Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratejna. Co znamená pojem Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ratejna? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ratejna?

Ratejna je historické pojmenování pro ubytování zemědělských dělníků. Název pochází z 16. století, kdy u velkých hospodářství vznikaly rozlehlé ubytovny, čeledníky, ve který bydlelo i více rodin v jedné velké místnosti.
Právě rozloha a neútulnost ratejen se přenesla do dnešního významu slova, kdy je takto označována velká a nepřívětivá místnost.


Co je to Ratejna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ratejna. Co znamená pojem Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ratejna patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: popis, Stavebnictví, co znamená, terminus technicus, pojem, co to je, wiki, terminologie, informace, co je to Ratejna?, synonymum, definice, přesný výraz, Stavebnictví, odborné názvosloví, lexikon, názvosloví, heslo


Pojem Ratejna je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ratejna? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ratejna byl velký přízemní dům, v němž bydlelo několik rodin. Každá rodina pro sebe měla prostor zhruba 12 m2, který byl ohraničen jen několika kusy hrubého nábytku. Uprostřed ratejny byla pouze jediná kamna, na kterých se vařilo a která celou budovu vytápěla. Jelikož měly rodiny obvykle několik dětí, byl v ratejně kromě zimy, puchu a nepořádku také křik. Tyto domy se stavěly na knížecích panstvích až do konce 1. světové války.

Pro více informací o heslu Ratejna zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Ratejna ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ratejna ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ratejna ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ratejna ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ratejna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ratejna na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratejna například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ratejna? resp. co označuje slovo Ratejna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratejna, odpověď na dotaz co je to Ratejna?. Víte např. kdo to je Vladimír Špidla? Znáte a víte kdo je Vilém Mathesius? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.