Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fotosyntéza?

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fotosyntéza se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, Chemie, formulace, význam, terminologie, informace, přesný význam, slovník, pojem, slovo, co to je, definice, Fotosyntéza, význam slova, odborný výraz


Pojem Fotosyntéza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fotosyntéza dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Fotosyntéza na Youtube

Hledat termín Fotosyntéza na Google.cz

Vyhledat výraz Fotosyntéza ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Fotosyntéza ve vyhledávači Yandex

Najít termín Fotosyntéza ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Fotosyntéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fotosyntéza? resp. jaká je definice termínu Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Rezident? Znáte a víte kdo je Osobnost? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.