Co je to?
Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Co to je UPS? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu UPS?

UPS je zkratka z angličtiny, která označuje zdroj nepřerušovaného napájení, chránící zařízení, která nemohou být neočekávaně vypnuta. Tento systém zajišťuje neustálý příjem energie pro tato zařízení. V angličtině znamená zkratka nepřerušitelný zdroj energie – Uniterruptible Power Supply. Systém UPS je nejčastěji umístěn mezi zdrojem elektřiny a napájením zařízení, které má být chráněno.
UPS využívá princip akumulace. Baterie je stále nabitá a připravená dodat energii v případě přerušení. Nejčastěji se takto zabezpečují zařízení nemocnic, letišť, telekomunikací a počítačové systémy.


Co je to UPS? Význam slova, termín, Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text UPS s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo UPS se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: synonymum, Počítače, definice, vysvětlení, význam pojmu, wiki, význam, termín, odborný výraz, formulace, UPS, co znamená, přesný výraz, definice pojmu, terminologie, co to je, popis, informace


Pojem UPS je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín UPS? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdroj nepřerušovaného napájení, často označovaný zkratkou UPS (z anglického Uninterruptible Power Supply/Source) je zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro spotřebiče, které nesmějí být neočekávaně vypnuty. Termín „zdroj nepřerušovaného napájení“ odpovídá české normě ČSN EN 62040.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz UPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo UPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín UPS ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UPS ve Wikimedia Commons

Hledat výraz UPS ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem UPS ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo UPS například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je UPS? resp. co znamená UPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UPS, odpověď na dotaz co je to UPS?. Víte např. kdo to je Erik Meldik? Znáte a víte kdo je Michal David? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.