Co je to?
Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Co je UPS? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu UPS

UPS je zkratka z angličtiny, která označuje zdroj nepřerušovaného napájení, chránící zařízení, která nemohou být neočekávaně vypnuta. Tento systém zajišťuje neustálý příjem energie pro tato zařízení. V angličtině znamená zkratka nepřerušitelný zdroj energie – Uniterruptible Power Supply. Systém UPS je nejčastěji umístěn mezi zdrojem elektřiny a napájením zařízení, které má být chráněno.
UPS využívá princip akumulace. Baterie je stále nabitá a připravená dodat energii v případě přerušení. Nejčastěji se takto zabezpečují zařízení nemocnic, letišť, telekomunikací a počítačové systémy.


Co je to UPS? Význam slova, termín, Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova UPS můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín UPS je v sekci počítače

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, heslo, popis, počítače, počítače, co to je, wiki, terminologie, synonymum, význam slova, odborný výraz, slovo, slovník, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, termín


Pojem UPS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín UPS? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zdroj nepřerušovaného napájení, často označovaný zkratkou UPS (z anglického Uninterruptible Power Supply/Source) je zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro spotřebiče, které nesmějí být neočekávaně vypnuty. Termín „zdroj nepřerušovaného napájení“ odpovídá české normě ČSN EN 62040.

Pro více informací o heslu UPS zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít UPS ve Wikislovníku

Hledat výraz UPS na Google.cz

Najít výraz UPS ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín UPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo UPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín UPS ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo UPS například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova UPS? resp. co přesně označuje termín UPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UPS, odpověď na dotaz co je to UPS?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Natálie Grossová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.