Co je to?
Odborný výraz, definice slova Invaze. Co znamená pojem Invaze z kategorie Latina?

Co je Invaze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Invaze?

Invaze je termín používaný k popisu agresivního vojenského útoku, při kterém jedna země nebo vojenská síla proniká na území jiné země s cílem získat kontrolu nad tímto územím. Invaze může být provedena různými prostředky a metody, jako jsou pozemní útoky, námořní operace, letecké údery a další. Invaze obvykle zahrnuje použití vojenských sil, včetně pěchoty, tanků, letadel, lodí a dalšího vojenského zařízení. Invaze může mít různé důvody a cíle. Dochází k ní za účelem získání nového území, které může zahrnovat strategické zájmy, přístup k přírodním zdrojům nebo geografickou polohu. Dále může být uskutečněna za účelem svržení vlády a nahrazení ji novým režimem, který je v souladu s agresorem. To může být spojeno s ideologickými nebo politickými rozpory. Invaze může být reakcí na konflikt mezi dvěma zeměmi nebo skupinami, kdy jedna strana se rozhodne použít vojenskou sílu jako prostředek řešení sporu. Bývá zdůvodněna snahou chránit lidská práva nebo ukončit humanitární krizi, kdy vojenská síla zasahuje za účelem ochrany civilního obyvatelstva.
Invazi lze provést také jako akt sebeobrany, kdy země napadá potenciálního útočníka, aby ochránila své území a obyvatele. Invaze mívá závažné následky pro obě země a region, ve kterém se odehrává. Vznikají ztráty na životech, škody na infrastruktuře, hospodářské a politické destabilizace a dlouhodobé napětí mezi národy. Mezinárodní společenství často reaguje na invaze diplomatickými prostředky, hospodářskými sankcemi nebo vojenskými opatřeními s cílem ukončit agresi a obnovit mír.


Co je to Invaze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Invaze. Co znamená pojem Invaze z kategorie Latina?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Invaze se nachází v sekci latina

Klíčová slova: význam slova, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, odborný výraz, co to je, přesný význam, termín, co je to Invaze?, názvosloví, slovník, odborné názvosloví, slovo, popis, co znamená, informace, heslo, terminologie


Pojem Invaze je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Invaze ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Invaze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Invaze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Invaze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Invaze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Invaze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Invaze například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Invaze? resp. co přesně znamená slovo Invaze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invaze, odpověď na dotaz co je to Invaze?. Víte např. kdo to je Olaf Scholz? Znáte a víte kdo je Chris Norman? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..