Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Co je to Lyrika? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lyrika?

Lyrika patří k základním druhům literatury (epika, lyrika, drama). Vyjadřuje nálady a vnitřní pocity autora. Lyrické dílo nemá děj, soustředí se na myšlenky a úvahy autora. Události nejsou časově řazené, může probíhat i více časových rovin souběžně. Lyrika často využívá monolog a první osobu.
Jazyk lyriky je velice bohatý, často se využívají nejrůznější obrazné prostředky. Původ slova lyrika je řecký, jednalo se o veršované zpěvy, které byly doprovázeny hrou na lyru.


Co je to Lyrika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Lyrika můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lyrika je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam, Literatura, slovo, termín, přesný význam, definice pojmu, definice, pojem, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, co je to Lyrika?, význam slova, odborný výraz, heslo, Lyrika


Pojem Lyrika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lyrika?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lyrika nemá děj, je to druh poezie vyslovující subjektivní básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Lyrika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Lyrika ve Wikizdrojích

Hledat výraz Lyrika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyrika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Lyrika ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Lyrika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Lyrika? resp. jaká je definice slova Lyrika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrika, odpověď na dotaz co je to Lyrika?. Víte např. kdo to je Brašnář? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.