Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biodiverzita. Co znamená odborný pojem Biodiverzita z kategorie Příroda?

Co je to Biodiverzita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Biodiverzita?

Biodiverzita čili biologická rozmanitost je označením pro proměnlivost živých organizmů. Jde o proměnlivost druhů, mezidruhové změny i proměny ekosystémů. Říká se jí také vlastnost života, protože se zabývá jeho formami a kombinacemi na různých úrovních. Nejde o pouhý výčet druhů, jedná se o mnohem širší pojem. Nejedná se o krajinu a její ráz. Biodiverzita se v průběhu vývoje zvyšuje. Snižuje se, pokud dojde k nějakým katastrofám nebo zásahům člověka. Biodiverzita by měla být zachována, když bude udržena rozmanitost prostředí i jednotlivých biologických druhů. Ke změnám dochází přirozeně, mnohem silnější změny však zapříčiňuje působení člověka.
Zachovat biodiverzitu je nutností, jinak by byla narušena stabilita ekosystémů. Každý organizmus je považován za důležitý. Biodiverzita je i předmětem studií, hlavním zaměřením je ochrana ohrožených druhů a podmínek, které některé druhy vyžadují. Omezují je a ničí zásahy do jejich přirozeného prostředí. Ohrožením jsou i zavlečen nové druhy, které v místě nemají přirozené nepřátele. O zachování biodiverzity se zasazuje dokument, podepsaný v roce 1992 v Rio de Janeiru – Úmluva o biologické rozmanitosti.


Výraz, termín, definice slova Biodiverzita. Co znamená odborný pojem Biodiverzita z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Biodiverzita je v sekci Příroda

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, názvosloví, formulace, Biodiverzita, popis, Příroda, slovo, heslo, lexikon, co znamená, definice, význam pojmu, přesný význam, pojem, význam, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Biodiverzita je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Biodiverzita píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biologická diverzita (též biodiverzita; angl. biological diversity) představuje různorodost života.
Existuje mnoho definicí biodiverzity, neboť se jedná o složitý několikaúrovňový jev. Světový fond ochrany přírody definoval v roce 1989 biodiverzitu jako „bohatství života na Zemi, miliony rostlin, živočichů a mikroorganismů včetně genů, které obsahují, a složité ekosystémy, které vytvářejí životní prostředí.“
Biodiverzita může být jedním z ukazatelů stavu životního prostředí. Můžeme rozlišovat biodiverzitu na úrovni celosvětové, evropské, české, lokální atp. Lidská činnost v krajině způsobuje většinou degradaci ekosystémů a ohrožení populací mnoha druhů, což vede ke snižování biodiverzity. Ta je velmi důležitá pro zachování ekologické rovnováhy v přírodě.

Jiné informační zdroje o pojmu Biodiverzita

Hledat videa s názvem Biodiverzita na Youtube

Vyhledat slovo Biodiverzita na Google.cz

Najít pojem Biodiverzita ve Wikizdrojích

Hledat termín Biodiverzita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biodiverzita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Biodiverzita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Biodiverzita například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Biodiverzita? resp. jaký je význam pojmu Biodiverzita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biodiverzita, odpověď na dotaz co je to Biodiverzita?. Víte např. kdo to je Adolf Hitler? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Biodiverzita hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.