Co je to?
Výraz, termín, definice slova Separatismus. Co znamená odborný pojem Separatismus z kategorie Politika?

Co je to Separatismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Separatismus?

Separatismus je označení pro snahu či působení, které směřuje k oddělení a poté osamostatnění. Výraz pochází z latinského slova separatio, tedy oddělení, odloučení, rozdělení nebo odtržení. Může se jednat o konkrétní oblast, území, popřípadě víru, přesvědčení, filozofii a podobně. Pokud se separatismus týká území, označuje se jako separatismus územní. Jde o oddělení takové části území, kde je v převaze nějaká skupina obyvatel státu a tato skupina se nějakým způsobem odlišuje od zbytku obyvatelstva.
Může jít o skupinu náboženskou, kulturní, národnostní či jinou. U separatismu lze rozlišovat dvě základní skupiny. Jde o obecně politický separatismus, který znamená snahu vyčlenit určitou část obyvatel nebo území ze společného národa nebo státního zřízení. Dalším typem je náboženský separatismus – v raném křesťanství tak byla označována snaha skupiny věřících o oddělení od většiny věřících společné církve.


Výraz, termín, definice slova Separatismus. Co znamená odborný pojem Separatismus z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Separatismus? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Separatismus je v kategorii politika

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, význam pojmu, co je to Separatismus?, politika, pojem, definice, odborné názvosloví, synonymum, slovník, přesný význam, názvosloví, wiki, přesný výraz, lexikon, politika, terminus technicus, heslo


Pojem Separatismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Separatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Separatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Separatismus na Youtube

Hledat výraz Separatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Separatismus na Google.cz

Zkusit najít slovo Separatismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Separatismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Separatismus? resp. co znamená výraz Separatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Separatismus, odpověď na dotaz co je to Separatismus?. Víte např. kdo to je Mluvčí? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.