Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bestseller. Co znamená odborný pojem Bestseller z kategorie Literatura?

Co je to Bestseller? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bestseller?

Bestseller je pojem z oblasti literatury. Používá se pro označení takového literárního díla, které si rychle získalo velkou popularitu a které se velmi dobře prodává. Samotný pojem pochází z angličtiny, v překladu znamená nejlépe prodejné. Bestseller nemusí mít vysokou literární kvalitu ani přesně daný počet prodaných výtisků. Jedná se tedy o vysoce oblíbenou knihu.
Jako bestseller bývá označována kniha, které se prodá několik desítek tisíc (u nás stačí více než deset tisíc výtisků). Pojem se využívá především pro marketingové účely. Nemusí jít pouze o literární dílo, bestsellerem může být i jiné umělecké dílo, například filmové. Rozhodující je míra zájmu čtenářů nebo diváků a velmi úspěšný prodej. Pravidelně jsou sestavovány žebříčky bestsellerů a mnohá díla jsou posuzována podle toho, jak dlouho se v čele žebříčku bestsellerů udrží. Pozice na žebříčku pak vzbuzuje vyšší zájem kupujících a prodejcům přináší větší tržby.


Co je to Bestseller? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bestseller. Co znamená odborný pojem Bestseller z kategorie Literatura?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bestseller? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Bestseller je v sekci literatura

Klíčová slova: slovník, heslo, pojem, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, literatura, slovo, definice, terminus technicus, informace, terminologie, literatura, Bestseller, přesný výraz, termín


Pojem Bestseller je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bestseller? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bestseller (z anglického the best sell, doslova „nejlépe prodejné“) označuje knihu, která se stala velmi populární a která jde dobře na odbyt. V běžném kontextu označení bestseller nepředstavuje nějakou přesně definovanou úroveň prodeje, ani žádnou předpokládanou, nebo skutečnou odbornou, nebo literární kvalitu. Jednoduše označuje knihu populární, stejně tak jako slovo hit nebo šlágr označuje úspěšnou hudební skladbu.
Hranice počtu prodaných výtisků pro dosažení označení knihy jako bestseller se trvale snižuje. V Česku se v současné době (2011) za bestseller obvykle považuje kniha, které se prodalo více než 10 tisíc výtisků. Dříve bylo k dosažení označení bestseller nutné prodat několik desítek tisíc výtisků (30 tisíc a více).
Označení bestseller se obyčejně využívá v marketingu.

Více informací o slovu Bestseller doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Bestseller ve vyhledávači Qwant

Najít termín Bestseller ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Bestseller ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Bestseller ve Wikizdrojích

Hledat slovo Bestseller ve Wikislovníku

Najít pojem Bestseller ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bestseller například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bestseller? resp. co se skrývá pod slovem Bestseller? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bestseller, odpověď na dotaz co je to Bestseller?. Víte např. kdo to je Oleksandr Turčynov? Znáte a víte kdo je Antonín Procházka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.