Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Co to je Konduktivita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Konduktivita?

Konduktivita čili měrná elektrická vodivost je název fyzikální veličiny. Ta slouží k popisu schopnosti různých látek vést elektrický proud. Látky, které jsou dobrými vodiči, vykazují vysoké hodnoty konduktivity, látky se špatnou vodivostí mají tuto hodnotu nízkou.
Konduktivitu významně ovlivňuje teplota, což se projevuje především u polovodičů. Měří se v jednotkách siemens na metr, značka je S/m.


Co je to Konduktivita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Konduktivita můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Konduktivita je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, termín, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, popis, definice pojmu, co je to Konduktivita?, Fyzika, definice, názvosloví, přesný výraz, pojem, terminologie, přesný význam, význam, Konduktivita


Pojem Konduktivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Konduktivita můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konduktivita (též měrná elektrická vodivost) je fyzikální veličina, která popisuje schopnost látky dobře vést elektrický proud. Látka, která je dobrým vodičem, má vysokou hodnotu konduktivity, špatně vodící látky mají nízkou hodnotu konduktivity. Konduktivita závisí na teplotě (viz též teplotní součinitel elektrického odporu), zejména u polovodičů je tato závislost velmi významná.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Konduktivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Konduktivita ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Konduktivita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Konduktivita ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Konduktivita na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konduktivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Konduktivita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Konduktivita? resp. co znamená Konduktivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konduktivita, odpověď na dotaz co je to Konduktivita?. Víte např. kdo to je David Ondráčka? Znáte a víte kdo je Jeff Bezos? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.