Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Co to je Konduktivita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Konduktivita?

Konduktivita čili měrná elektrická vodivost je název fyzikální veličiny. Ta slouží k popisu schopnosti různých látek vést elektrický proud. Látky, které jsou dobrými vodiči, vykazují vysoké hodnoty konduktivity, látky se špatnou vodivostí mají tuto hodnotu nízkou.
Konduktivitu významně ovlivňuje teplota, což se projevuje především u polovodičů. Měří se v jednotkách siemens na metr, značka je S/m.


Co je to Konduktivita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Konduktivita s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konduktivita se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: definice, co je to Konduktivita?, lexikon, Fyzika, informace, Fyzika, terminologie, přesný význam, formulace, slovník, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, popis, heslo, význam, co znamená


Pojem Konduktivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Konduktivita ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konduktivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Konduktivita ve Wikipedii

Vyhledat pojem Konduktivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Konduktivita ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Konduktivita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Konduktivita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Konduktivita? resp. co vlastně znamená slovo Konduktivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konduktivita, odpověď na dotaz co je to Konduktivita?. Víte např. kdo to je Docent? Znáte a víte kdo je Miki Volek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Konduktivita i v jiných kategoriích (než Fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.