Co je to?
Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Co je to Geologické kladivo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Geologické kladivo?

Geologické kladivo je pojmenování speciálního druhu kladiva, které je využíváno při získávání vzorků nebo zkoumání nezvětralých lomů hornin. Pomocí tohoto nástroje lze horniny štípat a lámat. Kladiva mohou mít různou kvalitu, nejlepší jsou zhotovena z jediného kusu kalené oceli. Mají na každé straně jednu hlavu, jsou poměrně masivní a velice odolná. Patří do výbavy každého geologa, protože kromě základních funkcí mohou být využita i při začišťování ochozů a také jako měřítko pro zakreslování a fotografování.
Váha geologického kladiva se pohybuje od 225 g až do 5 kg. Využití záleží na typu zkoumané horniny. Kladivo může mít jednu nebo dvě plochy používané pro údery. Tyto plochy se označují jako čela. Nejoblíbenější jsou kladiva s jedním čelem a ostrou druhou stranou, kterou je možno sekat. Rukojeť bývá potažena gumou nebo kůží, násada mlže být i dřevěná. Dřevo je potřeba udržovat a nevydrží tak dlouho, ale je možné násadu upravovat a tvarovat podle potřeb majitele.


Co je to Geologické kladivo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Geologické kladivo patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, co to je, termín, synonymum, pojem, význam slova, význam pojmu, co znamená, popis, odborný výraz, Nástroje, přesný význam, názvosloví, význam, odborné názvosloví, formulace, wiki, informace


Pojem Geologické kladivo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Geologické kladivo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Geologické kladivo je kladivo, které se používá na štípání a lámání hornin, což je třeba při odběru vzorků a sledování čerstvého (nezvětralého) lomu hornin. Geologické kladivo, stejně jako většina kladiv, má dvě hlavy, jednu na každé straně. Nejkvalitnější geologická kladiva jsou ukována z jednoho kusu kalené oceli. Tato kladiva jsou robustní a mají velkou trvanlivost.
Kladivo kromě toho slouží jako měřítko při fotografování a zakreslování terénních schémat, při začišťování výchozů. Je to běžný a užitečný, avšak ne bezpodmínečně nutný nástroj každého geologa.

Jiné zdroje informací o pojmu Geologické kladivo

Najít slovo Geologické kladivo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Geologické kladivo na Youtube

Hledat pojem Geologické kladivo ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Geologické kladivo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Geologické kladivo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geologické kladivo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Geologické kladivo například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Geologické kladivo? resp. jaký je přesný význam slova Geologické kladivo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geologické kladivo, odpověď na dotaz co je to Geologické kladivo?. Víte např. kdo to je Bud Spencer? Znáte a víte kdo je Osvícenec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Geologické kladivo i v jiných kategoriích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.