Co je to?
Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Co je to EEG? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu EEG

EEG je zkratka slova elektroencefalografie. Jedná se o neurologickou vyšetřovací metodu, která umožňuje sledování aktivity mozku. Při EEG jsou na povrchu hlavy prostřednictvím speciální čepice snímány změny elektrického napětí. Citlivé elektrody tyto změny registrují a přenášejí je do grafické podoby.
Záznam EEG je využíván především při zjišťování a zkoumání spánkových poruch a také epilepsie. Pro vyhodnocení záznamu elektroencefalografu, který vypadá jako klikatá čára, potřebuje lékař dostatečné zkušenosti.


Co je to EEG? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem EEG patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, názvosloví, co to je, heslo, termín, formulace, popis, terminologie, co je to EEG?, definice, přesný význam, wiki, přesný výraz, odborný výraz, odborné názvosloví, informace, vysvětlení


Pojem EEG je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem EEG? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektroencefalografie (zkráceně EEG) je metoda záznamu časové změny elektrického potenciálu způsobeného mozkovou aktivitou. Tento záznam je pořízen elektroencefalografem.
EEG je standardní neinvazivní metodou funkčního vyšetření elektrické aktivity centrálního nervového systému. Sumační signály z neuronů jsou snímány elektrodami z povrchu skalpu. Problémem je, že průchodem přes relativně málo vodivou lebku je amplituda signálu zeslabena na úroveň řádově desítek mikrovoltů. Vzhledem k tomu, že EEG signál vzniká jako důsledek vážené sumace aktivity extrémně vysokého množství neuronů, nejsme již v EEG signálu schopni odlišit jednotlivé akční potenciály buněk tak, jako např. v EMG. Typický průběh EEG má proto na první pohled dost nepravidelný a chaotický průběh, ve kterém jsme občas schopni zahlédnout vlny s určitou periodicitou.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo EEG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo EEG ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo EEG ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem EEG ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo EEG na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EEG ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo EEG například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova EEG? resp. co se skrývá pod slovem EEG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EEG, odpověď na dotaz co je to EEG?. Víte např. kdo to je Soudruh? Znáte a víte kdo je Cukrouš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu EEG i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.