Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mysl. Co znamená pojem Mysl z kategorie Psychologie?

Co je to Mysl? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Mysl?

Mysl je abstraktní název s různými definicemi a přesně neurčenými vlastnostmi. Ty se mění podle použití v různých souvislostech. Obecně bývá mysl a její používání přisuzováno člověku, v některých případech lze pojem použít i u dalších zástupců živočišné říše.
Vědecké obory považují za mysl souhrn vůle, rozumových a paměťových procesů, možností vnímání, pocitů a představivosti. Pojmem se zabývá psychologie, filozofie, neurologie, přírodní vědy a další, ale také náboženství.


Co je to Mysl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mysl. Co znamená pojem Mysl z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mysl sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Mysl patří do sekce psychologie

Klíčová slova: slovník, co to je, lexikon, slovo, názvosloví, význam slova, význam pojmu, definice, terminologie, co je to Mysl?, přesný význam, význam, definice pojmu, popis, termín, wiki, informace, synonymum


Pojem Mysl je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mysl? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mysl je soubor rozumu, vnímání, vůle, paměti, představivosti a cítění. Termín „mysl“ je do značné míry abstraktní a v různých kontextech se jeho definice a vlastnosti mění. Obvykle se mysl považuje za čistě lidskou záležitost, ale o mysli se někdy uvažuje i u zvířat. Často se pojem „mysl“ vztahuje jen k myšlenkovým procesům rozumu.
Předmětem zájmu je mysl ve filozofii, psychologii, neurovědě a kognitivních vědách obecně. V některých náboženstvích je mysl oddělená od těla, a obvykle se pak ztotožňuje s duší. V přírodních vědách se mysl považuje za způsob popsání některých částí lidského mozku.

Pro další informace o termínu Mysl zkuste tyto odkazy

Najít slovo Mysl ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mysl ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mysl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Mysl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mysl na Youtube

Vyhledat slovo Mysl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mysl například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mysl? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mysl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mysl, odpověď na dotaz co je to Mysl?. Víte např. kdo to je Michael Bloomberg? Znáte a víte kdo je Dua Lipa? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?