Co je to?
Definice výrazu Letargie. Co znamená odborný pojem Letargie z kategorie Lékařství?

Co to je Letargie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Letargie?

Letargie neboli somnolence je onemocnění, pro které jsou typické minimální aktivita a ospalost. Postižený reaguje velmi pomalu na vnější podněty – doteky, sluchové nebo zrakové signály. I když ho lze probudit, nedokáže mluvit spontánně, reaguje zpomaleně a pouze na bolestivé podněty.
Letargie může znamenat i celkovou slabost a bývá spojována s mnoha možnými onemocněními. Přesnou diagnózu lze stanovit laboratorními testy.


Co je to Letargie? Význam slova, termín, Definice výrazu Letargie. Co znamená odborný pojem Letargie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Letargie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Letargie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, heslo, terminologie, lékařství, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, význam, význam slova, definice, informace, formulace, co to je, synonymum, wiki, slovo, názvosloví


Pojem Letargie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Letargie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Letargie (z řeckého Lethargos – zapomínající) může mít různé významy:

♦ Letní spánek
♦ abnormální netečnost
♦ chorobná spavost nebo lhostejnost

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Letargie na Youtube

Najít slovo Letargie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Letargie ve Wikizdrojích

Najít pojem Letargie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Letargie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Letargie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Letargie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Letargie? resp. co znamená Letargie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Letargie, odpověď na dotaz co je to Letargie?. Víte např. kdo to je Statistik? Znáte a víte kdo je Jan Slabák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.