Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fotosyntéza

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fotosyntéza. Co znamená odborný pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fotosyntéza s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Fotosyntéza je v kategorii chemie

Klíčová slova: informace, terminologie, co to je, synonymum, co znamená, chemie, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, vysvětlení, co je to Fotosyntéza?, popis, pojem, formulace, definice, chemie, wiki, slovník


Pojem Fotosyntéza je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fotosyntéza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Hledejte pojem Fotosyntéza v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Fotosyntéza ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Fotosyntéza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Fotosyntéza na Youtube

Najít termín Fotosyntéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Fotosyntéza na Google.cz

Najít slovo Fotosyntéza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fotosyntéza? resp. co je to Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Gauner? Znáte a víte kdo je Osobnost? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.