Co je to?
Odborný výraz, definice slova Respekt. Co znamená slovo Respekt z kategorie Filozofie?

Co je Respekt? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Respekt

Slovo respekt označuje úctu k někomu nebo k něčemu. Někdy mluvíme o přirozeném respektu, kdy má někdo takové charisma, že mu okolí prokazuje úctu takřka automaticky, jindy je respekt k někomu podložený něčím, co na daném člověku můžeme obdivovat (např. jeho dovednosti, zkušenosti, úspěchy). Mít respekt znamená korigovat naše chování a zdržet se jeho nevhodných projevů.


Co je to Respekt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Respekt. Co znamená slovo Respekt z kategorie Filozofie?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Respekt patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, informace, formulace, přesný význam, terminologie, filozofie, popis, názvosloví, slovo, pojem, definice pojmu, přesný výraz, heslo, význam slova, co je to Respekt?, odborné názvosloví, co znamená, význam


Pojem Respekt je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Respekt můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Respekt (ohled, uznání, úcta) (z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco) je vztah mezi lidmi, uznání silných stránek osobnosti. Respekt předpokládá, že člověk si nedovolí uškodit jinému člověku ani fyzicky, ani psychicky.

Další zdroje informací o slovu Respekt

Zkusit najít frázi Respekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Respekt ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Respekt na Youtube

Zkusit najít výraz Respekt ve Wikislovníku

Zkusit najít Respekt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Respekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Respekt například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Respekt? resp. jaká je definice slova Respekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Respekt, odpověď na dotaz co je to Respekt?. Víte např. kdo to je Tomáš Hanzel? Znáte a víte kdo je Ivan David? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Respekt i v jiné kategorii než je sekce filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.