Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autoevaluace školy. Co znamená odborný pojem Autoevaluace školy z kategorie Školství?

Co je to Autoevaluace školy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Autoevaluace školy?

Autoevaluace školy čili sebehodnocení školy nebo vnitřní hodnocení školy je hodnocení, které školy provádějí jednou za tři roky. Zapojují se do ní různé skupiny, které se účastní školního života. Mapuje se složení pedagogického sboru, metody výuky i hodnocení žáků, podmínky školy z hlediska materiálního, ekonomického, technického i hygienického, celková organizace života školy, postupy vedení školy, vztah ke zřizovateli, klima školy a spolupráce s rodinou i komunitou.
Autoevaluace školy začíná naplánováním cílů a volbou cesty k dosažení těchto cílů. Následuje výběr potřebných informací, cesty k jejich získání a samotný sběr dat. Informace musí být vyhodnoceny a z nich vyvozeny závěry. Pro autoevaluaci bývá sestaven pracovní tým, plán, průběh i výsledky bývají diskutovány na pedagogických poradách. Celého procesu sebehodnocení školy vzniká závěrečný dokument, který škola zveřejňuje a z něhož vychází v plánování práce a směřování v dalších letech.


Co je to Autoevaluace školy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autoevaluace školy. Co znamená odborný pojem Autoevaluace školy z kategorie Školství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Autoevaluace školy? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Autoevaluace školy je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, význam slova, slovník, Autoevaluace školy, co to je, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, názvosloví, lexikon, informace, wiki, synonymum, definice, přesný význam, heslo, popis


Pojem Autoevaluace školy je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autoevaluace školy? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autoevaluace (z francouzského évaluer – vyhodnotit a řeckého άυτο - auto) je vlastní hodnocení školy, může být také označována jako vnitřní nebo interní evaluace školy. V české odborné literatuře neexistuje jednoznačná terminologie, používány jsou v tomto kontextu například také pojmy jako sebeevaluace, sebe-evaluace, sebeoceňování, sebeposuzování nebo sebehodnocení.
Obsahem autoevaluace je systematické hodnocení dosažených cílů dle předem stanovených kritérií, prováděné pracovníky školy. Toto hodnocení má poskytovat zpětnou vazbu o kvalitě a úrovni dosažených cílů vzhledem k cílům projektovaným. Jednou z možností, jak autoevaluaci realizovat, je pověřit hlavními činnostmi určitou skupinu. Může jít o iniciativní skupinu složenou z lidí zastávajících ve škole různé role (učitelé, žáci, rodiče apod.) anebo o homogenní skupinky zaměřené na některé aspekty autoevaluace.

Další informační zdroje o slovu Autoevaluace školy

Najít termín Autoevaluace školy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Autoevaluace školy na Youtube

Zkusit najít frázi Autoevaluace školy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Autoevaluace školy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Autoevaluace školy ve Wikizdrojích

Hledat heslo Autoevaluace školy ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Autoevaluace školy například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Autoevaluace školy? resp. jaký je přesný význam slova Autoevaluace školy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autoevaluace školy, odpověď na dotaz co je to Autoevaluace školy?. Víte např. kdo to je Martin Hosták? Znáte a víte kdo je Poslanec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.