Co je to?
Odborný výraz, definice slova Velikonoce. Co znamená pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Co je to Velikonoce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Velikonoce?

Velikonoce jsou jedním z křesťanských tzv. pohyblivých svátků. Nemají tedy přesně stanovené datum, ale slaví se po jarní rovnodennosti a první neděli po prvním úplňku, který od té doby uplyne. Velikonoce mají připomínat poslední den života Ježíše Krista, zradu jeho učedníka, soud, ukřižování a zázrak vstání z mrtvých. Ještě starší tradice Velikonoc je spojena s příchodem jara, kdy se otepluje a příroda začíná znovu ožívat. Oslavy v této době měly zajistit bohatou úrodu a zdraví všem. Část těchto starých obyčejů se dostala i do oslav křesťanských.
Křesťanský týden pojmenovává nejdůležitější dny spojené s Kristem jako Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, neděli jako Boží hod Velikonoční a Velikonoční pondělí. Každý den je spojen s určitými tradicemi. Symboly Velikonoc jsou například jidáše, mazanec, velikonoční věnec, beránek, řehtačky a klapačky, vrbové kočičky, pomlázky, malovaná a zdobená vejce a hlavička čili nádivka.


Odborný výraz, definice slova Velikonoce. Co znamená pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Velikonoce doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Velikonoce se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, co je to Velikonoce?, vysvětlení, co znamená, synonymum, termín, význam, pojem, wiki, terminus technicus, Náboženství, odborný výraz, informace, formulace, slovo, heslo, Velikonoce


Pojem Velikonoce je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Velikonoce dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Velikonoce (latinsky pascha, řecky πάσχα – pascha, hebrejsky פֶּסַח‎‎ pesach – přechod, přejití) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Vedle toho jsou Velikonoce obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Velikonoce ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Velikonoce na Google.cz

Zkusit najít pojem Velikonoce ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Velikonoce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Velikonoce ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Velikonoce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Velikonoce například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Velikonoce? resp. co se přesně ukrývá za slovem Velikonoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velikonoce, odpověď na dotaz co je to Velikonoce?. Víte např. kdo to je Blbka? Znáte a víte kdo je Kyklop? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Velikonoce v jiné sekci než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.