Co je to?
Odborný výraz, definice slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Co je to Burleska? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Burleska

Jako burleska se v literatuře označuje žánr, ve kterém jsou zobrazeny komické a fraškovité příběhy se záměrem něco nebo někoho zesměšnit či zlehčit situaci. Může se jednat o žánr literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický. K dosažení svého cíle se však může použít i pokleslých prostředků, kvůli čemuž má burleska uměleckou hodnotu pouze v případě, že se spojuje s nadsázkou, parodií, satirou a ironií.
Postavy burlesky jsou známé v literatuře již od starověku, kde se v antických komediích a literatuře objevovaly díky Aristofanovi či Lúkianovi. Později burlesku používal Moliére.


Co je to Burleska? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Burleska. Co znamená pojem Burleska z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Burleska s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Burleska patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, slovník, přesný výraz, co to je, význam, definice pojmu, názvosloví, heslo, odborný výraz, Literatura, formulace, pojem, termín, definice, co je to Burleska?, význam slova, wiki


Pojem Burleska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Burleska dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burleska je literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický žánr zobrazující komické a fraškovité příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Protože k dosažení tohoto cíle se její autoři mnohdy neštítí ani pokleslých prostředků, má burleska uměleckou cenu jen tehdy, pokud je spojena s nadsázkou, ironií, parodií a satirou.

Další zdroje informací o slovu Burleska

Najít výraz Burleska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Burleska ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burleska ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Burleska ve Wikislovníku

Hledat výraz Burleska ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burleska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Burleska například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Burleska? resp. co přesně označuje termín Burleska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burleska, odpověď na dotaz co je to Burleska?. Víte např. kdo to je Bruce Willis? Znáte a víte kdo je Chazar? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde