Co je to?
Odborný výraz, definice slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Co je Burleska?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Burleska?

Jako burleska se v literatuře označuje žánr, ve kterém jsou zobrazeny komické a fraškovité příběhy se záměrem něco nebo někoho zesměšnit či zlehčit situaci. Může se jednat o žánr literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický. K dosažení svého cíle se však může použít i pokleslých prostředků, kvůli čemuž má burleska uměleckou hodnotu pouze v případě, že se spojuje s nadsázkou, parodií, satirou a ironií.
Postavy burlesky jsou známé v literatuře již od starověku, kde se v antických komediích a literatuře objevovaly díky Aristofanovi či Lúkianovi. Později burlesku používal Moliére.


Co je to Burleska? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Burleska se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: přesný význam, literatura, názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, význam pojmu, termín, heslo, terminus technicus, literatura, odborný výraz, pojem, co znamená, synonymum, odborné názvosloví, popis, definice, co je to Burleska?


Pojem Burleska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Burleska? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Burleska je literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický žánr zobrazující komické a fraškovité příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Protože k dosažení tohoto cíle se její autoři mnohdy neštítí ani pokleslých prostředků, má burleska uměleckou cenu jen tehdy, pokud je spojena s nadsázkou, ironií, parodií a satirou.

Více informací o pojmu Burleska lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Burleska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Burleska ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Burleska ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Burleska na Google.cz

Najít slovo Burleska ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Burleska na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Burleska například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Burleska? resp. jaký je význam slova Burleska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burleska, odpověď na dotaz co je to Burleska?. Víte např. kdo to je Václav Neužil? Znáte a víte kdo je Forman? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Notýsek, burleska, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde