Co je to?
Definice výrazu Mauzoleum. Co znamená odborný pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Co to je Mauzoleum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mauzoleum

Mauzoleum je označení pro druh budovy monumentálního charakteru, sloužící jako hrobka nebo náhrobní stavba. V mauzoleu bývají umístěny tělesné pozůstatky proslulých osobností. Tyto pozůstatky bývají často nabalzamované.
Název mauzoleum je odvozen z názvu hrobky perského krále Mausola II., která se nachází v Halikamassu v současném Turecku.


Co je to Mauzoleum? Význam slova, termín, Definice výrazu Mauzoleum. Co znamená odborný pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Mauzoleum sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mauzoleum je v kategorii Kultura

Klíčová slova: popis, co je to Mauzoleum?, odborný výraz, Mauzoleum, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, názvosloví, terminologie, vysvětlení, význam, definice pojmu, slovo, informace, definice, termín, formulace, heslo


Pojem Mauzoleum je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Mauzoleum

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mauzoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Mauzoleum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Mauzoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Mauzoleum ve Wikislovníku

Vyhledat termín Mauzoleum na Google.cz

Zkusit najít pojem Mauzoleum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mauzoleum například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mauzoleum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mauzoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mauzoleum, odpověď na dotaz co je to Mauzoleum?. Víte např. kdo to je Nefrolog? Znáte a víte kdo je Abiturient? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.