Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bestseller. Co znamená odborný pojem Bestseller z kategorie Literatura?

Co je to Bestseller? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bestseller?

Bestseller je pojem z oblasti literatury. Používá se pro označení takového literárního díla, které si rychle získalo velkou popularitu a které se velmi dobře prodává. Samotný pojem pochází z angličtiny, v překladu znamená nejlépe prodejné. Bestseller nemusí mít vysokou literární kvalitu ani přesně daný počet prodaných výtisků. Jedná se tedy o vysoce oblíbenou knihu.
Jako bestseller bývá označována kniha, které se prodá několik desítek tisíc (u nás stačí více než deset tisíc výtisků). Pojem se využívá především pro marketingové účely. Nemusí jít pouze o literární dílo, bestsellerem může být i jiné umělecké dílo, například filmové. Rozhodující je míra zájmu čtenářů nebo diváků a velmi úspěšný prodej. Pravidelně jsou sestavovány žebříčky bestsellerů a mnohá díla jsou posuzována podle toho, jak dlouho se v čele žebříčku bestsellerů udrží. Pozice na žebříčku pak vzbuzuje vyšší zájem kupujících a prodejcům přináší větší tržby.


Co je to Bestseller? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bestseller. Co znamená odborný pojem Bestseller z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bestseller sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bestseller patří do sekce literatura

Klíčová slova: formulace, slovník, co je to Bestseller?, význam, popis, pojem, literatura, definice, vysvětlení, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, přesný význam, literatura, odborné názvosloví, wiki, terminus technicus, termín


Pojem Bestseller je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bestseller? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bestseller (z anglického the best sell, doslova „nejlépe prodejné“) označuje knihu, která se stala velmi populární a která jde dobře na odbyt. V běžném kontextu označení bestseller nepředstavuje nějakou přesně definovanou úroveň prodeje, ani žádnou předpokládanou, nebo skutečnou odbornou, nebo literární kvalitu. Jednoduše označuje knihu populární, stejně tak jako slovo hit nebo šlágr označuje úspěšnou hudební skladbu.
Hranice počtu prodaných výtisků pro dosažení označení knihy jako bestseller se trvale snižuje. V Česku se v současné době (2011) za bestseller obvykle považuje kniha, které se prodalo více než 10 tisíc výtisků. Dříve bylo k dosažení označení bestseller nutné prodat několik desítek tisíc výtisků (30 tisíc a více).
Označení bestseller se obyčejně využívá v marketingu.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Bestseller ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bestseller ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bestseller ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Bestseller ve Wikizdrojích

Najít slovo Bestseller na Google.cz

Vyhledat pojem Bestseller ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bestseller například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bestseller? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bestseller? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bestseller, odpověď na dotaz co je to Bestseller?. Víte např. kdo to je Josef Klíma? Znáte a víte kdo je Domkář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.