Co je to?
Definice odborného termínu, slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Co je Burleska? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Burleska?

Jako burleska se v literatuře označuje žánr, ve kterém jsou zobrazeny komické a fraškovité příběhy se záměrem něco nebo někoho zesměšnit či zlehčit situaci. Může se jednat o žánr literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický. K dosažení svého cíle se však může použít i pokleslých prostředků, kvůli čemuž má burleska uměleckou hodnotu pouze v případě, že se spojuje s nadsázkou, parodií, satirou a ironií.
Postavy burlesky jsou známé v literatuře již od starověku, kde se v antických komediích a literatuře objevovaly díky Aristofanovi či Lúkianovi. Později burlesku používal Moliére.


Co je to Burleska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Burleska patří do sekce literatura

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, wiki, popis, synonymum, formulace, terminus technicus, heslo, co to je, lexikon, přesný význam, definice pojmu, co je to Burleska?, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, definice, slovník


Pojem Burleska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Burleska? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burleska je literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický žánr zobrazující komické a fraškovité příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Protože k dosažení tohoto cíle se její autoři mnohdy neštítí ani pokleslých prostředků, má burleska uměleckou cenu jen tehdy, pokud je spojena s nadsázkou, ironií, parodií a satirou.

Jiné informační zdroje o pojmu Burleska

Hledat videa s názvem Burleska na Youtube

Vyhledat výraz Burleska ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Burleska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Burleska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Burleska na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burleska ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Burleska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Burleska? resp. co je to Burleska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burleska, odpověď na dotaz co je to Burleska?. Víte např. kdo to je Bridget Hall? Znáte a víte kdo je Forman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Burleska i v jiné sekci než v literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde