Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fotobanka. Co znamená odborný pojem Fotobanka z kategorie Internet?

Co je to Fotobanka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fotobanka?

Fotobanka je název úložiště fotografií na internetu. Takové úložiště většinou není možno využívat zdarma a je chráněno určitými licenčními právy. Služeb fotobank využívají zákazníci místo složitého pořízení vlastních fotografií nebo využití služeb profesionálního fotografa.
Za ušetření času a financí je však zákazník omezen tím, že na fotografii nemusí být vše tak, jak by si představoval při možnosti nafocení vlastních snímků. Zakoupit je možno i videa a ilustrace, fotografie lze nakoupit i online. Fotobanky využívají soukromníci, různé agentury, vydavatelé i další podnikatelé.


Co je to Fotobanka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fotobanka. Co znamená odborný pojem Fotobanka z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fotobanka se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Fotobanka patří do kategorie internet

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, wiki, termín, názvosloví, terminologie, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, popis, synonymum, informace, definice, co to je, přesný výraz, pojem, formulace, význam pojmu


Pojem Fotobanka je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fotobanka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fotobanka je internetové úložiště fotografií, které je možné využívat pod určitými licenčními právy. Vydavatelé, reklamní agentury, obrazoví umělci a další využívají fotografické banky k uspokojení svých potřeb. Zákazník, který využívá fotobanku místo pronájmu vlastního fotografa může ušetřit čas a peníze, ale také obětuje tvůrčí kontrolu. Úložiště s fotografiemi může být prezentováno v online databázi na internetu, s možností nakoupit online, a získat snímek přímo stažením z FTP nebo e-mailem. Databáze s fotografiemi se mohou nazývat foto archiv nebo knihovna fotografií. Moderní databáze často nabízí kromě obrázků také videa a ilustrace, žádný ze stávajících termínů neposkytuje přesný popis.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Fotobanka na Youtube

Vyhledat termín Fotobanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Fotobanka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Fotobanka na Google.cz

Zkusit najít termín Fotobanka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotobanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotobanka například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fotobanka? resp. jaká je definice slova Fotobanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotobanka, odpověď na dotaz co je to Fotobanka?. Víte např. kdo to je Geroj? Znáte a víte kdo je Krupiér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.