Co je to?
Výraz, termín, definice slova Separatismus. Co znamená odborný pojem Separatismus z kategorie Politika?

Co je Separatismus?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Separatismus?

Separatismus je označení pro snahu či působení, které směřuje k oddělení a poté osamostatnění. Výraz pochází z latinského slova separatio, tedy oddělení, odloučení, rozdělení nebo odtržení. Může se jednat o konkrétní oblast, území, popřípadě víru, přesvědčení, filozofii a podobně. Pokud se separatismus týká území, označuje se jako separatismus územní. Jde o oddělení takové části území, kde je v převaze nějaká skupina obyvatel státu a tato skupina se nějakým způsobem odlišuje od zbytku obyvatelstva.
Může jít o skupinu náboženskou, kulturní, národnostní či jinou. U separatismu lze rozlišovat dvě základní skupiny. Jde o obecně politický separatismus, který znamená snahu vyčlenit určitou část obyvatel nebo území ze společného národa nebo státního zřízení. Dalším typem je náboženský separatismus – v raném křesťanství tak byla označována snaha skupiny věřících o oddělení od většiny věřících společné církve.


Co je to Separatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Separatismus. Co znamená odborný pojem Separatismus z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Separatismus sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Separatismus je v kategorii politika

Klíčová slova: wiki, politika, popis, slovník, Separatismus, politika, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, synonymum, slovo, lexikon


Pojem Separatismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Separatismus zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Separatismus na Youtube

Najít heslo Separatismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Separatismus na Google.cz

Zkusit najít frázi Separatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Separatismus ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Separatismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Separatismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte co znamená Separatismus? resp. jaká je definice termínu Separatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Separatismus, odpověď na dotaz co je to Separatismus?. Víte např. kdo to je Josef Bláha? Znáte a víte kdo je Matka Tereza? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.