Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ratejna. Co znamená slovo Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Co je Ratejna?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ratejna?

Ratejna je historické pojmenování pro ubytování zemědělských dělníků. Název pochází z 16. století, kdy u velkých hospodářství vznikaly rozlehlé ubytovny, čeledníky, ve který bydlelo i více rodin v jedné velké místnosti.
Právě rozloha a neútulnost ratejen se přenesla do dnešního významu slova, kdy je takto označována velká a nepřívětivá místnost.


Co je to Ratejna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ratejna. Co znamená slovo Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text (Ratejna) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ratejna patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: význam, význam pojmu, přesný výraz, slovník, definice pojmu, co to je, popis, lexikon, význam slova, terminologie, Ratejna, slovo, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, termín, odborný výraz


Pojem Ratejna je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ratejna dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ratejna byl velký přízemní dům, v němž bydlelo několik rodin. Každá rodina pro sebe měla prostor zhruba 12 m2, který byl ohraničen jen několika kusy hrubého nábytku. Uprostřed ratejny byla pouze jediná kamna, na kterých se vařilo a která celou budovu vytápěla. Jelikož měly rodiny obvykle několik dětí, byl v ratejně kromě zimy, puchu a nepořádku také křik. Tyto domy se stavěly na knížecích panstvích až do konce 1. světové války.

Další informační zdroje o slovu Ratejna

Zkusit najít termín Ratejna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Ratejna ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ratejna ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ratejna ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ratejna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ratejna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratejna například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Ratejna? resp. co to je Ratejna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratejna, odpověď na dotaz co je to Ratejna?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar II? Znáte a víte kdo je Laponec? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Ratejna i v jiné sekci než v stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, mrakodrap, ratejna, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.