Co je to?
Výraz, termín, definice slova Agar. Co znamená odborný pojem Agar z kategorie Jídlo?

Co je to Agar? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Agar

Agar bývá označován jako rostlinná želatina. Vyrábí se z mořských řas, je zcela nekalorický a má i léčivé účinky. Většinou se prodává jako světlý prášek neutrální chuti. Dalšími formami jsou vločky, kostky nebo plátky. Agar má výrazné želírovací schopnosti, může zcela nahradit želatinu živočišného původu. Užívá se v kuchyni, kosmetickém průmyslu, při výrobě léků nebo jako zdravotnický materiál.
Agar je zdraví prospěšný, obsahuje jód, vápník a železo, minerální látky, vitamíny a bílkoviny.


Co je to Agar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Agar. Co znamená odborný pojem Agar z kategorie Jídlo?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Agar se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Agar se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, terminologie, co to je, lexikon, jídlo, slovo, terminus technicus, co znamená, termín, definice, formulace, odborné názvosloví, popis, wiki, názvosloví, přesný význam, vysvětlení


Pojem Agar je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agar? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Agar (jinak též agar-agar nebo kanten) je přírodní polysacharid (lineární polymer galaktózy) s vysokou gelující schopností, který se vyrábí z červených mořských řas rodů Floridae a Gelidium. Používá se jako živné médium pro kultivaci mikroorganismů a rostlin. Taje při 96 °C a tuhne při 40 °C. Agar se používá také jako léčivý obvaz u domorodných kmenů.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Agar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Agar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agar ve Wikimedia Commons

Najít slovo Agar ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Agar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Agar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Agar například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Agar? resp. jaký je přesný význam slova Agar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agar, odpověď na dotaz co je to Agar?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar I? Znáte a víte kdo je Absolvent? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.