Co je to?
Výraz, termín, definice slova Logistika. Co znamená odborný pojem Logistika z kategorie Věda?

Co je to Logistika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Logistika?

Toky zboží, peněz a informací mezi dodavatelem a odběratelem se označují jako logistika. Stejné označení lze použít i pro firemní přesuny včetně různých postupů při skladování zboží. Účelem logistiky je zajistit co nejlepší možný výsledek, aby tyto toky představovaly co nejmenší náklady.
Organizace zásobování se jako první objevila v armádě v dobách dávno minulých. První optimalizaci zásobování můžeme hledat již ve starověku. Do obchodu přešla logistika plně v padesátých letech minulého století ve Spojených státech. Systém navázal na úspěšný vojenský příklad.


Co je to Logistika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Logistika. Co znamená odborný pojem Logistika z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Logistika? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Logistika je v kategorii věda

Klíčová slova: informace, popis, odborný výraz, slovník, co je to Logistika?, co to je, význam pojmu, pojem, heslo, věda, synonymum, Logistika, význam, věda, wiki, vysvětlení, terminus technicus, termín


Pojem Logistika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Logistika? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Logistika (z franc. logistique) je termín, který zavedl švýcarský důstojník baron Antoine-Henri Jomini (6. března 1779 v Payerne, kanton Waadt, Švýcarsko – 24. března 1869 v Passy u Paříže, Francie). Odvodil jej od termínu maréchal de logis, což znamená ubytovatel. Ubytovatel byl důstojník, který se zabýval ubytováním a v širším významu zásobováním vojsk.

Dnes se užívá v několika významech:
♦ Logistika jako nauka, která se zabývá fyzickými toky zboží či jiných druhů zásob od dodavatele k odběrateli (zákazníkovi) a informačními toky v písemné nebo i ústní podobě.
♦ Logistika jako soubor činností, jejichž úkolem je zajistit, aby bylo správné zboží ve správném čase, ve správném množství, ve správné kvalitě na správném místě a se správnými náklady.
♦ Logistika představuje organizaci, plánování, řízení a realizaci toků zboží vývojem a nákupem počínaje, výrobou a distribucí podle objednávky konečného zákazníka konče tak, aby byly splněny všechny požadavky trhu při minimálních nákladech a minimálních kapitálových výdajích.

Logistika

Pod pojmem logistika si lidé často představí přepravu různými dopravními prostředky. Ilustrační obrázek. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pod pojmem logistika si lidé často představí přepravu různými dopravními prostředky. Ilustrační obrázek. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Logistika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Logistika ve Wikizdrojích

Hledat termín Logistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Logistika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Logistika ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Logistika na Google.cz

Hledat videa s názvem Logistika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Logistika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Logistika? resp. co označuje slovo Logistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logistika, odpověď na dotaz co je to Logistika?. Víte např. kdo to je Tchán? Znáte a víte kdo je Klerik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.