Co je to?
Výraz, termín, definice slova Retenční nádrž. Co znamená odborný pojem Retenční nádrž z kategorie Příroda?

Co je to Retenční nádrž? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Retenční nádrž

Retenční nádrž je pojem označující meliorační stavbu, tedy ochrannou nádrž pro určité území, které je díky této nádrži chráněno před záplavami. Retenční nádrž funguje tak, že zadržuje přívalovou nebo srážkovou vodu po nějakou dobu, než je vypuštěna do vodního toku nebo do kanalizace. Vodní nebo kanalizační systémy pak nemohou být poškozeny přílišným množstvím srážkové vody. Retenční nádrže se budují především u větších pevných ploch a průmyslových objektů.


Co je to Retenční nádrž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Retenční nádrž. Co znamená odborný pojem Retenční nádrž z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Retenční nádrž s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Retenční nádrž je v kategorii Příroda

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, termín, slovo, slovník, wiki, Retenční nádrž, informace, formulace, synonymum, definice, Příroda, terminologie, co je to Retenční nádrž?, odborné názvosloví, co to je, co znamená, význam pojmu


Pojem Retenční nádrž je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Retenční nádrž? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Retenční nádrž slouží pro zadržení určitého množství dešťové vody na určitou dobu, před vypuštěním do kanalizace nebo vodního toku. Chrání kanalizační systém nebo vodní tok před zahlcením srážkovou vodou z přívalových dešťů. Retenční nádrž je nejčastěji budována při průmyslových objektech a velkých zpevněných plochách.

Jiné informační zdroje o pojmu Retenční nádrž

Hledat videa s názvem Retenční nádrž na Youtube

Hledat pojem Retenční nádrž ve Wikislovníku

Najít heslo Retenční nádrž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Retenční nádrž ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Retenční nádrž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Retenční nádrž ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Retenční nádrž například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Retenční nádrž? resp. jaký je význam slova Retenční nádrž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Retenční nádrž, odpověď na dotaz co je to Retenční nádrž?. Víte např. kdo to je John Travolta? Znáte a víte kdo je Kozomrd? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.