Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bestseller. Co znamená pojem Bestseller z kategorie Literatura?

Co je Bestseller? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bestseller?

Bestseller je pojem z oblasti literatury. Používá se pro označení takového literárního díla, které si rychle získalo velkou popularitu a které se velmi dobře prodává. Samotný pojem pochází z angličtiny, v překladu znamená nejlépe prodejné. Bestseller nemusí mít vysokou literární kvalitu ani přesně daný počet prodaných výtisků. Jedná se tedy o vysoce oblíbenou knihu.
Jako bestseller bývá označována kniha, které se prodá několik desítek tisíc (u nás stačí více než deset tisíc výtisků). Pojem se využívá především pro marketingové účely. Nemusí jít pouze o literární dílo, bestsellerem může být i jiné umělecké dílo, například filmové. Rozhodující je míra zájmu čtenářů nebo diváků a velmi úspěšný prodej. Pravidelně jsou sestavovány žebříčky bestsellerů a mnohá díla jsou posuzována podle toho, jak dlouho se v čele žebříčku bestsellerů udrží. Pozice na žebříčku pak vzbuzuje vyšší zájem kupujících a prodejcům přináší větší tržby.


Co je to Bestseller? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bestseller. Co znamená pojem Bestseller z kategorie Literatura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bestseller s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bestseller se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, odborný výraz, význam pojmu, význam slova, definice, lexikon, definice pojmu, literatura, termín, pojem, názvosloví, slovo, literatura, Bestseller, význam, přesný výraz, informace


Pojem Bestseller je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bestseller?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bestseller (z anglického the best sell, doslova „nejlépe prodejné“) označuje knihu, která se stala velmi populární a která jde dobře na odbyt. V běžném kontextu označení bestseller nepředstavuje nějakou přesně definovanou úroveň prodeje, ani žádnou předpokládanou, nebo skutečnou odbornou, nebo literární kvalitu. Jednoduše označuje knihu populární, stejně tak jako slovo hit nebo šlágr označuje úspěšnou hudební skladbu.
Hranice počtu prodaných výtisků pro dosažení označení knihy jako bestseller se trvale snižuje. V Česku se v současné době (2011) za bestseller obvykle považuje kniha, které se prodalo více než 10 tisíc výtisků. Dříve bylo k dosažení označení bestseller nutné prodat několik desítek tisíc výtisků (30 tisíc a více).
Označení bestseller se obyčejně využívá v marketingu.

Hledejte výraz Bestseller v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bestseller ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Bestseller ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Bestseller ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bestseller ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bestseller na Youtube

Hledat pojem Bestseller ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bestseller například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bestseller? resp. jaký je význam pojmu Bestseller? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bestseller, odpověď na dotaz co je to Bestseller?. Víte např. kdo to je Maskér? Znáte a víte kdo je Playboy? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.