Co je to?
Odborný výraz, definice slova Logistika. Co znamená pojem Logistika z kategorie Věda?

Co je Logistika?

Co znamená termín Logistika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Toky zboží, peněz a informací mezi dodavatelem a odběratelem se označují jako logistika. Stejné označení lze použít i pro firemní přesuny včetně různých postupů při skladování zboží. Účelem logistiky je zajistit co nejlepší možný výsledek, aby tyto toky představovaly co nejmenší náklady.
Organizace zásobování se jako první objevila v armádě v dobách dávno minulých. První optimalizaci zásobování můžeme hledat již ve starověku. Do obchodu přešla logistika plně v padesátých letech minulého století ve Spojených státech. Systém navázal na úspěšný vojenský příklad.


Co je to Logistika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Logistika. Co znamená pojem Logistika z kategorie Věda?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Logistika doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Logistika se nachází v sekci věda

Klíčová slova: termín, slovník, informace, Logistika, formulace, lexikon, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, heslo, věda, věda, terminologie, terminus technicus, synonymum, názvosloví, význam, přesný význam


Pojem Logistika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Logistika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Logistika (z franc. logistique) je termín, který zavedl švýcarský důstojník baron Antoine-Henri Jomini (6. března 1779 v Payerne, kanton Waadt, Švýcarsko – 24. března 1869 v Passy u Paříže, Francie). Odvodil jej od termínu maréchal de logis, což znamená ubytovatel. Ubytovatel byl důstojník, který se zabýval ubytováním a v širším významu zásobováním vojsk.

Dnes se užívá v několika významech:
♦ Logistika jako nauka, která se zabývá fyzickými toky zboží či jiných druhů zásob od dodavatele k odběrateli (zákazníkovi) a informačními toky v písemné nebo i ústní podobě.
♦ Logistika jako soubor činností, jejichž úkolem je zajistit, aby bylo správné zboží ve správném čase, ve správném množství, ve správné kvalitě na správném místě a se správnými náklady.
♦ Logistika představuje organizaci, plánování, řízení a realizaci toků zboží vývojem a nákupem počínaje, výrobou a distribucí podle objednávky konečného zákazníka konče tak, aby byly splněny všechny požadavky trhu při minimálních nákladech a minimálních kapitálových výdajích.

Logistika

Pod pojmem logistika si lidé často představí přepravu různými dopravními prostředky. Ilustrační obrázek. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pod pojmem logistika si lidé často představí přepravu různými dopravními prostředky. Ilustrační obrázek. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Logistika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Logistika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Logistika na Youtube

Vyhledat pojem Logistika na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Logistika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Logistika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Logistika například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaký je význam slova Logistika? resp. co označuje slovo Logistika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Logistika, odpověď na dotaz co je to Logistika?. Víte např. kdo to je Lenka Lanczová? Znáte a víte kdo je Basista? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, mikroskop a kádinky, logistika, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.