Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je Fotosyntéza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fotosyntéza?

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Fotosyntéza sdílejte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Fotosyntéza je v kategorii chemie

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, chemie, význam slova, přesný význam, odborný výraz, lexikon, definice, informace, co to je, význam, odborné názvosloví, formulace, co znamená, pojem, heslo, význam pojmu, slovník


Pojem Fotosyntéza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fotosyntéza dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Pro další informace o termínu Fotosyntéza zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Fotosyntéza ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotosyntéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Fotosyntéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Fotosyntéza ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Fotosyntéza ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fotosyntéza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fotosyntéza? resp. co znamená Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Savec? Znáte a víte kdo je Osobnost? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.