Co je to?
Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Co je to EEG? Význam slova

Co znamená termín EEG? Vysvětlení pojmu, definice hesla

EEG je zkratka slova elektroencefalografie. Jedná se o neurologickou vyšetřovací metodu, která umožňuje sledování aktivity mozku. Při EEG jsou na povrchu hlavy prostřednictvím speciální čepice snímány změny elektrického napětí. Citlivé elektrody tyto změny registrují a přenášejí je do grafické podoby.
Záznam EEG je využíván především při zjišťování a zkoumání spánkových poruch a také epilepsie. Pro vyhodnocení záznamu elektroencefalografu, který vypadá jako klikatá čára, potřebuje lékař dostatečné zkušenosti.


Co je to EEG? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova EEG? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo EEG je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: lexikon, heslo, co je to EEG?, Lékařství, slovo, názvosloví, informace, význam slova, význam pojmu, formulace, popis, pojem, přesný výraz, význam, vysvětlení, co to je, definice, odborné názvosloví


Pojem EEG je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo EEG ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EEG ve Wikimedia Commons

Hledat termín EEG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz EEG ve vyhledávači Qwant

Najít termín EEG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo EEG na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EEG například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je EEG? resp. co přesně označuje termín EEG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EEG, odpověď na dotaz co je to EEG?. Víte např. kdo to je Vekslák? Znáte a víte kdo je Slibotechna? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.