Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šílenství. Co znamená pojem Šílenství z kategorie Psychologie?

Co je Šílenství? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šílenství

Šílenství je pojmenování pro stav mysli, pro který je typické mizení rozumového úsudku, různé formy pomatenosti nebo nepříčetnosti či bláznovství. Na šílenství je nahlíženo jako na formu duševní choroby a pomatení mysli. Jde o odchylku od běžného průměru, která může být v různých společenstvích definována jinak, a je závislá na místě, čase a kultuře společnosti.
I náhled na šílenství prošel v průběhu doby mnoha proměnami a samotný název má hanlivý nádech. Lékaři proto používají pojmenování psychotik a psychóza. V minulosti se pojem šílenec a šílenství využíval i pro označení lidí s vysoce rozvinutou obrazností, fantazií a vyšším intelektem.


Co je to Šílenství? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šílenství. Co znamená pojem Šílenství z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Šílenství patří do sekce psychologie

Klíčová slova: co je to Šílenství?, synonymum, termín, význam slova, Šílenství, význam, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, definice pojmu, slovník, psychologie, co znamená, přesný výraz, terminologie, informace, wiki, definice


Pojem Šílenství je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šílenství? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šílenství je ztráta rozumového úsudku, pomatenost, nepříčetnost, bláznovství. Přesněji psychopatologie chápe šílenství jako různé formy pomatení a duševních chorob.
Pojetí šílenství závisí od doby, místa, kultury. Každá společnost vidí v šílenství nějaký souhrn rysů, původně nápadných jako odchylky od průměru. V některých tradičních společnostech by ten, koho by běžný dnešní Evropan označil jako šílence, byl přijímán pozitivně, protože v něm přebývá duch, a je tedy povolán k důležitým úlohám (šaman, čaroděj).

Pro další informace o termínu Šílenství zkuste tyto odkazy

Najít termín Šílenství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šílenství ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Šílenství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Šílenství na Youtube

Hledat slovo Šílenství ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Šílenství ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šílenství například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Šílenství? resp. co vlastně znamená slovo Šílenství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šílenství, odpověď na dotaz co je to Šílenství?. Víte např. kdo to je Radko Pytlík? Znáte a víte kdo je Jiří Písařík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.