Co je to?
Odborný výraz, definice slova Respekt. Co znamená slovo Respekt z kategorie Filozofie?

Co je Respekt?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Respekt?

Slovo respekt označuje úctu k někomu nebo k něčemu. Někdy mluvíme o přirozeném respektu, kdy má někdo takové charisma, že mu okolí prokazuje úctu takřka automaticky, jindy je respekt k někomu podložený něčím, co na daném člověku můžeme obdivovat (např. jeho dovednosti, zkušenosti, úspěchy). Mít respekt znamená korigovat naše chování a zdržet se jeho nevhodných projevů.


Co je to Respekt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Respekt. Co znamená slovo Respekt z kategorie Filozofie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Respekt) můžete sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Respekt patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: popis, Respekt, pojem, slovo, termín, filozofie, co znamená, význam slova, terminus technicus, definice, informace, formulace, wiki, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu


Pojem Respekt je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Respekt dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Respekt (ohled, uznání, úcta) (z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco) je vztah mezi lidmi, uznání silných stránek osobnosti. Respekt předpokládá, že člověk si nedovolí uškodit jinému člověku ani fyzicky, ani psychicky.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Respekt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Respekt ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Respekt na Google obrázcích

Hledat frázi Respekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Respekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Respekt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Respekt například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Respekt? resp. co se skrývá pod slovem Respekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Respekt, odpověď na dotaz co je to Respekt?. Víte např. kdo to je Textař? Znáte a víte kdo je Veronika Vrecionová? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Respekt i v jiné části webu než je kategorie filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, žena umělkyně, respekt, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.