Co je to?
Odborný výraz, definice slova Agar. Co znamená pojem Agar z kategorie Jídlo?

Co je to Agar? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Agar?

Agar bývá označován jako rostlinná želatina. Vyrábí se z mořských řas, je zcela nekalorický a má i léčivé účinky. Většinou se prodává jako světlý prášek neutrální chuti. Dalšími formami jsou vločky, kostky nebo plátky. Agar má výrazné želírovací schopnosti, může zcela nahradit želatinu živočišného původu. Užívá se v kuchyni, kosmetickém průmyslu, při výrobě léků nebo jako zdravotnický materiál.
Agar je zdraví prospěšný, obsahuje jód, vápník a železo, minerální látky, vitamíny a bílkoviny.


Co je to Agar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Agar. Co znamená pojem Agar z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Agar můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Agar je v sekci jídlo

Klíčová slova: Agar, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, přesný význam, jídlo, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, co je to Agar?, formulace, význam slova, slovník, význam, wiki, pojem, definice, vysvětlení


Pojem Agar je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agar? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Agar (jinak též agar-agar nebo kanten) je přírodní polysacharid (lineární polymer galaktózy) s vysokou gelující schopností, který se vyrábí z červených mořských řas rodů Floridae a Gelidium. Používá se jako živné médium pro kultivaci mikroorganismů a rostlin. Taje při 96 °C a tuhne při 40 °C. Agar se používá také jako léčivý obvaz u domorodných kmenů.

Pro více informací o heslu Agar zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Agar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Agar ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Agar ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Agar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agar ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Agar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Agar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Agar? resp. co znamená slovo Agar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agar, odpověď na dotaz co je to Agar?. Víte např. kdo to je Etoped? Znáte a víte kdo je Lobbista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Agar hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.