Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burleska. Co znamená odborný pojem Burleska z kategorie Literatura?

Co je to Burleska? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Burleska

Jako burleska se v literatuře označuje žánr, ve kterém jsou zobrazeny komické a fraškovité příběhy se záměrem něco nebo někoho zesměšnit či zlehčit situaci. Může se jednat o žánr literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický. K dosažení svého cíle se však může použít i pokleslých prostředků, kvůli čemuž má burleska uměleckou hodnotu pouze v případě, že se spojuje s nadsázkou, parodií, satirou a ironií.
Postavy burlesky jsou známé v literatuře již od starověku, kde se v antických komediích a literatuře objevovaly díky Aristofanovi či Lúkianovi. Později burlesku používal Moliére.


Co je to Burleska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burleska. Co znamená odborný pojem Burleska z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Burleska se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Burleska se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: Burleska, termín, význam, co to je, terminologie, definice, wiki, literatura, vysvětlení, heslo, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, formulace, terminus technicus, slovo, popis, pojem


Pojem Burleska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Burleska můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Burleska je literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický žánr zobrazující komické a fraškovité příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Protože k dosažení tohoto cíle se její autoři mnohdy neštítí ani pokleslých prostředků, má burleska uměleckou cenu jen tehdy, pokud je spojena s nadsázkou, ironií, parodií a satirou.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Burleska ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Burleska na Google.cz

Najít slovo Burleska ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Burleska na Youtube

Vyhledat termín Burleska ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Burleska ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Burleska například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Burleska? resp. co přesně znamená slovo Burleska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burleska, odpověď na dotaz co je to Burleska?. Víte např. kdo to je Richard Krajčo? Znáte a víte kdo je Forman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Burleska v jiné sekci než literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde