Co je to?
Definice výrazu, termínu Tapas. Co znamená odborný pojem Tapas z kategorie Jídlo?

Co je Tapas?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tapas

Tapas je označení pro tradiční španělská jídla, která mají obvykle podobu malých porcí nebo kousků, podávaných jako předkrm nebo příloha k pití. Tato tradice pochází ze Španělska, zejména z regionů jako Andalusie a Katalánsko, ale tapas se stala populární po celém Španělsku a dokonce i v mnoha dalších zemích. Název tapas pochází ze španělského slova tapar, což znamená zakrýt nebo přikrýt. Původně byly tapas kousky potravy, které se položily na skleničku vína nebo piva, aby se zakryly a chránily před mouchami. Postupem času se však staly tradicí malých jídel s různorodými chutěmi a ingrediencemi. Typické tapas mohou být například plátky kvalitní šunky, obvykle iberské, různé druhy sýrů, často místních odrůd, více druhů oliv, naložených nebo plněných, grilované nebo vařené krevety, brambory vařené nebo smažené, často podávané s pikantní omáčkou, malé pikantní zelené papriky, španělskou klobásu, obvykle nakrájenou na plátky, chléb potřený rajčatovou směsí, česnekem a olivovým olejem, tradiční španělskou bramborovou placku s vejci a cibulí, směs vařeného masa nebo rybí pasty obalené v drobcích a osmažené a další.
Tapas jsou často spojovány s kulturou společného stolování. Lidé si mohou objednat několik různých tapas a podělit se o ně s ostatními, což vytváří společenskou atmosféru. Každý region ve Španělsku může mít své vlastní specifické variace tapas.


Co je to Tapas? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tapas. Co znamená odborný pojem Tapas z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tapas? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Tapas je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam, co je to Tapas?, heslo, slovo, terminologie, odborný výraz, formulace, co znamená, odborné názvosloví, jídlo, definice pojmu, slovník, jídlo, přesný výraz, co to je, wiki, termín, definice


Pojem Tapas je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Tapas na Youtube

Zkusit najít heslo Tapas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tapas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Tapas ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Tapas na Google.cz

Zkusit najít Tapas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tapas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená Tapas? resp. co označuje slovo Tapas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tapas, odpověď na dotaz co je to Tapas?. Víte např. kdo to je Platón? Znáte a víte kdo je Pelé? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Tapas i v jiných kategoriích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?