Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konduktivita. Co znamená odborný pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Co je to Konduktivita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Konduktivita?

Konduktivita čili měrná elektrická vodivost je název fyzikální veličiny. Ta slouží k popisu schopnosti různých látek vést elektrický proud. Látky, které jsou dobrými vodiči, vykazují vysoké hodnoty konduktivity, látky se špatnou vodivostí mají tuto hodnotu nízkou.
Konduktivitu významně ovlivňuje teplota, což se projevuje především u polovodičů. Měří se v jednotkách siemens na metr, značka je S/m.


Co je to Konduktivita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konduktivita. Co znamená odborný pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Konduktivita? s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Konduktivita je v sekci fyzika

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, názvosloví, přesný výraz, formulace, wiki, význam, odborný výraz, popis, heslo, fyzika, fyzika, definice pojmu, terminologie, slovník, slovo, vysvětlení, synonymum


Pojem Konduktivita je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konduktivita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konduktivita (též měrná elektrická vodivost) je fyzikální veličina, která popisuje schopnost látky dobře vést elektrický proud. Látka, která je dobrým vodičem, má vysokou hodnotu konduktivity, špatně vodící látky mají nízkou hodnotu konduktivity. Konduktivita závisí na teplotě (viz též teplotní součinitel elektrického odporu), zejména u polovodičů je tato závislost velmi významná.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Konduktivita na Youtube

Hledat slovo Konduktivita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Konduktivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Konduktivita na Google.cz

Vyhledat výraz Konduktivita ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Konduktivita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konduktivita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Konduktivita? resp. co je to Konduktivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konduktivita, odpověď na dotaz co je to Konduktivita?. Víte např. kdo to je Oldřich Mánert? Znáte a víte kdo je Krupiér? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Konduktivita i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.