Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burleska. Co znamená odborný pojem Burleska z kategorie Literatura?

Co je to Burleska? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Burleska?

Jako burleska se v literatuře označuje žánr, ve kterém jsou zobrazeny komické a fraškovité příběhy se záměrem něco nebo někoho zesměšnit či zlehčit situaci. Může se jednat o žánr literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický. K dosažení svého cíle se však může použít i pokleslých prostředků, kvůli čemuž má burleska uměleckou hodnotu pouze v případě, že se spojuje s nadsázkou, parodií, satirou a ironií.
Postavy burlesky jsou známé v literatuře již od starověku, kde se v antických komediích a literatuře objevovaly díky Aristofanovi či Lúkianovi. Později burlesku používal Moliére.


Co je to Burleska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burleska. Co znamená odborný pojem Burleska z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Burleska? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Burleska se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: heslo, definice, termín, přesný význam, lexikon, co to je, názvosloví, formulace, definice pojmu, pojem, přesný výraz, co znamená, popis, synonymum, vysvětlení, informace, literatura, slovo


Pojem Burleska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Burleska dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Burleska je literární, literárně-dramatický nebo hudebně-dramatický žánr zobrazující komické a fraškovité příběhy se záměrem něco zlehčit nebo někoho zesměšnit. Protože k dosažení tohoto cíle se její autoři mnohdy neštítí ani pokleslých prostředků, má burleska uměleckou cenu jen tehdy, pokud je spojena s nadsázkou, ironií, parodií a satirou.

Pro další informace o termínu Burleska zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Burleska na Youtube

Hledat pojem Burleska ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Burleska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Burleska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Burleska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burleska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Burleska například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Burleska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Burleska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burleska, odpověď na dotaz co je to Burleska?. Víte např. kdo to je Jindřich Zelený? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde