Co je to?
Definice výrazu Mauzoleum. Co znamená odborný pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Co to je Mauzoleum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mauzoleum

Mauzoleum je označení pro druh budovy monumentálního charakteru, sloužící jako hrobka nebo náhrobní stavba. V mauzoleu bývají umístěny tělesné pozůstatky proslulých osobností. Tyto pozůstatky bývají často nabalzamované.
Název mauzoleum je odvozen z názvu hrobky perského krále Mausola II., která se nachází v Halikamassu v současném Turecku.


Co je to Mauzoleum? Význam slova, termín, Definice výrazu Mauzoleum. Co znamená odborný pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mauzoleum? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mauzoleum je v kategorii Kultura

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, přesný význam, popis, co znamená, význam pojmu, co je to Mauzoleum?, informace, Kultura, heslo, Mauzoleum, význam slova, význam, vysvětlení, definice, Kultura, formulace, co to je


Pojem Mauzoleum je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Mauzoleum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Mauzoleum ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mauzoleum ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Mauzoleum na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mauzoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Mauzoleum ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mauzoleum například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mauzoleum? resp. co znamená Mauzoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mauzoleum, odpověď na dotaz co je to Mauzoleum?. Víte např. kdo to je Melancholik? Znáte a víte kdo je Abiturient? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.