Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fotobanka. Co znamená pojem Fotobanka z kategorie Internet?

Co je to Fotobanka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fotobanka

Fotobanka je název úložiště fotografií na internetu. Takové úložiště většinou není možno využívat zdarma a je chráněno určitými licenčními právy. Služeb fotobank využívají zákazníci místo složitého pořízení vlastních fotografií nebo využití služeb profesionálního fotografa.
Za ušetření času a financí je však zákazník omezen tím, že na fotografii nemusí být vše tak, jak by si představoval při možnosti nafocení vlastních snímků. Zakoupit je možno i videa a ilustrace, fotografie lze nakoupit i online. Fotobanky využívají soukromníci, různé agentury, vydavatelé i další podnikatelé.


Definice odborného termínu, slova Fotobanka. Co znamená pojem Fotobanka z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fotobanka patří do kategorie Internet

Klíčová slova: význam slova, význam, synonymum, heslo, co to je, přesný výraz, Fotobanka, terminologie, wiki, význam pojmu, termín, formulace, lexikon, pojem, odborný výraz, definice, názvosloví, co je to Fotobanka?


Pojem Fotobanka je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fotobanka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fotobanka je internetové úložiště fotografií, které je možné využívat pod určitými licenčními právy. Vydavatelé, reklamní agentury, obrazoví umělci a další využívají fotografické banky k uspokojení svých potřeb. Zákazník, který využívá fotobanku místo pronájmu vlastního fotografa může ušetřit čas a peníze, ale také obětuje tvůrčí kontrolu. Úložiště s fotografiemi může být prezentováno v online databázi na internetu, s možností nakoupit online, a získat snímek přímo stažením z FTP nebo e-mailem. Databáze s fotografiemi se mohou nazývat foto archiv nebo knihovna fotografií. Moderní databáze často nabízí kromě obrázků také videa a ilustrace, žádný ze stávajících termínů neposkytuje přesný popis.

Další informační zdroje o slovu Fotobanka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotobanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fotobanka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Fotobanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Fotobanka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Fotobanka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Fotobanka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotobanka například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Fotobanka? resp. co vlastně znamená slovo Fotobanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotobanka, odpověď na dotaz co je to Fotobanka?. Víte např. kdo to je Ignorant? Znáte a víte kdo je Čumil? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.