Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratejna. Co znamená pojem Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ratejna? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ratejna?

Ratejna je historické pojmenování pro ubytování zemědělských dělníků. Název pochází z 16. století, kdy u velkých hospodářství vznikaly rozlehlé ubytovny, čeledníky, ve který bydlelo i více rodin v jedné velké místnosti.
Právě rozloha a neútulnost ratejen se přenesla do dnešního významu slova, kdy je takto označována velká a nepřívětivá místnost.


Co je to Ratejna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ratejna. Co znamená pojem Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ratejna? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ratejna patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, Ratejna, význam slova, lexikon, odborný výraz, význam pojmu, formulace, Stavebnictví, vysvětlení, co znamená, termín, význam, přesný význam, heslo, slovo, wiki, terminologie, informace


Pojem Ratejna je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ratejna? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ratejna byl velký přízemní dům, v němž bydlelo několik rodin. Každá rodina pro sebe měla prostor zhruba 12 m2, který byl ohraničen jen několika kusy hrubého nábytku. Uprostřed ratejny byla pouze jediná kamna, na kterých se vařilo a která celou budovu vytápěla. Jelikož měly rodiny obvykle několik dětí, byl v ratejně kromě zimy, puchu a nepořádku také křik. Tyto domy se stavěly na knížecích panstvích až do konce 1. světové války.

Jiné informační zdroje o pojmu Ratejna

Najít pojem Ratejna ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Ratejna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Ratejna ve Wikislovníku

Najít výraz Ratejna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ratejna ve Wikizdrojích

Najít slovo Ratejna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratejna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ratejna? resp. co se skrývá pod slovem Ratejna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratejna, odpověď na dotaz co je to Ratejna?. Víte např. kdo to je Supervizor? Znáte a víte kdo je Vilém Mathesius? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.