Co je to?
Definice výrazu, termínu Biodiverzita. Co znamená odborný pojem Biodiverzita z kategorie Příroda?

Co je to Biodiverzita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Biodiverzita?

Biodiverzita čili biologická rozmanitost je označením pro proměnlivost živých organizmů. Jde o proměnlivost druhů, mezidruhové změny i proměny ekosystémů. Říká se jí také vlastnost života, protože se zabývá jeho formami a kombinacemi na různých úrovních. Nejde o pouhý výčet druhů, jedná se o mnohem širší pojem. Nejedná se o krajinu a její ráz. Biodiverzita se v průběhu vývoje zvyšuje. Snižuje se, pokud dojde k nějakým katastrofám nebo zásahům člověka. Biodiverzita by měla být zachována, když bude udržena rozmanitost prostředí i jednotlivých biologických druhů. Ke změnám dochází přirozeně, mnohem silnější změny však zapříčiňuje působení člověka.
Zachovat biodiverzitu je nutností, jinak by byla narušena stabilita ekosystémů. Každý organizmus je považován za důležitý. Biodiverzita je i předmětem studií, hlavním zaměřením je ochrana ohrožených druhů a podmínek, které některé druhy vyžadují. Omezují je a ničí zásahy do jejich přirozeného prostředí. Ohrožením jsou i zavlečen nové druhy, které v místě nemají přirozené nepřátele. O zachování biodiverzity se zasazuje dokument, podepsaný v roce 1992 v Rio de Janeiru – Úmluva o biologické rozmanitosti.


Co je to Biodiverzita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biodiverzita. Co znamená odborný pojem Biodiverzita z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Biodiverzita s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Biodiverzita se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, co je to Biodiverzita?, slovník, terminologie, co to je, informace, odborný výraz, pojem, heslo, definice, příroda, Biodiverzita, wiki, formulace, definice pojmu, příroda


Pojem Biodiverzita je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biodiverzita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biologická diverzita (též biodiverzita; angl. biological diversity) představuje různorodost života.
Existuje mnoho definicí biodiverzity, neboť se jedná o složitý několikaúrovňový jev. Světový fond ochrany přírody definoval v roce 1989 biodiverzitu jako „bohatství života na Zemi, miliony rostlin, živočichů a mikroorganismů včetně genů, které obsahují, a složité ekosystémy, které vytvářejí životní prostředí.“
Biodiverzita může být jedním z ukazatelů stavu životního prostředí. Můžeme rozlišovat biodiverzitu na úrovni celosvětové, evropské, české, lokální atp. Lidská činnost v krajině způsobuje většinou degradaci ekosystémů a ohrožení populací mnoha druhů, což vede ke snižování biodiverzity. Ta je velmi důležitá pro zachování ekologické rovnováhy v přírodě.

Pro více informací o heslu Biodiverzita zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Biodiverzita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biodiverzita ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Biodiverzita ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Biodiverzita ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Biodiverzita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Biodiverzita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Biodiverzita například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Biodiverzita? resp. co znamená Biodiverzita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biodiverzita, odpověď na dotaz co je to Biodiverzita?. Víte např. kdo to je Věra Křesadlová? Znáte a víte kdo je Hans Sigl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.