Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Co to je Konduktivita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Konduktivita?

Konduktivita čili měrná elektrická vodivost je název fyzikální veličiny. Ta slouží k popisu schopnosti různých látek vést elektrický proud. Látky, které jsou dobrými vodiči, vykazují vysoké hodnoty konduktivity, látky se špatnou vodivostí mají tuto hodnotu nízkou.
Konduktivitu významně ovlivňuje teplota, což se projevuje především u polovodičů. Měří se v jednotkách siemens na metr, značka je S/m.


Co je to Konduktivita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Konduktivita? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Konduktivita je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co to je, názvosloví, terminologie, synonymum, popis, význam pojmu, wiki, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, informace, formulace, slovník, heslo, vysvětlení, slovo, co je to Konduktivita?, termín


Pojem Konduktivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Konduktivita

Hledat heslo Konduktivita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Konduktivita ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konduktivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Konduktivita na Google.cz

Vyhledat termín Konduktivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Konduktivita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konduktivita například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Konduktivita? resp. co znamená slovo Konduktivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konduktivita, odpověď na dotaz co je to Konduktivita?. Víte např. kdo to je Mahulena Bočanová? Znáte a víte kdo je Miki Volek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Konduktivita v jiné sekci než Fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.