Co je to?
Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Co je to Geologické kladivo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Geologické kladivo?

Geologické kladivo je pojmenování speciálního druhu kladiva, které je využíváno při získávání vzorků nebo zkoumání nezvětralých lomů hornin. Pomocí tohoto nástroje lze horniny štípat a lámat. Kladiva mohou mít různou kvalitu, nejlepší jsou zhotovena z jediného kusu kalené oceli. Mají na každé straně jednu hlavu, jsou poměrně masivní a velice odolná. Patří do výbavy každého geologa, protože kromě základních funkcí mohou být využita i při začišťování ochozů a také jako měřítko pro zakreslování a fotografování.
Váha geologického kladiva se pohybuje od 225 g až do 5 kg. Využití záleží na typu zkoumané horniny. Kladivo může mít jednu nebo dvě plochy používané pro údery. Tyto plochy se označují jako čela. Nejoblíbenější jsou kladiva s jedním čelem a ostrou druhou stranou, kterou je možno sekat. Rukojeť bývá potažena gumou nebo kůží, násada mlže být i dřevěná. Dřevo je potřeba udržovat a nevydrží tak dlouho, ale je možné násadu upravovat a tvarovat podle potřeb majitele.


Co je to Geologické kladivo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Geologické kladivo? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Geologické kladivo je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, heslo, význam, slovo, Nástroje, přesný výraz, termín, význam pojmu, terminologie, Nástroje, lexikon, terminus technicus, synonymum, definice pojmu, Geologické kladivo, wiki, slovník, definice


Pojem Geologické kladivo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Geologické kladivo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geologické kladivo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Geologické kladivo na Youtube

Vyhledat termín Geologické kladivo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Geologické kladivo ve Wikislovníku

Hledat výraz Geologické kladivo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geologické kladivo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Geologické kladivo například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Geologické kladivo? resp. jaká je definice slova Geologické kladivo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geologické kladivo, odpověď na dotaz co je to Geologické kladivo?. Víte např. kdo to je Zahradník? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.