Co je to?
Definice výrazu, termínu Petice. Co znamená odborný pojem Petice z kategorie Politika?

Co je Petice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Petice?

Petice je žádost, návrh nebo stížnost, která umožňuje jedinci samotnému nebo společně s dalšími obrátit se na orgány státu ve věci, která se dotýká věcí ve veřejném či nějakém jiném společném zájmu a která spadá do působnosti těchto orgánů. V současnosti je dokonce možno použít pro podání a sběr podpisů také elektronické nástroje, což je zakotveno v petičním zákonu. Petici může podat skupina obyvatel nebo jednotlivec. Pro sestavení, sběr podpisů, podání státnímu orgánu a jednání mlže být vytvořen petiční výbor.
Ten však není právnickou osobou, proto musí být určena osoba, která bude ostatní při jednání zastupovat. Tato osoba musí být starší 18 let. Způsoby, kterými autor petice vyzývá občany k podpoře petice, nesmí odporovat zákonu. Občan se před podpisem musí důkladně seznámit s obsahem petice. K podpisu uvádí také své jméno, příjmení a bydliště. K podepsání petice nesmí nikdo občany nutit. Z podpisového archu musí být vždy jasné, o jakou petici jde jasná identifikace toho, kdo petiční výbor zastupuje.


Co je to Petice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Petice. Co znamená odborný pojem Petice z kategorie Politika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Petice je v kategorii politika

Klíčová slova: co znamená, politika, pojem, politika, Petice, slovník, slovo, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, co to je, heslo, význam, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, význam slova, formulace


Pojem Petice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Petice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Petice (z lat. petitio – žádost) je písemně podaná žádost občanů, tzv. petentů, buďto parlamentu či jinému zastupitelskému orgánu, nebo vládě či hlavě státu, případně jinému orgánu státní a veřejné moci. Petiční právo patří do politických práv. Různé typy petic jsou v různé míře závazné pro orgány veřejné moci; v některých případech vyplývá z petice splňující určité podmínky konkrétní právní nárok, obecně zpravidla povinnost adresáta se obsahem petice zabývat.

Další informace o pojmu Petice hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petice ve Wikimedia Commons

Najít slovo Petice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Petice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Petice ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Petice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Petice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Petice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Petice? resp. co znamená výraz Petice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Petice, odpověď na dotaz co je to Petice?. Víte např. kdo to je Karin Krajčo Babinská? Znáte a víte kdo je Lenka Termerová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.