Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mysl. Co znamená odborný pojem Mysl z kategorie Psychologie?

Co je to Mysl? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mysl?

Mysl je abstraktní název s různými definicemi a přesně neurčenými vlastnostmi. Ty se mění podle použití v různých souvislostech. Obecně bývá mysl a její používání přisuzováno člověku, v některých případech lze pojem použít i u dalších zástupců živočišné říše.
Vědecké obory považují za mysl souhrn vůle, rozumových a paměťových procesů, možností vnímání, pocitů a představivosti. Pojmem se zabývá psychologie, filozofie, neurologie, přírodní vědy a další, ale také náboženství.


Co je to Mysl? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mysl. Co znamená odborný pojem Mysl z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Mysl patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: terminologie, informace, význam pojmu, slovo, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, Mysl, heslo, definice pojmu, co to je, co znamená, pojem, význam, popis, psychologie, názvosloví, přesný význam


Pojem Mysl je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mysl?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mysl je soubor rozumu, vnímání, vůle, paměti, představivosti a cítění. Termín „mysl“ je do značné míry abstraktní a v různých kontextech se jeho definice a vlastnosti mění. Obvykle se mysl považuje za čistě lidskou záležitost, ale o mysli se někdy uvažuje i u zvířat. Často se pojem „mysl“ vztahuje jen k myšlenkovým procesům rozumu.
Předmětem zájmu je mysl ve filozofii, psychologii, neurovědě a kognitivních vědách obecně. V některých náboženstvích je mysl oddělená od těla, a obvykle se pak ztotožňuje s duší. V přírodních vědách se mysl považuje za způsob popsání některých částí lidského mozku.

Jiné zdroje informací o pojmu Mysl

Vyhledat slovo Mysl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mysl ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mysl ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Mysl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Mysl na Youtube

Najít pojem Mysl na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mysl například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co je to Mysl? resp. jaká je definice slova Mysl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mysl, odpověď na dotaz co je to Mysl?. Víte např. kdo to je Marie Curie Skłodowská? Znáte a víte kdo je Enrique Iglesias? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?