Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Co znamená termín Fotosyntéza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fotosyntéza doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fotosyntéza se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: co je to Fotosyntéza?, slovo, wiki, heslo, synonymum, Fotosyntéza, co to je, vysvětlení, přesný výraz, Chemie, význam pojmu, význam, definice pojmu, formulace, termín, význam slova, terminus technicus, terminologie


Pojem Fotosyntéza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fotosyntéza můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Fotosyntéza na Youtube

Vyhledat výraz Fotosyntéza ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Fotosyntéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Fotosyntéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Fotosyntéza ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotosyntéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fotosyntéza? resp. co přesně označuje termín Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Sladovník? Znáte a víte kdo je Osobnost? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.