Co je to?
Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Co je to Averze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Averze?

Averze znamená silnou nechuť až odpor vůči něčemu, případně vůči někomu (antipatie).


Co je to Averze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Averze? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Averze patří do sekce psychologie

Klíčová slova: wiki, slovo, formulace, definice pojmu, pojem, definice, informace, synonymum, názvosloví, co je to Averze?, psychologie, co to je, popis, Averze, přesný výraz, odborný výraz, heslo, slovník


Pojem Averze je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Averze?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Averze nebo též nechuť, nelibost, nevůle; (zejména pokud je silná) odpor, (pokud je silná) ošklivost, (zejména v sociálních vztazích; opak sympatie) antipatie je pocit záporného postoje nebo náchylnost k takovému pocitu, zpravidla s touhou vyhnout se objektu vyvolávajícímu tento pocit. Averze může být vůči některým osobám, věcem, činnostem, situacím, vzpomínkám a podobně a může být na základě fyziologickém, mravním nebo psychickém.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Averze ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Averze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Averze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Averze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Averze na Google.cz

Hledat termín Averze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Averze například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Averze? resp. jaká je definice slova Averze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Averze, odpověď na dotaz co je to Averze?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Bohumil Hrabal? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Averze i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.