Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Co je to Fotosyntéza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fotosyntéza?

Proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá se sluneční záření, jež se přetransformuje na další podstatné sloučeniny, bez kterých by život na Zemi nemohl fungovat. Tento proces probíhá v chloroplastech zelených rostlin a dalších organismech. Průběh se dělí do dvou fází - světelné a temnostní. Fotosyntézou se vědci zabývali již od středověku.


Co je to Fotosyntéza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fotosyntéza. Co znamená pojem Fotosyntéza z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Fotosyntéza? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fotosyntéza je v kategorii Chemie

Klíčová slova: wiki, co je to Fotosyntéza?, co to je, heslo, synonymum, význam, definice, pojem, slovník, lexikon, termín, názvosloví, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, Chemie, význam pojmu, slovo


Pojem Fotosyntéza je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fotosyntéza píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fotosyntéza (z řeckého fós, fótos - „světlo“ a synthesis - „shrnutí“, „skládání“) nebo také fotosyntetická asimilace je složitý biochemický proces, při kterém se mění přijatá energie světelného záření na energii chemických vazeb. Využívá světelného, např. slunečního, záření k tvorbě (syntéze) energeticky bohatých organických sloučenin - cukrů - z jednoduchých anorganických látek - oxidu uhličitého (CO2) a vody. Fotosyntéza má zásadní význam pro život na Zemi.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Fotosyntéza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Fotosyntéza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fotosyntéza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fotosyntéza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Fotosyntéza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Fotosyntéza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fotosyntéza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fotosyntéza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fotosyntéza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fotosyntéza, odpověď na dotaz co je to Fotosyntéza?. Víte např. kdo to je Jan Ruml? Znáte a víte kdo je Osobnost? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Fotosyntéza hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.