Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fotosyntéza?

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fotosyntéza sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Fotosyntéza patří do sekce chemie

Klíčová slova: co to je, názvosloví, informace, význam, terminus technicus, wiki, význam slova, lexikon, slovo, termín, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, terminologie, přesný výraz, definice, význam pojmu


Pojem Fotosyntéza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fotosyntéza dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Fotosyntéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotosyntéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fotosyntéza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Fotosyntéza ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Fotosyntéza ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Fotosyntéza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Fotosyntéza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Miloš Vystrčil? Znáte a víte kdo je Narcis? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Fotosyntéza i v jiné sekci než v chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.