Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geologické kladivo. Co znamená odborný pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Co je Geologické kladivo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Geologické kladivo?

Geologické kladivo je pojmenování speciálního druhu kladiva, které je využíváno při získávání vzorků nebo zkoumání nezvětralých lomů hornin. Pomocí tohoto nástroje lze horniny štípat a lámat. Kladiva mohou mít různou kvalitu, nejlepší jsou zhotovena z jediného kusu kalené oceli. Mají na každé straně jednu hlavu, jsou poměrně masivní a velice odolná. Patří do výbavy každého geologa, protože kromě základních funkcí mohou být využita i při začišťování ochozů a také jako měřítko pro zakreslování a fotografování.
Váha geologického kladiva se pohybuje od 225 g až do 5 kg. Využití záleží na typu zkoumané horniny. Kladivo může mít jednu nebo dvě plochy používané pro údery. Tyto plochy se označují jako čela. Nejoblíbenější jsou kladiva s jedním čelem a ostrou druhou stranou, kterou je možno sekat. Rukojeť bývá potažena gumou nebo kůží, násada mlže být i dřevěná. Dřevo je potřeba udržovat a nevydrží tak dlouho, ale je možné násadu upravovat a tvarovat podle potřeb majitele.


Co je to Geologické kladivo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geologické kladivo. Co znamená odborný pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Geologické kladivo sdílejte s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Geologické kladivo je v kategorii nástroje

Klíčová slova: informace, slovník, vysvětlení, nástroje, co znamená, význam, přesný výraz, synonymum, význam slova, nástroje, Geologické kladivo, wiki, heslo, přesný význam, odborný výraz, co to je, pojem, lexikon


Pojem Geologické kladivo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Geologické kladivo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geologické kladivo je kladivo, které se používá na štípání a lámání hornin, což je třeba při odběru vzorků a sledování čerstvého (nezvětralého) lomu hornin. Geologické kladivo, stejně jako většina kladiv, má dvě hlavy, jednu na každé straně. Nejkvalitnější geologická kladiva jsou ukována z jednoho kusu kalené oceli. Tato kladiva jsou robustní a mají velkou trvanlivost.
Kladivo kromě toho slouží jako měřítko při fotografování a zakreslování terénních schémat, při začišťování výchozů. Je to běžný a užitečný, avšak ne bezpodmínečně nutný nástroj každého geologa.

Hledejte pojem Geologické kladivo v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Geologické kladivo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Geologické kladivo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geologické kladivo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Geologické kladivo na Google.cz

Vyhledat výraz Geologické kladivo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Geologické kladivo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Geologické kladivo například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Geologické kladivo? resp. co to je Geologické kladivo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geologické kladivo, odpověď na dotaz co je to Geologické kladivo?. Víte např. kdo to je Ian Somerhalder? Znáte a víte kdo je Arciděkan? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.