Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konduktivita. Co znamená odborný pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Co je to Konduktivita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Konduktivita

Konduktivita čili měrná elektrická vodivost je název fyzikální veličiny. Ta slouží k popisu schopnosti různých látek vést elektrický proud. Látky, které jsou dobrými vodiči, vykazují vysoké hodnoty konduktivity, látky se špatnou vodivostí mají tuto hodnotu nízkou.
Konduktivitu významně ovlivňuje teplota, což se projevuje především u polovodičů. Měří se v jednotkách siemens na metr, značka je S/m.


Co je to Konduktivita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konduktivita. Co znamená odborný pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Konduktivita) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Konduktivita patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, Konduktivita, co je to Konduktivita?, termín, definice pojmu, vysvětlení, fyzika, co to je, slovo, slovník, význam pojmu, lexikon, formulace, co znamená, wiki, popis, informace, význam slova


Pojem Konduktivita je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konduktivita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konduktivita (též měrná elektrická vodivost) je fyzikální veličina, která popisuje schopnost látky dobře vést elektrický proud. Látka, která je dobrým vodičem, má vysokou hodnotu konduktivity, špatně vodící látky mají nízkou hodnotu konduktivity. Konduktivita závisí na teplotě (viz též teplotní součinitel elektrického odporu), zejména u polovodičů je tato závislost velmi významná.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konduktivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Konduktivita na Youtube

Zkusit najít pojem Konduktivita na Google.cz

Hledat výraz Konduktivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konduktivita ve Wikimedia Commons

Najít slovo Konduktivita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Konduktivita například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Konduktivita? resp. jaká je definice termínu Konduktivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konduktivita, odpověď na dotaz co je to Konduktivita?. Víte např. kdo to je Jaroslav Tvrdík? Znáte a víte kdo je Gastroenterolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Konduktivita hledat i v jiných kategoriích (než fyzika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.