Co je to?
Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Co je to Geologické kladivo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Geologické kladivo?

Geologické kladivo je pojmenování speciálního druhu kladiva, které je využíváno při získávání vzorků nebo zkoumání nezvětralých lomů hornin. Pomocí tohoto nástroje lze horniny štípat a lámat. Kladiva mohou mít různou kvalitu, nejlepší jsou zhotovena z jediného kusu kalené oceli. Mají na každé straně jednu hlavu, jsou poměrně masivní a velice odolná. Patří do výbavy každého geologa, protože kromě základních funkcí mohou být využita i při začišťování ochozů a také jako měřítko pro zakreslování a fotografování.
Váha geologického kladiva se pohybuje od 225 g až do 5 kg. Využití záleží na typu zkoumané horniny. Kladivo může mít jednu nebo dvě plochy používané pro údery. Tyto plochy se označují jako čela. Nejoblíbenější jsou kladiva s jedním čelem a ostrou druhou stranou, kterou je možno sekat. Rukojeť bývá potažena gumou nebo kůží, násada mlže být i dřevěná. Dřevo je potřeba udržovat a nevydrží tak dlouho, ale je možné násadu upravovat a tvarovat podle potřeb majitele.


Co je to Geologické kladivo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Geologické kladivo? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Geologické kladivo se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: heslo, lexikon, pojem, termín, wiki, názvosloví, vysvětlení, Nástroje, Nástroje, co to je, Geologické kladivo, slovník, terminus technicus, slovo, co znamená, definice pojmu, popis, přesný význam


Pojem Geologické kladivo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Geologické kladivo?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Geologické kladivo je kladivo, které se používá na štípání a lámání hornin, což je třeba při odběru vzorků a sledování čerstvého (nezvětralého) lomu hornin. Geologické kladivo, stejně jako většina kladiv, má dvě hlavy, jednu na každé straně. Nejkvalitnější geologická kladiva jsou ukována z jednoho kusu kalené oceli. Tato kladiva jsou robustní a mají velkou trvanlivost.
Kladivo kromě toho slouží jako měřítko při fotografování a zakreslování terénních schémat, při začišťování výchozů. Je to běžný a užitečný, avšak ne bezpodmínečně nutný nástroj každého geologa.

Linky na další online zdroje

Najít termín Geologické kladivo na Google.cz

Zkusit najít pojem Geologické kladivo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Geologické kladivo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Geologické kladivo na Youtube

Najít výraz Geologické kladivo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geologické kladivo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Geologické kladivo například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Geologické kladivo? resp. co znamená Geologické kladivo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geologické kladivo, odpověď na dotaz co je to Geologické kladivo?. Víte např. kdo to je Kosmonaut? Znáte a víte kdo je Richard Brabec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.