Co je to?
Odborný výraz, definice slova Memoáry. Co znamená pojem Memoáry z kategorie Literatura?

Co je Memoáry?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Memoáry?

Memoáry jsou pojmenování literárního žánru, který se zaměřuje na vyprávění životních událostí a zážitků autora. Ty mohou zahrnovat osobní vzpomínky, dojmy, emocionální reakce a významné události z jeho či jejího života. Memoáry se často píší v první osobě a mají subjektivní charakter, protože odrážejí osobní pohled autora na jeho vlastní život. Memoáry se většinou píší z osobního hlediska autora, což znamená, že čtenář získává přímý pohled na autorovy myšlenky, pocity a zážitky. I když ne všechny memoáry musí striktně dodržovat chronologický postup, často se věnují postupnému vyprávění významných událostí v životě autora. Výrazným prvkem je důraz na emoce a introspekci. Autoři často zkoumají své vlastní pocity a myšlenky v reakci na události. Memoáry jsou zaměřeny na pravdivé vyprávění a zachycení skutečných událostí z autorova života. Autenticita je klíčovým prvkem tohoto žánru.
I když jsou memoáry založeny na skutečných událostech, mohou být také uměleckým dílem. Autoři často věnují pozornost jazykovým a stylistickým prvkům, aby vytvořili poutavý a emotivní text. Při psaní memoárů autoři často reflektují na své vlastní životní lekce a změny. Memoáry mohou být prostředkem sebereflexe a sdílení životní moudrosti s čtenáři. Tento literární žánr umožňuje autorům sdílet své osobní příběhy a inspirativně působit na čtenáře.


Co je to Memoáry? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Memoáry. Co znamená pojem Memoáry z kategorie Literatura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Memoáry se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: význam pojmu, informace, heslo, definice pojmu, definice, literatura, slovo, přesný výraz, termín, vysvětlení, odborné názvosloví, synonymum, pojem, význam, terminologie, názvosloví, co je to Memoáry?, lexikon


Pojem Memoáry je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Memoáry lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Memoáry ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Memoáry ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Memoáry ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Memoáry na Youtube

Vyhledat pojem Memoáry na Google.cz

Hledat pojem Memoáry ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Memoáry například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Memoáry? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Memoáry? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Memoáry, odpověď na dotaz co je to Memoáry?. Víte např. kdo to je Hana Soukupová? Znáte a víte kdo je Helena Maršálková? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Memoáry i v jiné kategorii než v literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.