Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Co je to Arytmie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arytmie?

Arytmie je pojmenování poruch srdečního rytmu, způsobených chybnou tvorbou vzduchů nebo jejich šíření v srdečním svalu. Arytmii vyvolávají například jizvy v srdečním svalu, poruchy převodního systému nebo změny hladin hormonů a minerálů.
Arytmie nejvíce ohrožuje lidi s poškozením srdeční svaloviny, nedostatkem nebo nadbytkem hormonů a také ty, kteří nemají zdravý životní styl. Arytmie se léčí farmakologicky nebo pomocí elektrické kardiostimulace.


Co je to Arytmie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arytmie. Co znamená pojem Arytmie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Arytmie sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Arytmie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Arytmie?, co to je, heslo, formulace, informace, odborný výraz, význam slova, pojem, vysvětlení, popis, význam, wiki, termín, lexikon, slovník, co znamená, Lékařství


Pojem Arytmie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Arytmie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Srdeční arytmie (také dysrytmie) je porucha srdečního rytmu. Ve většině případů se jedná o postižení převodního systému řídící srdeční činnost (jedná se o specializovanou část srdeční svaloviny, která je schopná samostatné tvorby vzruchů a jejich vedení. Tento systém je nezbytný pro správné stahy, rytmus a frekvence srdce). Některé arytmie jsou považovány za běžné, jako např. respirační sinusová arytmie, kdy se srdce při nádechu mírně zrychlí, kdežto při výdechu mírně zpomalí.

Další zdroje informací o slovu Arytmie

Zkusit najít výraz Arytmie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Arytmie na Youtube

Zkusit najít slovo Arytmie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Arytmie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Arytmie na Google.cz

Najít slovo Arytmie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arytmie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Arytmie? resp. co označuje slovo Arytmie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arytmie, odpověď na dotaz co je to Arytmie?. Víte např. kdo to je Au pair? Znáte a víte kdo je Vtipálek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Arytmie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.