Co je to?
Definice výrazu, termínu Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je Fotosyntéza?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fotosyntéza

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Fotosyntéza je v kategorii chemie

Klíčová slova: synonymum, wiki, slovo, definice, termín, terminus technicus, chemie, význam, slovník, co to je, vysvětlení, terminologie, pojem, definice pojmu, co je to Fotosyntéza?, informace, odborné názvosloví, formulace


Pojem Fotosyntéza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Fotosyntéza?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Zkuste zjistit více informací o slovu Fotosyntéza v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Fotosyntéza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Fotosyntéza ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Fotosyntéza na Youtube

Zkusit najít slovo Fotosyntéza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Fotosyntéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Fotosyntéza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co to je Fotosyntéza? resp. co přesně označuje termín Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Karatista? Znáte a víte kdo je Osobnost? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Fotosyntéza i v jiných kategoriích (než chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, kádinky chemie, fotosyntéza, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.