Co je to?
Definice výrazu Mauzoleum. Co znamená odborný pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Co to je Mauzoleum? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mauzoleum?

Mauzoleum je označení pro druh budovy monumentálního charakteru, sloužící jako hrobka nebo náhrobní stavba. V mauzoleu bývají umístěny tělesné pozůstatky proslulých osobností. Tyto pozůstatky bývají často nabalzamované.
Název mauzoleum je odvozen z názvu hrobky perského krále Mausola II., která se nachází v Halikamassu v současném Turecku.

Co je to Mauzoleum? Význam slova, termín, Definice výrazu Mauzoleum. Co znamená odborný pojem Mauzoleum z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mauzoleum s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mauzoleum se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, co znamená, odborný výraz, slovník, význam, termín, slovo, lexikon, heslo, pojem, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, wiki, formulace, synonymum, význam pojmu


Pojem Mauzoleum je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mauzoleum? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Mauzoleum je monumentální hrobka nebo také monumentální náhrobní stavba. Název vznikl podle hrobky perského satrapy Mausola II. čili Mauzolea v Halikarnassu (350 př. n. l.) v dnešním Turecku.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Mauzoleum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Mauzoleum ve Wikislovníku

Hledat pojem Mauzoleum ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mauzoleum ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Mauzoleum ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Mauzoleum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mauzoleum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mauzoleum? resp. jaká je definice termínu Mauzoleum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mauzoleum, odpověď na dotaz co je to Mauzoleum?. Víte např. kdo to je Chazar? Znáte a víte kdo je Notorik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.