Co je to?
Výraz, termín, definice slova UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Co je to UPS? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu UPS?

UPS je zkratka z angličtiny, která označuje zdroj nepřerušovaného napájení, chránící zařízení, která nemohou být neočekávaně vypnuta. Tento systém zajišťuje neustálý příjem energie pro tato zařízení. V angličtině znamená zkratka nepřerušitelný zdroj energie – Uniterruptible Power Supply. Systém UPS je nejčastěji umístěn mezi zdrojem elektřiny a napájením zařízení, které má být chráněno.
UPS využívá princip akumulace. Baterie je stále nabitá a připravená dodat energii v případě přerušení. Nejčastěji se takto zabezpečují zařízení nemocnic, letišť, telekomunikací a počítačové systémy.


Co je to UPS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem UPS s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo UPS patří do kategorie počítače

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, počítače, pojem, názvosloví, UPS, co je to UPS?, co to je, vysvětlení, formulace, termín, význam pojmu, slovník, lexikon, přesný výraz, význam, popis, synonymum


Pojem UPS je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu UPS můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zdroj nepřerušovaného napájení, často označovaný zkratkou UPS (z anglického Uninterruptible Power Supply/Source) je zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro spotřebiče, které nesmějí být neočekávaně vypnuty. Termín „zdroj nepřerušovaného napájení“ odpovídá české normě ČSN EN 62040.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem UPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo UPS na Google.cz

Hledat výraz UPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem UPS ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem UPS na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo UPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo UPS například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je UPS? resp. co znamená UPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UPS, odpověď na dotaz co je to UPS?. Víte např. kdo to je André-Marie Ampere? Znáte a víte kdo je Martin Stropnický? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu UPS v jiné sekci než počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.