Co je to?
Definice výrazu Fotobanka. Co znamená odborný pojem Fotobanka z kategorie Internet?

Co to je Fotobanka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fotobanka?

Fotobanka je název úložiště fotografií na internetu. Takové úložiště většinou není možno využívat zdarma a je chráněno určitými licenčními právy. Služeb fotobank využívají zákazníci místo složitého pořízení vlastních fotografií nebo využití služeb profesionálního fotografa.
Za ušetření času a financí je však zákazník omezen tím, že na fotografii nemusí být vše tak, jak by si představoval při možnosti nafocení vlastních snímků. Zakoupit je možno i videa a ilustrace, fotografie lze nakoupit i online. Fotobanky využívají soukromníci, různé agentury, vydavatelé i další podnikatelé.


Co je to Fotobanka? Význam slova, termín, Definice výrazu Fotobanka. Co znamená odborný pojem Fotobanka z kategorie Internet?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fotobanka? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Fotobanka patří do sekce internet

Klíčová slova: pojem, co znamená, wiki, terminus technicus, termín, synonymum, internet, definice pojmu, internet, význam pojmu, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, informace, definice, co to je, formulace


Pojem Fotobanka je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fotobanka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fotobanka je internetové úložiště fotografií, které je možné využívat pod určitými licenčními právy. Vydavatelé, reklamní agentury, obrazoví umělci a další využívají fotografické banky k uspokojení svých potřeb. Zákazník, který využívá fotobanku místo pronájmu vlastního fotografa může ušetřit čas a peníze, ale také obětuje tvůrčí kontrolu. Úložiště s fotografiemi může být prezentováno v online databázi na internetu, s možností nakoupit online, a získat snímek přímo stažením z FTP nebo e-mailem. Databáze s fotografiemi se mohou nazývat foto archiv nebo knihovna fotografií. Moderní databáze často nabízí kromě obrázků také videa a ilustrace, žádný ze stávajících termínů neposkytuje přesný popis.

Více informací o pojmu Fotobanka lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Fotobanka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Fotobanka ve Wikislovníku

Hledat výraz Fotobanka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Fotobanka ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Fotobanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fotobanka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotobanka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fotobanka? resp. co označuje slovo Fotobanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotobanka, odpověď na dotaz co je to Fotobanka?. Víte např. kdo to je Lucie Borhyová? Znáte a víte kdo je Vojtěch Efler? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Fotobanka hledat i v jiných kategoriích (než internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.