Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mauzoleum. Co znamená pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Co je Mauzoleum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mauzoleum

Mauzoleum je označení pro druh budovy monumentálního charakteru, sloužící jako hrobka nebo náhrobní stavba. V mauzoleu bývají umístěny tělesné pozůstatky proslulých osobností. Tyto pozůstatky bývají často nabalzamované.
Název mauzoleum je odvozen z názvu hrobky perského krále Mausola II., která se nachází v Halikamassu v současném Turecku.

Co je to Mauzoleum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mauzoleum. Co znamená pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mauzoleum sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Mauzoleum patří do sekce kultura

Klíčová slova: význam, terminus technicus, terminologie, slovo, informace, termín, odborné názvosloví, přesný význam, definice, heslo, wiki, názvosloví, odborný výraz, co znamená, slovník, synonymum, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Mauzoleum je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mauzoleum? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mauzoleum je monumentální hrobka nebo také monumentální náhrobní stavba. Název vznikl podle hrobky perského satrapy Mausola II. čili Mauzolea v Halikarnassu (350 př. n. l.) v dnešním Turecku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Mauzoleum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mauzoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Mauzoleum ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Mauzoleum ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mauzoleum ve Wikimedia Commons

Najít heslo Mauzoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mauzoleum například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Mauzoleum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mauzoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mauzoleum, odpověď na dotaz co je to Mauzoleum?. Víte např. kdo to je Klement Gottwald? Znáte a víte kdo je Čingischán? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.