Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Co je to Lyrika? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lyrika?

Lyrika patří k základním druhům literatury (epika, lyrika, drama). Vyjadřuje nálady a vnitřní pocity autora. Lyrické dílo nemá děj, soustředí se na myšlenky a úvahy autora. Události nejsou časově řazené, může probíhat i více časových rovin souběžně. Lyrika často využívá monolog a první osobu.
Jazyk lyriky je velice bohatý, často se využívají nejrůznější obrazné prostředky. Původ slova lyrika je řecký, jednalo se o veršované zpěvy, které byly doprovázeny hrou na lyru.


Co je to Lyrika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lyrika se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lyrika je v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, synonymum, význam, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, wiki, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, co znamená, formulace, popis, Lyrika, co je to Lyrika?, přesný význam, slovo


Pojem Lyrika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lyrika?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lyrika nemá děj, je to druh poezie vyslovující subjektivní básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Lyrika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Lyrika ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyrika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Lyrika na Youtube

Hledat slovo Lyrika ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Lyrika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Lyrika? resp. co se skrývá pod slovem Lyrika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrika, odpověď na dotaz co je to Lyrika?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Eva Holubová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.