Co je to?
Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Co to je UPS? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova UPS?

UPS je zkratka z angličtiny, která označuje zdroj nepřerušovaného napájení, chránící zařízení, která nemohou být neočekávaně vypnuta. Tento systém zajišťuje neustálý příjem energie pro tato zařízení. V angličtině znamená zkratka nepřerušitelný zdroj energie – Uniterruptible Power Supply. Systém UPS je nejčastěji umístěn mezi zdrojem elektřiny a napájením zařízení, které má být chráněno.
UPS využívá princip akumulace. Baterie je stále nabitá a připravená dodat energii v případě přerušení. Nejčastěji se takto zabezpečují zařízení nemocnic, letišť, telekomunikací a počítačové systémy.


Co je to UPS? Význam slova, termín, Definice výrazu UPS. Co znamená odborný pojem UPS z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu UPS doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem UPS se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, Počítače, slovo, lexikon, heslo, přesný výraz, definice, synonymum, co znamená, přesný význam, formulace, terminus technicus, význam slova, popis


Pojem UPS je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín UPS? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zdroj nepřerušovaného napájení, často označovaný zkratkou UPS (z anglického Uninterruptible Power Supply/Source) je zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro spotřebiče, které nesmějí být neočekávaně vypnuty. Termín „zdroj nepřerušovaného napájení“ odpovídá české normě ČSN EN 62040.

Další informační zdroje

Najít slovo UPS na Google.cz

Hledat slovo UPS ve Wikislovníku

Hledat termín UPS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo UPS ve Wikizdrojích

Najít termín UPS ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo UPS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo UPS například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to UPS? resp. jaký je význam slova UPS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu UPS, odpověď na dotaz co je to UPS?. Víte např. kdo to je Elf? Znáte a víte kdo je Jiří Zimola? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín UPS hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.