Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arytmie. Co znamená odborný pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Co je to Arytmie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arytmie?

Arytmie je pojmenování poruch srdečního rytmu, způsobených chybnou tvorbou vzduchů nebo jejich šíření v srdečním svalu. Arytmii vyvolávají například jizvy v srdečním svalu, poruchy převodního systému nebo změny hladin hormonů a minerálů.
Arytmie nejvíce ohrožuje lidi s poškozením srdeční svaloviny, nedostatkem nebo nadbytkem hormonů a také ty, kteří nemají zdravý životní styl. Arytmie se léčí farmakologicky nebo pomocí elektrické kardiostimulace.


Co je to Arytmie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arytmie. Co znamená odborný pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Arytmie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, wiki, synonymum, vysvětlení, termín, slovník, formulace, přesný význam, co je to Arytmie?, popis, význam, informace, Arytmie, lexikon, terminus technicus, lékařství, názvosloví


Pojem Arytmie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arytmie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Srdeční arytmie (také dysrytmie) je porucha srdečního rytmu. Ve většině případů se jedná o postižení převodního systému řídící srdeční činnost (jedná se o specializovanou část srdeční svaloviny, která je schopná samostatné tvorby vzruchů a jejich vedení. Tento systém je nezbytný pro správné stahy, rytmus a frekvence srdce). Některé arytmie jsou považovány za běžné, jako např. respirační sinusová arytmie, kdy se srdce při nádechu mírně zrychlí, kdežto při výdechu mírně zpomalí.

Jiné zdroje informací o pojmu Arytmie

Najít slovo Arytmie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Arytmie na Google.cz

Hledat pojem Arytmie ve Wikizdrojích

Hledat výraz Arytmie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Arytmie na Youtube

Zkusit najít termín Arytmie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arytmie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Arytmie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Arytmie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arytmie, odpověď na dotaz co je to Arytmie?. Víte např. kdo to je Všežravec? Znáte a víte kdo je Paroháč? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.