Co je to?
Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Co je to Averze? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Averze

Averze znamená silnou nechuť až odpor vůči něčemu, případně vůči někomu (antipatie).


Co je to Averze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Averze s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Averze je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, význam pojmu, slovo, co to je, termín, co znamená, definice pojmu, lexikon, pojem, přesný výraz, formulace, synonymum, odborný výraz, Psychologie, popis, wiki, heslo


Pojem Averze je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Averze můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Averze nebo též nechuť, nelibost, nevůle; (zejména pokud je silná) odpor, (pokud je silná) ošklivost, (zejména v sociálních vztazích; opak sympatie) antipatie je pocit záporného postoje nebo náchylnost k takovému pocitu, zpravidla s touhou vyhnout se objektu vyvolávajícímu tento pocit. Averze může být vůči některým osobám, věcem, činnostem, situacím, vzpomínkám a podobně a může být na základě fyziologickém, mravním nebo psychickém.

Linky na další online zdroje

Najít slovo Averze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Averze ve Wikislovníku

Hledat heslo Averze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Averze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Averze ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Averze ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Averze například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Averze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Averze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Averze, odpověď na dotaz co je to Averze?. Víte např. kdo to je Chalífa? Znáte a víte kdo je Pavel Svoboda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.