Co je to?
Výraz, termín, definice slova Agar. Co znamená odborný pojem Agar z kategorie Jídlo?

Co je to Agar? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Agar

Agar bývá označován jako rostlinná želatina. Vyrábí se z mořských řas, je zcela nekalorický a má i léčivé účinky. Většinou se prodává jako světlý prášek neutrální chuti. Dalšími formami jsou vločky, kostky nebo plátky. Agar má výrazné želírovací schopnosti, může zcela nahradit želatinu živočišného původu. Užívá se v kuchyni, kosmetickém průmyslu, při výrobě léků nebo jako zdravotnický materiál.
Agar je zdraví prospěšný, obsahuje jód, vápník a železo, minerální látky, vitamíny a bílkoviny.


Co je to Agar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Agar. Co znamená odborný pojem Agar z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Agar? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Agar je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, názvosloví, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, co znamená, Jídlo, Agar, definice, přesný význam, Jídlo, pojem, wiki, heslo, co to je, odborný výraz


Pojem Agar je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Agar dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Agar (jinak též agar-agar nebo kanten) je přírodní polysacharid (lineární polymer galaktózy) s vysokou gelující schopností, který se vyrábí z červených mořských řas rodů Floridae a Gelidium. Používá se jako živné médium pro kultivaci mikroorganismů a rostlin. Taje při 96 °C a tuhne při 40 °C. Agar se používá také jako léčivý obvaz u domorodných kmenů.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Agar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Agar ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Agar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Agar na Youtube

Hledat výraz Agar ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agar ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Agar například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Agar? resp. co se přesně ukrývá za slovem Agar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agar, odpověď na dotaz co je to Agar?. Víte např. kdo to je Klimatolog? Znáte a víte kdo je Absolvent? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.