Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Velikonoce. Co znamená pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Co je Velikonoce? Význam slova

Co znamená termín Velikonoce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Velikonoce jsou jedním z křesťanských tzv. pohyblivých svátků. Nemají tedy přesně stanovené datum, ale slaví se po jarní rovnodennosti a první neděli po prvním úplňku, který od té doby uplyne. Velikonoce mají připomínat poslední den života Ježíše Krista, zradu jeho učedníka, soud, ukřižování a zázrak vstání z mrtvých. Ještě starší tradice Velikonoc je spojena s příchodem jara, kdy se otepluje a příroda začíná znovu ožívat. Oslavy v této době měly zajistit bohatou úrodu a zdraví všem. Část těchto starých obyčejů se dostala i do oslav křesťanských.
Křesťanský týden pojmenovává nejdůležitější dny spojené s Kristem jako Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, neděli jako Boží hod Velikonoční a Velikonoční pondělí. Každý den je spojen s určitými tradicemi. Symboly Velikonoc jsou například jidáše, mazanec, velikonoční věnec, beránek, řehtačky a klapačky, vrbové kočičky, pomlázky, malovaná a zdobená vejce a hlavička čili nádivka.


Co je to Velikonoce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Velikonoce. Co znamená pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Velikonoce se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: pojem, co to je, co je to Velikonoce?, terminologie, přesný výraz, náboženství, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, heslo, synonymum, popis, slovo, vysvětlení, wiki, náboženství, definice pojmu, slovník


Pojem Velikonoce je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Velikonoce můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Velikonoce (latinsky pascha, řecky πάσχα – pascha, hebrejsky פֶּסַח‎‎ pesach – přechod, přejití) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Vedle toho jsou Velikonoce obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velikonoce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Velikonoce ve Wikislovníku

Vyhledat termín Velikonoce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Velikonoce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Velikonoce ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Velikonoce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Velikonoce například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Velikonoce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Velikonoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velikonoce, odpověď na dotaz co je to Velikonoce?. Víte např. kdo to je Venuše? Znáte a víte kdo je Dmitrij Utkin? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Velikonoce i jinde než v sekci než v náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.