Co je to?
Výraz, termín, definice slova Retenční nádrž. Co znamená odborný pojem Retenční nádrž z kategorie Příroda?

Co je to Retenční nádrž? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Retenční nádrž?

Retenční nádrž je pojem označující meliorační stavbu, tedy ochrannou nádrž pro určité území, které je díky této nádrži chráněno před záplavami. Retenční nádrž funguje tak, že zadržuje přívalovou nebo srážkovou vodu po nějakou dobu, než je vypuštěna do vodního toku nebo do kanalizace. Vodní nebo kanalizační systémy pak nemohou být poškozeny přílišným množstvím srážkové vody. Retenční nádrže se budují především u větších pevných ploch a průmyslových objektů.


Co je to Retenční nádrž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Retenční nádrž. Co znamená odborný pojem Retenční nádrž z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Retenční nádrž můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Retenční nádrž je v sekci Příroda

Klíčová slova: definice, co je to Retenční nádrž?, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, heslo, odborný výraz, formulace, informace, definice pojmu, pojem, termín, význam, wiki, odborné názvosloví, slovo, popis, co to je


Pojem Retenční nádrž je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Retenční nádrž? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Retenční nádrž slouží pro zadržení určitého množství dešťové vody na určitou dobu, před vypuštěním do kanalizace nebo vodního toku. Chrání kanalizační systém nebo vodní tok před zahlcením srážkovou vodou z přívalových dešťů. Retenční nádrž je nejčastěji budována při průmyslových objektech a velkých zpevněných plochách.

Více informací o slovu Retenční nádrž doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Retenční nádrž na Youtube

Hledat pojem Retenční nádrž ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Retenční nádrž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Retenční nádrž ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Retenční nádrž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Retenční nádrž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Retenční nádrž například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Retenční nádrž? resp. jaký je význam slova Retenční nádrž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Retenční nádrž, odpověď na dotaz co je to Retenční nádrž?. Víte např. kdo to je Pičus? Znáte a víte kdo je Mechovák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.