Co je to?
Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Co je to EEG? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu EEG

EEG je zkratka slova elektroencefalografie. Jedná se o neurologickou vyšetřovací metodu, která umožňuje sledování aktivity mozku. Při EEG jsou na povrchu hlavy prostřednictvím speciální čepice snímány změny elektrického napětí. Citlivé elektrody tyto změny registrují a přenášejí je do grafické podoby.
Záznam EEG je využíván především při zjišťování a zkoumání spánkových poruch a také epilepsie. Pro vyhodnocení záznamu elektroencefalografu, který vypadá jako klikatá čára, potřebuje lékař dostatečné zkušenosti.


Co je to EEG? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EEG. Co znamená odborný pojem EEG z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to EEG? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem EEG je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, Lékařství, heslo, terminologie, definice pojmu, co znamená, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, informace, termín, terminus technicus, význam pojmu, odborný výraz, definice, přesný význam, co je to EEG?


Pojem EEG je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín EEG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EEG ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EEG ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz EEG ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo EEG ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo EEG ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo EEG například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to EEG? resp. co znamená výraz EEG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EEG, odpověď na dotaz co je to EEG?. Víte např. kdo to je Seřizovač CNC? Znáte a víte kdo je Slibotechna? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.