Co je to?
Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Co je to Respekt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Respekt?

Slovo respekt označuje úctu k někomu nebo k něčemu. Někdy mluvíme o přirozeném respektu, kdy má někdo takové charisma, že mu okolí prokazuje úctu takřka automaticky, jindy je respekt k někomu podložený něčím, co na daném člověku můžeme obdivovat (např. jeho dovednosti, zkušenosti, úspěchy). Mít respekt znamená korigovat naše chování a zdržet se jeho nevhodných projevů.


Co je to Respekt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Respekt. Co znamená odborný pojem Respekt z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Respekt patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: co to je, přesný význam, odborný výraz, význam slova, popis, význam, formulace, odborné názvosloví, slovník, heslo, Filozofie, slovo, co znamená, terminus technicus, lexikon, definice, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Respekt je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Respekt dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Respekt (ohled, uznání, úcta) (z lat. respectus od respicere, ohlížet se na něco) je vztah mezi lidmi, uznání silných stránek osobnosti. Respekt předpokládá, že člověk si nedovolí uškodit jinému člověku ani fyzicky, ani psychicky.

Další zdroje informací o slovu Respekt

Zkusit najít termín Respekt ve Wikizdrojích

Hledat slovo Respekt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Respekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Respekt na Youtube

Najít výraz Respekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Respekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Respekt například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Respekt? resp. co znamená slovo Respekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Respekt, odpověď na dotaz co je to Respekt?. Víte např. kdo to je Kastelán? Znáte a víte kdo je Anthony Hopkins? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.