Co je to?
Výraz, termín, definice slova Retenční nádrž. Co znamená odborný pojem Retenční nádrž z kategorie Příroda?

Co je Retenční nádrž? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Retenční nádrž

Retenční nádrž je pojem označující meliorační stavbu, tedy ochrannou nádrž pro určité území, které je díky této nádrži chráněno před záplavami. Retenční nádrž funguje tak, že zadržuje přívalovou nebo srážkovou vodu po nějakou dobu, než je vypuštěna do vodního toku nebo do kanalizace. Vodní nebo kanalizační systémy pak nemohou být poškozeny přílišným množstvím srážkové vody. Retenční nádrže se budují především u větších pevných ploch a průmyslových objektů.


Co je to Retenční nádrž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Retenční nádrž. Co znamená odborný pojem Retenční nádrž z kategorie Příroda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Retenční nádrž? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Retenční nádrž je v kategorii příroda

Klíčová slova: co to je, definice, příroda, synonymum, co je to Retenční nádrž?, slovo, lexikon, definice pojmu, formulace, termín, význam, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, heslo, terminologie, terminus technicus


Pojem Retenční nádrž je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Retenční nádrž? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Retenční nádrž slouží pro zadržení určitého množství dešťové vody na určitou dobu, před vypuštěním do kanalizace nebo vodního toku. Chrání kanalizační systém nebo vodní tok před zahlcením srážkovou vodou z přívalových dešťů. Retenční nádrž je nejčastěji budována při průmyslových objektech a velkých zpevněných plochách.

Další informační zdroje

Hledat termín Retenční nádrž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Retenční nádrž na Youtube

Zkusit najít pojem Retenční nádrž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Retenční nádrž ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Retenční nádrž ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Retenční nádrž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Retenční nádrž například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Retenční nádrž? resp. jaký je význam slova Retenční nádrž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Retenční nádrž, odpověď na dotaz co je to Retenční nádrž?. Víte např. kdo to je Jaroslav Satoranský? Znáte a víte kdo je Kopilot? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Retenční nádrž i v jiných kategoriích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.