Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geologické kladivo. Co znamená odborný pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Co je to Geologické kladivo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Geologické kladivo

Geologické kladivo je pojmenování speciálního druhu kladiva, které je využíváno při získávání vzorků nebo zkoumání nezvětralých lomů hornin. Pomocí tohoto nástroje lze horniny štípat a lámat. Kladiva mohou mít různou kvalitu, nejlepší jsou zhotovena z jediného kusu kalené oceli. Mají na každé straně jednu hlavu, jsou poměrně masivní a velice odolná. Patří do výbavy každého geologa, protože kromě základních funkcí mohou být využita i při začišťování ochozů a také jako měřítko pro zakreslování a fotografování.
Váha geologického kladiva se pohybuje od 225 g až do 5 kg. Využití záleží na typu zkoumané horniny. Kladivo může mít jednu nebo dvě plochy používané pro údery. Tyto plochy se označují jako čela. Nejoblíbenější jsou kladiva s jedním čelem a ostrou druhou stranou, kterou je možno sekat. Rukojeť bývá potažena gumou nebo kůží, násada mlže být i dřevěná. Dřevo je potřeba udržovat a nevydrží tak dlouho, ale je možné násadu upravovat a tvarovat podle potřeb majitele.


Co je to Geologické kladivo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geologické kladivo. Co znamená odborný pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Geologické kladivo s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Geologické kladivo patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: formulace, synonymum, slovo, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, Geologické kladivo, heslo, definice, popis, nástroje, terminologie, co to je, význam, informace, nástroje, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Geologické kladivo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Geologické kladivo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Geologické kladivo je kladivo, které se používá na štípání a lámání hornin, což je třeba při odběru vzorků a sledování čerstvého (nezvětralého) lomu hornin. Geologické kladivo, stejně jako většina kladiv, má dvě hlavy, jednu na každé straně. Nejkvalitnější geologická kladiva jsou ukována z jednoho kusu kalené oceli. Tato kladiva jsou robustní a mají velkou trvanlivost.
Kladivo kromě toho slouží jako měřítko při fotografování a zakreslování terénních schémat, při začišťování výchozů. Je to běžný a užitečný, avšak ne bezpodmínečně nutný nástroj každého geologa.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Geologické kladivo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Geologické kladivo na Google.cz

Hledat videa s názvem Geologické kladivo na Youtube

Najít pojem Geologické kladivo ve Wikizdrojích

Hledat termín Geologické kladivo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Geologické kladivo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Geologické kladivo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Geologické kladivo? resp. co označuje slovo Geologické kladivo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geologické kladivo, odpověď na dotaz co je to Geologické kladivo?. Víte např. kdo to je Izák? Znáte a víte kdo je Pirát? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Geologické kladivo i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.