Co je to?
Odborný výraz, definice slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Co je to Burleska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Burleska

Jako burleska se v literatuře označuje žánr, ve kterém jsou zobrazeny komické a fraškovité příběhy se záměrem něco nebo někoho zesměšnit či zlehčit situaci. Může se jednat o žánr literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický. K dosažení svého cíle se však může použít i pokleslých prostředků, kvůli čemuž má burleska uměleckou hodnotu pouze v případě, že se spojuje s nadsázkou, parodií, satirou a ironií.
Postavy burlesky jsou známé v literatuře již od starověku, kde se v antických komediích a literatuře objevovaly díky Aristofanovi či Lúkianovi. Později burlesku používal Moliére.


Co je to Burleska? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Burleska patří do sekce Literatura

Klíčová slova: heslo, synonymum, informace, význam slova, co znamená, definice pojmu, termín, wiki, přesný význam, terminologie, názvosloví, vysvětlení, formulace, význam pojmu, Literatura, Burleska, význam, popis


Pojem Burleska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Burleska? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burleska je literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický žánr zobrazující komické a fraškovité příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Protože k dosažení tohoto cíle se její autoři mnohdy neštítí ani pokleslých prostředků, má burleska uměleckou cenu jen tehdy, pokud je spojena s nadsázkou, ironií, parodií a satirou.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Burleska ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Burleska ve Wikizdrojích

Najít termín Burleska na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burleska ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Burleska na Youtube

Najít výraz Burleska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Burleska například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Burleska? resp. co se skrývá pod slovem Burleska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burleska, odpověď na dotaz co je to Burleska?. Víte např. kdo to je Paleontolog? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Burleska i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde