Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Co to je Konduktivita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Konduktivita

Konduktivita čili měrná elektrická vodivost je název fyzikální veličiny. Ta slouží k popisu schopnosti různých látek vést elektrický proud. Látky, které jsou dobrými vodiči, vykazují vysoké hodnoty konduktivity, látky se špatnou vodivostí mají tuto hodnotu nízkou.
Konduktivitu významně ovlivňuje teplota, což se projevuje především u polovodičů. Měří se v jednotkách siemens na metr, značka je S/m.


Co je to Konduktivita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Konduktivita. Co znamená pojem Konduktivita z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Konduktivita sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konduktivita patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: význam, heslo, definice, informace, synonymum, terminus technicus, terminologie, co to je, význam slova, odborné názvosloví, formulace, Konduktivita, Fyzika, význam pojmu, co je to Konduktivita?, přesný význam, Fyzika, wiki


Pojem Konduktivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konduktivita? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konduktivita (též měrná elektrická vodivost) je fyzikální veličina, která popisuje schopnost látky dobře vést elektrický proud. Látka, která je dobrým vodičem, má vysokou hodnotu konduktivity, špatně vodící látky mají nízkou hodnotu konduktivity. Konduktivita závisí na teplotě (viz též teplotní součinitel elektrického odporu), zejména u polovodičů je tato závislost velmi významná.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Konduktivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Konduktivita ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Konduktivita na Youtube

Najít heslo Konduktivita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konduktivita ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Konduktivita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konduktivita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Konduktivita? resp. co přesně označuje termín Konduktivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konduktivita, odpověď na dotaz co je to Konduktivita?. Víte např. kdo to je Slídil? Znáte a víte kdo je Pegas? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.