Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Co je to Lyrika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lyrika?

Lyrika patří k základním druhům literatury (epika, lyrika, drama). Vyjadřuje nálady a vnitřní pocity autora. Lyrické dílo nemá děj, soustředí se na myšlenky a úvahy autora. Události nejsou časově řazené, může probíhat i více časových rovin souběžně. Lyrika často využívá monolog a první osobu.
Jazyk lyriky je velice bohatý, často se využívají nejrůznější obrazné prostředky. Původ slova lyrika je řecký, jednalo se o veršované zpěvy, které byly doprovázeny hrou na lyru.


Co je to Lyrika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lyrika je v sekci Literatura

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, formulace, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, informace, co znamená, význam, slovník, odborný výraz, Literatura, slovo, wiki, přesný význam, co to je, definice, odborné názvosloví


Pojem Lyrika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lyrika?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lyrika nemá děj, je to druh poezie vyslovující subjektivní básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.

Další zdroje informací o slovu Lyrika

Najít slovo Lyrika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Lyrika ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Lyrika ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Lyrika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Lyrika ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyrika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrika například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lyrika? resp. co je to Lyrika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrika, odpověď na dotaz co je to Lyrika?. Víte např. kdo to je Jiří Stivín? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.