Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Co je Arytmie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arytmie?

Arytmie je pojmenování poruch srdečního rytmu, způsobených chybnou tvorbou vzduchů nebo jejich šíření v srdečním svalu. Arytmii vyvolávají například jizvy v srdečním svalu, poruchy převodního systému nebo změny hladin hormonů a minerálů.
Arytmie nejvíce ohrožuje lidi s poškozením srdeční svaloviny, nedostatkem nebo nadbytkem hormonů a také ty, kteří nemají zdravý životní styl. Arytmie se léčí farmakologicky nebo pomocí elektrické kardiostimulace.


Co je to Arytmie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Arytmie s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Arytmie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Arytmie?, co znamená, odborný výraz, lexikon, co to je, pojem, význam slova, informace, synonymum, formulace, lékařství, definice pojmu, lékařství, přesný výraz, definice, terminologie


Pojem Arytmie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Arytmie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Srdeční arytmie (také dysrytmie) je porucha srdečního rytmu. Ve většině případů se jedná o postižení převodního systému řídící srdeční činnost (jedná se o specializovanou část srdeční svaloviny, která je schopná samostatné tvorby vzruchů a jejich vedení. Tento systém je nezbytný pro správné stahy, rytmus a frekvence srdce). Některé arytmie jsou považovány za běžné, jako např. respirační sinusová arytmie, kdy se srdce při nádechu mírně zrychlí, kdežto při výdechu mírně zpomalí.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Arytmie ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Arytmie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Arytmie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Arytmie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arytmie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Arytmie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Arytmie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Arytmie? resp. jaký je přesný význam slova Arytmie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arytmie, odpověď na dotaz co je to Arytmie?. Víte např. kdo to je Nevlastní otec? Znáte a víte kdo je Vyžle? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Arytmie i v jiné části webu než je kategorie lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.