Co je to?
Odborný výraz, definice slova Velikonoce. Co znamená pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Co je to Velikonoce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Velikonoce?

Velikonoce jsou jedním z křesťanských tzv. pohyblivých svátků. Nemají tedy přesně stanovené datum, ale slaví se po jarní rovnodennosti a první neděli po prvním úplňku, který od té doby uplyne. Velikonoce mají připomínat poslední den života Ježíše Krista, zradu jeho učedníka, soud, ukřižování a zázrak vstání z mrtvých. Ještě starší tradice Velikonoc je spojena s příchodem jara, kdy se otepluje a příroda začíná znovu ožívat. Oslavy v této době měly zajistit bohatou úrodu a zdraví všem. Část těchto starých obyčejů se dostala i do oslav křesťanských.
Křesťanský týden pojmenovává nejdůležitější dny spojené s Kristem jako Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, neděli jako Boží hod Velikonoční a Velikonoční pondělí. Každý den je spojen s určitými tradicemi. Symboly Velikonoc jsou například jidáše, mazanec, velikonoční věnec, beránek, řehtačky a klapačky, vrbové kočičky, pomlázky, malovaná a zdobená vejce a hlavička čili nádivka.


Odborný výraz, definice slova Velikonoce. Co znamená pojem Velikonoce z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Velikonoce s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Velikonoce se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, vysvětlení, odborný výraz, definice, význam pojmu, formulace, přesný výraz, informace, Velikonoce, definice pojmu, wiki, lexikon, slovník, heslo, Náboženství, popis, synonymum, pojem


Pojem Velikonoce je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Velikonoce? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Velikonoce (latinsky pascha, řecky πάσχα – pascha, hebrejsky פֶּסַח‎‎ pesach – přechod, přejití) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Vedle toho jsou Velikonoce obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně.

Více informací o slovu Velikonoce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Velikonoce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Velikonoce na Google.cz

Hledat heslo Velikonoce ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Velikonoce ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Velikonoce ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Velikonoce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Velikonoce například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Velikonoce? resp. co vlastně znamená slovo Velikonoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velikonoce, odpověď na dotaz co je to Velikonoce?. Víte např. kdo to je Andělíčkářka? Znáte a víte kdo je Radiolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.