Co je to?
Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Co je to Geologické kladivo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Geologické kladivo?

Geologické kladivo je pojmenování speciálního druhu kladiva, které je využíváno při získávání vzorků nebo zkoumání nezvětralých lomů hornin. Pomocí tohoto nástroje lze horniny štípat a lámat. Kladiva mohou mít různou kvalitu, nejlepší jsou zhotovena z jediného kusu kalené oceli. Mají na každé straně jednu hlavu, jsou poměrně masivní a velice odolná. Patří do výbavy každého geologa, protože kromě základních funkcí mohou být využita i při začišťování ochozů a také jako měřítko pro zakreslování a fotografování.
Váha geologického kladiva se pohybuje od 225 g až do 5 kg. Využití záleží na typu zkoumané horniny. Kladivo může mít jednu nebo dvě plochy používané pro údery. Tyto plochy se označují jako čela. Nejoblíbenější jsou kladiva s jedním čelem a ostrou druhou stranou, kterou je možno sekat. Rukojeť bývá potažena gumou nebo kůží, násada mlže být i dřevěná. Dřevo je potřeba udržovat a nevydrží tak dlouho, ale je možné násadu upravovat a tvarovat podle potřeb majitele.


Co je to Geologické kladivo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Geologické kladivo. Co znamená pojem Geologické kladivo z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Geologické kladivo s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Geologické kladivo se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: formulace, Geologické kladivo, co znamená, význam, Nástroje, přesný význam, terminologie, přesný výraz, definice, termín, lexikon, názvosloví, slovník, definice pojmu, pojem, heslo, slovo, co je to Geologické kladivo?


Pojem Geologické kladivo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Geologické kladivo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geologické kladivo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Geologické kladivo ve Wikipedii

Vyhledat výraz Geologické kladivo ve Wikislovníku

Hledat heslo Geologické kladivo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geologické kladivo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Geologické kladivo například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Geologické kladivo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Geologické kladivo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geologické kladivo, odpověď na dotaz co je to Geologické kladivo?. Víte např. kdo to je Bigfoot? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.