Co je to?
Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Co je to EEG? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu EEG

EEG je zkratka slova elektroencefalografie. Jedná se o neurologickou vyšetřovací metodu, která umožňuje sledování aktivity mozku. Při EEG jsou na povrchu hlavy prostřednictvím speciální čepice snímány změny elektrického napětí. Citlivé elektrody tyto změny registrují a přenášejí je do grafické podoby.
Záznam EEG je využíván především při zjišťování a zkoumání spánkových poruch a také epilepsie. Pro vyhodnocení záznamu elektroencefalografu, který vypadá jako klikatá čára, potřebuje lékař dostatečné zkušenosti.


Co je to EEG? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova EEG můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo EEG je v sekci Lékařství

Klíčová slova: wiki, synonymum, informace, terminologie, formulace, co znamená, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, heslo, definice, pojem, termín, co to je, odborný výraz, Lékařství, lexikon, odborné názvosloví


Pojem EEG je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu EEG?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektroencefalografie (zkráceně EEG) je metoda záznamu časové změny elektrického potenciálu způsobeného mozkovou aktivitou. Tento záznam je pořízen elektroencefalografem.
EEG je standardní neinvazivní metodou funkčního vyšetření elektrické aktivity centrálního nervového systému. Sumační signály z neuronů jsou snímány elektrodami z povrchu skalpu. Problémem je, že průchodem přes relativně málo vodivou lebku je amplituda signálu zeslabena na úroveň řádově desítek mikrovoltů. Vzhledem k tomu, že EEG signál vzniká jako důsledek vážené sumace aktivity extrémně vysokého množství neuronů, nejsme již v EEG signálu schopni odlišit jednotlivé akční potenciály buněk tak, jako např. v EMG. Typický průběh EEG má proto na první pohled dost nepravidelný a chaotický průběh, ve kterém jsme občas schopni zahlédnout vlny s určitou periodicitou.

Jiné informační zdroje o pojmu EEG

Hledat heslo EEG ve Wikizdrojích

Najít výraz EEG ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín EEG ve Wikislovníku

Zkusit najít termín EEG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EEG ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EEG ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo EEG například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova EEG? resp. co přesně znamená slovo EEG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EEG, odpověď na dotaz co je to EEG?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je Srágora? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.