Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zelený čtvrtek?

Zelený čtvrtek patří ke křesťanským svátkům. Vztahuje se k Velikonocům. Je to součást Svatého týdne a den před Velkým pátkem. Barva zelená pravděpodobně vznikla chybou z původního přívlastku německého názvu, kdy grein – lkavý – bylo zaměněno za grün – zelený.
Na Zelený čtvrtek se v katedrálách slouží dopolední mše. V kostelích pak probíhá mše až večer a má připomenout poslední večeři Ježíše Krista. Po zpěvu zvoní zvony, které pak mlčí až do velikonočních vigilií.


Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zelený čtvrtek s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Zelený čtvrtek se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: popis, formulace, náboženství, co to je, wiki, význam slova, Zelený čtvrtek, termín, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, slovo, terminus technicus, definice, co znamená, pojem


Pojem Zelený čtvrtek je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zelený čtvrtek dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Zelený čtvrtek (latinsky feria quinta hebdomodae sanctae) je podle křesťanské tradice pátý den Svatého týdne (počítáno od Květné neděle včetně) a předvečer velikonočního tridua. Přívlastek zelený vznikl podle některých teorií zkomolením původního německého názvu Greindonnerstag (lkavý čtvrtek) na Gründonnerstag (zelený čtvrtek).

Poslední večeře Ježíše Krista

O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Zelený čtvrtek

Vyhledat termín Zelený čtvrtek ve Wikislovníku

Najít výraz Zelený čtvrtek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Zelený čtvrtek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Zelený čtvrtek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Zelený čtvrtek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelený čtvrtek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený čtvrtek například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zelený čtvrtek? resp. co znamená Zelený čtvrtek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený čtvrtek, odpověď na dotaz co je to Zelený čtvrtek?. Víte např. kdo to je Scientolog? Znáte a víte kdo je Konfucius? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.