Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Logistika. Co znamená pojem Logistika z kategorie Věda?

Co to je Logistika? Význam slova

Co znamená termín Logistika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Toky zboží, peněz a informací mezi dodavatelem a odběratelem se označují jako logistika. Stejné označení lze použít i pro firemní přesuny včetně různých postupů při skladování zboží. Účelem logistiky je zajistit co nejlepší možný výsledek, aby tyto toky představovaly co nejmenší náklady.
Organizace zásobování se jako první objevila v armádě v dobách dávno minulých. První optimalizaci zásobování můžeme hledat již ve starověku. Do obchodu přešla logistika plně v padesátých letech minulého století ve Spojených státech. Systém navázal na úspěšný vojenský příklad.


Co je to Logistika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Logistika. Co znamená pojem Logistika z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Logistika? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Logistika je v kategorii Věda

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, význam, termín, informace, terminologie, Věda, význam pojmu, pojem, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, formulace, slovník, odborné názvosloví, Věda, wiki, přesný význam


Pojem Logistika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Logistika můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Logistika (z franc. logistique) je termín, který zavedl švýcarský důstojník baron Antoine-Henri Jomini (6. března 1779 v Payerne, kanton Waadt, Švýcarsko – 24. března 1869 v Passy u Paříže, Francie). Odvodil jej od termínu maréchal de logis, což znamená ubytovatel. Ubytovatel byl důstojník, který se zabýval ubytováním a v širším významu zásobováním vojsk.

Dnes se užívá v několika významech:
♦ Logistika jako nauka, která se zabývá fyzickými toky zboží či jiných druhů zásob od dodavatele k odběrateli (zákazníkovi) a informačními toky v písemné nebo i ústní podobě.
♦ Logistika jako soubor činností, jejichž úkolem je zajistit, aby bylo správné zboží ve správném čase, ve správném množství, ve správné kvalitě na správném místě a se správnými náklady.
♦ Logistika představuje organizaci, plánování, řízení a realizaci toků zboží vývojem a nákupem počínaje, výrobou a distribucí podle objednávky konečného zákazníka konče tak, aby byly splněny všechny požadavky trhu při minimálních nákladech a minimálních kapitálových výdajích.

Logistika

Pod pojmem logistika si lidé často představí přepravu různými dopravními prostředky. Ilustrační obrázek. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pod pojmem logistika si lidé často představí přepravu různými dopravními prostředky. Ilustrační obrázek. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Logistika ve Wikimedia Commons

Najít heslo Logistika na Google.cz

Vyhledat termín Logistika ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Logistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Logistika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Logistika ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Logistika například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Logistika? resp. co to je Logistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logistika, odpověď na dotaz co je to Logistika?. Víte např. kdo to je Mentalista? Znáte a víte kdo je Abiturient? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.