


Pojem Zelený čtvrtek je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Zelený čtvrtek?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelený čtvrtek (latinsky feria quinta hebdomodae sanctae) je podle křesťanské tradice pátý den Svatého týdne (počítáno od Květné neděle včetně) a předvečer velikonočního tridua. Přívlastek zelený vznikl podle některých teorií zkomolením původního německého názvu Greindonnerstag (lkavý čtvrtek) na Gründonnerstag (zelený čtvrtek).

Poslední večeře Ježíše Krista

O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat slovo Zelený čtvrtek ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zelený čtvrtek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Zelený čtvrtek ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Zelený čtvrtek ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Zelený čtvrtek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Zelený čtvrtek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený čtvrtek například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zelený čtvrtek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zelený čtvrtek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený čtvrtek, odpověď na dotaz co je to Zelený čtvrtek?. Víte např. kdo to je Gottfried Wilhelm Leibniz? Znáte a víte kdo je Morfeus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.