Co je to?
Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Co je EEG?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova EEG?

EEG je zkratka slova elektroencefalografie. Jedná se o neurologickou vyšetřovací metodu, která umožňuje sledování aktivity mozku. Při EEG jsou na povrchu hlavy prostřednictvím speciální čepice snímány změny elektrického napětí. Citlivé elektrody tyto změny registrují a přenášejí je do grafické podoby.
Záznam EEG je využíván především při zjišťování a zkoumání spánkových poruch a také epilepsie. Pro vyhodnocení záznamu elektroencefalografu, který vypadá jako klikatá čára, potřebuje lékař dostatečné zkušenosti.


Co je to EEG? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu EEG? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz EEG je v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice, popis, lékařství, termín, co to je, co je to EEG?, synonymum, lexikon, názvosloví, terminus technicus, informace, pojem, heslo, slovník, význam, definice pojmu, EEG, slovo


Pojem EEG je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu EEG dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektroencefalografie (zkráceně EEG) je metoda záznamu časové změny elektrického potenciálu způsobeného mozkovou aktivitou. Tento záznam je pořízen elektroencefalografem.
EEG je standardní neinvazivní metodou funkčního vyšetření elektrické aktivity centrálního nervového systému. Sumační signály z neuronů jsou snímány elektrodami z povrchu skalpu. Problémem je, že průchodem přes relativně málo vodivou lebku je amplituda signálu zeslabena na úroveň řádově desítek mikrovoltů. Vzhledem k tomu, že EEG signál vzniká jako důsledek vážené sumace aktivity extrémně vysokého množství neuronů, nejsme již v EEG signálu schopni odlišit jednotlivé akční potenciály buněk tak, jako např. v EMG. Typický průběh EEG má proto na první pohled dost nepravidelný a chaotický průběh, ve kterém jsme občas schopni zahlédnout vlny s určitou periodicitou.

Další informační zdroje o slovu EEG

Hledat heslo EEG ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín EEG ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EEG ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem EEG ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz EEG ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem EEG na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EEG například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo EEG? resp. jaký je přesný význam slova EEG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EEG, odpověď na dotaz co je to EEG?. Víte např. kdo to je Sergej Alexandrovič Jesenin? Znáte a víte kdo je Nestyda? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, sestra, eEG, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.