Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stratosféra. Co znamená odborný pojem Stratosféra z kategorie Příroda?

Co je to Stratosféra? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Stratosféra?

Stratosféra je název vrstvy atmosféry, která se nachází nad troposférou. Sahá od výšky 11 km do 50 km. Od dalších vrstev je oddělena stratopauzou. Do výše cca 30 km má neměnnou teplotu, jejíž průměrná hodnota se pohybuje kolem -55 stupňů Celsia. Poté začíná růst a k teplotě 0 stupňů. Horní vrstva pak má teplotu k 20 stupňům C. Stratosféra částečně ovlivňuje počasí.
Pro atmosféru má zvláštní důležitost, protože ozón, který je ve stratosféře obsažený, pohlcuje velké množství ultrafialového záření, které dopadá na povrch Země. Obsah ozonu je nejvyšší mezi 25 až 35 km, nazývá se ozonová vrstva. Ze Slunce přichází ultrafialové záření, které dokáže ozonová vrstva snížit až na 1 procento. Tím se vrstva zahřívá, a proto jsou teploty ve stratosféře tak rozdílné. Stratosféra obsahuje jen minimum vodních par a prachu, který pochází ze Země. Viditelná jsou její oblaka barvy perleti. Typické jsou pro ni vzdušné proudy, které mohou mít rychlost i několika set kilometrů za hodinu.


Co je to Stratosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stratosféra. Co znamená odborný pojem Stratosféra z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Stratosféra s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Stratosféra se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: co znamená, význam slova, synonymum, co to je, přesný výraz, heslo, příroda, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, pojem, lexikon, informace, co je to Stratosféra?, definice, formulace, wiki, definice pojmu


Pojem Stratosféra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Stratosféra

Hledat pojem Stratosféra ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Stratosféra na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stratosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Stratosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Stratosféra ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Stratosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stratosféra například ve Wikipedii, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Stratosféra? resp. co označuje slovo Stratosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stratosféra, odpověď na dotaz co je to Stratosféra?. Víte např. kdo to je Xavier Baumaxa? Znáte a víte kdo je Anna Šabatová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?