Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Co je to Arytmie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Arytmie

Arytmie je pojmenování poruch srdečního rytmu, způsobených chybnou tvorbou vzduchů nebo jejich šíření v srdečním svalu. Arytmii vyvolávají například jizvy v srdečním svalu, poruchy převodního systému nebo změny hladin hormonů a minerálů.
Arytmie nejvíce ohrožuje lidi s poškozením srdeční svaloviny, nedostatkem nebo nadbytkem hormonů a také ty, kteří nemají zdravý životní styl. Arytmie se léčí farmakologicky nebo pomocí elektrické kardiostimulace.


Co je to Arytmie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Arytmie? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arytmie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, definice, Lékařství, slovo, význam, přesný výraz, co to je, názvosloví, formulace, lexikon, Lékařství, vysvětlení, synonymum, slovník, popis, informace, odborný výraz


Pojem Arytmie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arytmie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Srdeční arytmie (také dysrytmie) je porucha srdečního rytmu. Ve většině případů se jedná o postižení převodního systému řídící srdeční činnost (jedná se o specializovanou část srdeční svaloviny, která je schopná samostatné tvorby vzruchů a jejich vedení. Tento systém je nezbytný pro správné stahy, rytmus a frekvence srdce). Některé arytmie jsou považovány za běžné, jako např. respirační sinusová arytmie, kdy se srdce při nádechu mírně zrychlí, kdežto při výdechu mírně zpomalí.

Hledejte pojem Arytmie v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Arytmie na Google.cz

Vyhledat termín Arytmie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Arytmie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Arytmie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Arytmie na Youtube

Najít termín Arytmie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arytmie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Arytmie? resp. co se skrývá pod slovem Arytmie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arytmie, odpověď na dotaz co je to Arytmie?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Konfident? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.