Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biodiverzita. Co znamená odborný pojem Biodiverzita z kategorie Příroda?

Co je to Biodiverzita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Biodiverzita?

Biodiverzita čili biologická rozmanitost je označením pro proměnlivost živých organizmů. Jde o proměnlivost druhů, mezidruhové změny i proměny ekosystémů. Říká se jí také vlastnost života, protože se zabývá jeho formami a kombinacemi na různých úrovních. Nejde o pouhý výčet druhů, jedná se o mnohem širší pojem. Nejedná se o krajinu a její ráz. Biodiverzita se v průběhu vývoje zvyšuje. Snižuje se, pokud dojde k nějakým katastrofám nebo zásahům člověka. Biodiverzita by měla být zachována, když bude udržena rozmanitost prostředí i jednotlivých biologických druhů. Ke změnám dochází přirozeně, mnohem silnější změny však zapříčiňuje působení člověka.
Zachovat biodiverzitu je nutností, jinak by byla narušena stabilita ekosystémů. Každý organizmus je považován za důležitý. Biodiverzita je i předmětem studií, hlavním zaměřením je ochrana ohrožených druhů a podmínek, které některé druhy vyžadují. Omezují je a ničí zásahy do jejich přirozeného prostředí. Ohrožením jsou i zavlečen nové druhy, které v místě nemají přirozené nepřátele. O zachování biodiverzity se zasazuje dokument, podepsaný v roce 1992 v Rio de Janeiru – Úmluva o biologické rozmanitosti.


Výraz, termín, definice slova Biodiverzita. Co znamená odborný pojem Biodiverzita z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Biodiverzita s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biodiverzita se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Příroda, co znamená, synonymum, slovo, názvosloví, přesný význam, Příroda, terminus technicus, definice pojmu, informace, vysvětlení, Biodiverzita, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, popis


Pojem Biodiverzita je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Biodiverzita dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Biologická diverzita (též biodiverzita; angl. biological diversity) představuje různorodost života.
Existuje mnoho definicí biodiverzity, neboť se jedná o složitý několikaúrovňový jev. Světový fond ochrany přírody definoval v roce 1989 biodiverzitu jako „bohatství života na Zemi, miliony rostlin, živočichů a mikroorganismů včetně genů, které obsahují, a složité ekosystémy, které vytvářejí životní prostředí.“
Biodiverzita může být jedním z ukazatelů stavu životního prostředí. Můžeme rozlišovat biodiverzitu na úrovni celosvětové, evropské, české, lokální atp. Lidská činnost v krajině způsobuje většinou degradaci ekosystémů a ohrožení populací mnoha druhů, což vede ke snižování biodiverzity. Ta je velmi důležitá pro zachování ekologické rovnováhy v přírodě.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biodiverzita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Biodiverzita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Biodiverzita na Google.cz

Najít termín Biodiverzita ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Biodiverzita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Biodiverzita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Biodiverzita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Biodiverzita? resp. co znamená výraz Biodiverzita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biodiverzita, odpověď na dotaz co je to Biodiverzita?. Víte např. kdo to je Alfred Hitchcock? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Biodiverzita i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.