Co je to?
Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Co je Zelený čtvrtek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zelený čtvrtek

Zelený čtvrtek patří ke křesťanským svátkům. Vztahuje se k Velikonocům. Je to součást Svatého týdne a den před Velkým pátkem. Barva zelená pravděpodobně vznikla chybou z původního přívlastku německého názvu, kdy grein – lkavý – bylo zaměněno za grün – zelený.
Na Zelený čtvrtek se v katedrálách slouží dopolední mše. V kostelích pak probíhá mše až večer a má připomenout poslední večeři Ježíše Krista. Po zpěvu zvoní zvony, které pak mlčí až do velikonočních vigilií.


Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zelený čtvrtek s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Zelený čtvrtek je v kategorii náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, informace, terminologie, termín, synonymum, přesný výraz, náboženství, Zelený čtvrtek, vysvětlení, slovo, lexikon, odborné názvosloví, co znamená, náboženství, popis, přesný význam, heslo


Pojem Zelený čtvrtek je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zelený čtvrtek?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zelený čtvrtek (latinsky feria quinta hebdomodae sanctae) je podle křesťanské tradice pátý den Svatého týdne (počítáno od Květné neděle včetně) a předvečer velikonočního tridua. Přívlastek zelený vznikl podle některých teorií zkomolením původního německého názvu Greindonnerstag (lkavý čtvrtek) na Gründonnerstag (zelený čtvrtek).

Poslední večeře Ježíše Krista

O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Zelený čtvrtek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zelený čtvrtek na Youtube

Vyhledat pojem Zelený čtvrtek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Zelený čtvrtek na Google.cz

Najít výraz Zelený čtvrtek ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zelený čtvrtek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený čtvrtek například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zelený čtvrtek? resp. co znamená Zelený čtvrtek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený čtvrtek, odpověď na dotaz co je to Zelený čtvrtek?. Víte např. kdo to je Voltaire? Znáte a víte kdo je Ada Lovelace? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Zelený čtvrtek i v jiné kategorii než je sekce náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.