Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Co je to Lyrika? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lyrika?

Lyrika patří k základním druhům literatury (epika, lyrika, drama). Vyjadřuje nálady a vnitřní pocity autora. Lyrické dílo nemá děj, soustředí se na myšlenky a úvahy autora. Události nejsou časově řazené, může probíhat i více časových rovin souběžně. Lyrika často využívá monolog a první osobu.
Jazyk lyriky je velice bohatý, často se využívají nejrůznější obrazné prostředky. Původ slova lyrika je řecký, jednalo se o veršované zpěvy, které byly doprovázeny hrou na lyru.


Co je to Lyrika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lyrika. Co znamená pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lyrika patří do sekce Literatura

Klíčová slova: popis, slovník, Lyrika, informace, Literatura, odborný výraz, slovo, pojem, Literatura, definice pojmu, přesný význam, co je to Lyrika?, význam slova, lexikon, synonymum, definice, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Lyrika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lyrika? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lyrika nemá děj, je to druh poezie vyslovující subjektivní básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Lyrika v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyrika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Lyrika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Lyrika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Lyrika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Lyrika ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Lyrika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrika například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lyrika? resp. co znamená slovo Lyrika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrika, odpověď na dotaz co je to Lyrika?. Víte např. kdo to je Alejandro Valverde? Znáte a víte kdo je Angelina Jolie? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.