Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velikonoce. Co znamená odborný pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Co je to Velikonoce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Velikonoce?

Velikonoce jsou jedním z křesťanských tzv. pohyblivých svátků. Nemají tedy přesně stanovené datum, ale slaví se po jarní rovnodennosti a první neděli po prvním úplňku, který od té doby uplyne. Velikonoce mají připomínat poslední den života Ježíše Krista, zradu jeho učedníka, soud, ukřižování a zázrak vstání z mrtvých. Ještě starší tradice Velikonoc je spojena s příchodem jara, kdy se otepluje a příroda začíná znovu ožívat. Oslavy v této době měly zajistit bohatou úrodu a zdraví všem. Část těchto starých obyčejů se dostala i do oslav křesťanských.
Křesťanský týden pojmenovává nejdůležitější dny spojené s Kristem jako Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, neděli jako Boží hod Velikonoční a Velikonoční pondělí. Každý den je spojen s určitými tradicemi. Symboly Velikonoc jsou například jidáše, mazanec, velikonoční věnec, beránek, řehtačky a klapačky, vrbové kočičky, pomlázky, malovaná a zdobená vejce a hlavička čili nádivka.


Co je to Velikonoce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Velikonoce. Co znamená odborný pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Velikonoce se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: co to je, popis, synonymum, náboženství, wiki, lexikon, pojem, definice, slovo, formulace, co znamená, význam slova, náboženství, slovník, termín, definice pojmu, Velikonoce, informace


Pojem Velikonoce je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Velikonoce?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Velikonoce (latinsky pascha, řecky πάσχα – pascha, hebrejsky פֶּסַח‎‎ pesach – přechod, přejití) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Vedle toho jsou Velikonoce obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně.

Více informací o slovu Velikonoce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Velikonoce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Velikonoce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Velikonoce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Velikonoce ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Velikonoce na Youtube

Zkusit najít slovo Velikonoce ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Velikonoce například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Velikonoce? resp. co označuje slovo Velikonoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velikonoce, odpověď na dotaz co je to Velikonoce?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Býložravec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.