Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Co je to Arytmie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Arytmie?

Arytmie je pojmenování poruch srdečního rytmu, způsobených chybnou tvorbou vzduchů nebo jejich šíření v srdečním svalu. Arytmii vyvolávají například jizvy v srdečním svalu, poruchy převodního systému nebo změny hladin hormonů a minerálů.
Arytmie nejvíce ohrožuje lidi s poškozením srdeční svaloviny, nedostatkem nebo nadbytkem hormonů a také ty, kteří nemají zdravý životní styl. Arytmie se léčí farmakologicky nebo pomocí elektrické kardiostimulace.


Co je to Arytmie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Arytmie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arytmie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: definice, slovo, význam slova, wiki, přesný výraz, terminus technicus, Lékařství, popis, formulace, slovník, co je to Arytmie?, Arytmie, heslo, význam, termín, co znamená, vysvětlení, co to je


Pojem Arytmie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Arytmie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Srdeční arytmie (také dysrytmie) je porucha srdečního rytmu. Ve většině případů se jedná o postižení převodního systému řídící srdeční činnost (jedná se o specializovanou část srdeční svaloviny, která je schopná samostatné tvorby vzruchů a jejich vedení. Tento systém je nezbytný pro správné stahy, rytmus a frekvence srdce). Některé arytmie jsou považovány za běžné, jako např. respirační sinusová arytmie, kdy se srdce při nádechu mírně zrychlí, kdežto při výdechu mírně zpomalí.

Pro další informace o termínu Arytmie zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Arytmie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Arytmie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arytmie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Arytmie ve Wikislovníku

Vyhledat termín Arytmie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Arytmie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arytmie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Arytmie? resp. co znamená Arytmie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arytmie, odpověď na dotaz co je to Arytmie?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Fandom? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.