Co je to?
Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova

Co znamená termín Zelený čtvrtek? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zelený čtvrtek patří ke křesťanským svátkům. Vztahuje se k Velikonocům. Je to součást Svatého týdne a den před Velkým pátkem. Barva zelená pravděpodobně vznikla chybou z původního přívlastku německého názvu, kdy grein – lkavý – bylo zaměněno za grün – zelený.
Na Zelený čtvrtek se v katedrálách slouží dopolední mše. V kostelích pak probíhá mše až večer a má připomenout poslední večeři Ježíše Krista. Po zpěvu zvoní zvony, které pak mlčí až do velikonočních vigilií.


Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zelený čtvrtek je v sekci Náboženství

Klíčová slova: formulace, přesný význam, názvosloví, odborný výraz, synonymum, pojem, heslo, co znamená, vysvětlení, co je to Zelený čtvrtek?, terminus technicus, Náboženství, význam slova, lexikon, Náboženství, Zelený čtvrtek, informace, slovník


Pojem Zelený čtvrtek je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zelený čtvrtek můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zelený čtvrtek (latinsky feria quinta hebdomodae sanctae) je podle křesťanské tradice pátý den Svatého týdne (počítáno od Květné neděle včetně) a předvečer velikonočního tridua. Přívlastek zelený vznikl podle některých teorií zkomolením původního německého názvu Greindonnerstag (lkavý čtvrtek) na Gründonnerstag (zelený čtvrtek).

Poslední večeře Ježíše Krista

O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
O Zeleném čtvrtku měla dle mytologie proběhnout poslední večeře Ježíše Krista. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Zelený čtvrtek

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelený čtvrtek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Zelený čtvrtek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Zelený čtvrtek ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Zelený čtvrtek na Youtube

Najít slovo Zelený čtvrtek na Google.cz

Zkusit najít slovo Zelený čtvrtek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelený čtvrtek například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zelený čtvrtek? resp. co znamená výraz Zelený čtvrtek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený čtvrtek, odpověď na dotaz co je to Zelený čtvrtek?. Víte např. kdo to je Apologeta? Znáte a víte kdo je Mulat? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.