Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fotosyntéza

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fotosyntéza? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Fotosyntéza patří do sekce chemie

Klíčová slova: heslo, termín, definice, co znamená, co je to Fotosyntéza?, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz, Fotosyntéza, odborný výraz, informace, pojem, lexikon, wiki


Pojem Fotosyntéza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fotosyntéza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Fotosyntéza ve Wikislovníku

Najít slovo Fotosyntéza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Fotosyntéza ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotosyntéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Fotosyntéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Fotosyntéza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte co znamená slovo Fotosyntéza? resp. co vlastně znamená slovo Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Osobnost? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.