Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lyrika. Co znamená odborný pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Co je to Lyrika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lyrika

Lyrika patří k základním druhům literatury (epika, lyrika, drama). Vyjadřuje nálady a vnitřní pocity autora. Lyrické dílo nemá děj, soustředí se na myšlenky a úvahy autora. Události nejsou časově řazené, může probíhat i více časových rovin souběžně. Lyrika často využívá monolog a první osobu.
Jazyk lyriky je velice bohatý, často se využívají nejrůznější obrazné prostředky. Původ slova lyrika je řecký, jednalo se o veršované zpěvy, které byly doprovázeny hrou na lyru.


Co je to Lyrika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lyrika. Co znamená odborný pojem Lyrika z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lyrika s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Lyrika je v kategorii literatura

Klíčová slova: termín, formulace, terminologie, názvosloví, definice pojmu, co to je, literatura, význam pojmu, pojem, co znamená, slovo, lexikon, definice, popis, terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, význam


Pojem Lyrika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Lyrika?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Lyrika nemá děj, je to druh poezie vyslovující subjektivní básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.

Další zdroje informací o slovu Lyrika

Hledat pojem Lyrika na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyrika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Lyrika na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyrika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Lyrika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Lyrika ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lyrika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lyrika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrika, odpověď na dotaz co je to Lyrika?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Angelina Jolie? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.