Co je to?
Výraz, termín, definice slova Klovatina. Co znamená odborný pojem Klovatina z kategorie Různé?

Co je Klovatina?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Klovatina?

Klovatina, jinak též rostlinná guma, je pojmenování přírodního prostředku, který se používá jako lepidlo, v textilním průmyslu, potravinářství, lékařství a dalších oborech.
Klovatina je pryskyřice získávaná z určitých rostlin. Například pryskyřice z mízy akácie senegalské se označuje jako arabská guma, sliz z rostliny Astragalus (kozinec) se nazývá tragant a využívá se především v potravinářství. Klovatinu - klej lze také běžně nalézt u peckovin na kmeni stromu nebo plodech.

Co je to Klovatina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Klovatina. Co znamená odborný pojem Klovatina z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Klovatina sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Klovatina je v kategorii různé

Klíčová slova: terminologie, slovník, přesný výraz, slovo, definice, wiki, terminus technicus, popis, názvosloví, co je to Klovatina?, význam slova, pojem, termín, heslo, co znamená, co to je, význam pojmu, formulace


Pojem Klovatina je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Klovatina? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klovatina neboli rostlinná guma je přírodní látka, která se používá k lepení, k apretaci textilu, v potravinářství, polygrafii, lékařství a malířství. Jde o pryskyřici pocházející z některých druhů rostlin.
Ve vodě rozpustná klovatina se používá jakožto arabská guma. Jde o pryskyřici pocházející z mízy afrického stromu stromu akácie senegalské nebo akácie arabské (Acacia senegal a Acacia seyal) z podčeledi citlivkovitých. Používá se například jako lepidlo na papír, aromatické vykuřovadlo, malířský a polygrafický stabilizátor či apretační látka na textil.

Další zdroje informací o slovu Klovatina

Hledat termín Klovatina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Klovatina ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Klovatina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Klovatina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Klovatina ve Wikislovníku

Zkusit najít Klovatina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Klovatina například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Klovatina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Klovatina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klovatina, odpověď na dotaz co je to Klovatina?. Víte např. kdo to je Sopranistka? Znáte a víte kdo je Rajda? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než různé). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.