Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratejna. Co znamená pojem Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Co je to Ratejna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ratejna

Ratejna je historické pojmenování pro ubytování zemědělských dělníků. Název pochází z 16. století, kdy u velkých hospodářství vznikaly rozlehlé ubytovny, čeledníky, ve který bydlelo i více rodin v jedné velké místnosti.
Právě rozloha a neútulnost ratejen se přenesla do dnešního významu slova, kdy je takto označována velká a nepřívětivá místnost.


Co je to Ratejna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ratejna. Co znamená pojem Ratejna z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ratejna se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, definice, vysvětlení, lexikon, heslo, význam pojmu, informace, co to je, slovník, odborné názvosloví, wiki, synonymum, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, pojem, Stavebnictví, co je to Ratejna?


Pojem Ratejna je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Ratejna ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ratejna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ratejna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ratejna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ratejna na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ratejna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratejna například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ratejna? resp. jaký je význam pojmu Ratejna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratejna, odpověď na dotaz co je to Ratejna?. Víte např. kdo to je Sládek? Znáte a víte kdo je Múza? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.