Co je to?
Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Co je to Averze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Averze?

Averze znamená silnou nechuť až odpor vůči něčemu, případně vůči někomu (antipatie).


Co je to Averze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Averze se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, popis, definice pojmu, přesný význam, wiki, význam slova, lexikon, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, slovník, názvosloví, slovo, heslo, přesný výraz, Psychologie, definice, Averze


Pojem Averze je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Averze dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Averze nebo též nechuť, nelibost, nevůle; (zejména pokud je silná) odpor, (pokud je silná) ošklivost, (zejména v sociálních vztazích; opak sympatie) antipatie je pocit záporného postoje nebo náchylnost k takovému pocitu, zpravidla s touhou vyhnout se objektu vyvolávajícímu tento pocit. Averze může být vůči některým osobám, věcem, činnostem, situacím, vzpomínkám a podobně a může být na základě fyziologickém, mravním nebo psychickém.

Další zdroje informací o slovu Averze

Najít pojem Averze ve vyhledávači Qwant

Najít termín Averze ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Averze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Averze ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Averze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Averze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Averze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Averze? resp. co znamená výraz Averze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Averze, odpověď na dotaz co je to Averze?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Olga Sehnalová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Averze v jiné sekci než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.