Co je to?
Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Co to je UPS? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu UPS?

UPS je zkratka z angličtiny, která označuje zdroj nepřerušovaného napájení, chránící zařízení, která nemohou být neočekávaně vypnuta. Tento systém zajišťuje neustálý příjem energie pro tato zařízení. V angličtině znamená zkratka nepřerušitelný zdroj energie – Uniterruptible Power Supply. Systém UPS je nejčastěji umístěn mezi zdrojem elektřiny a napájením zařízení, které má být chráněno.
UPS využívá princip akumulace. Baterie je stále nabitá a připravená dodat energii v případě přerušení. Nejčastěji se takto zabezpečují zařízení nemocnic, letišť, telekomunikací a počítačové systémy.


Co je to UPS? Význam slova, termín, Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu UPS? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz UPS patří do sekce Počítače

Klíčová slova: synonymum, formulace, význam slova, co to je, informace, Počítače, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to UPS?, popis, přesný význam, termín, heslo, slovo, co znamená, wiki, přesný výraz, Počítače


Pojem UPS je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín UPS? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdroj nepřerušovaného napájení, často označovaný zkratkou UPS (z anglického Uninterruptible Power Supply/Source) je zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro spotřebiče, které nesmějí být neočekávaně vypnuty. Termín „zdroj nepřerušovaného napájení“ odpovídá české normě ČSN EN 62040.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem UPS na Youtube

Zkusit najít pojem UPS ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo UPS ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo UPS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz UPS ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo UPS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo UPS například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu UPS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem UPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UPS, odpověď na dotaz co je to UPS?. Víte např. kdo to je Immanuel Kant? Znáte a víte kdo je Michal David? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.