Co je to?
Definice odborného termínu, slova Creatin. Co znamená pojem Creatin z kategorie Jídlo?

Co je Creatin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Creatin

Creatin je jedním z velmi populárních doplňků výživy, které využívají především příznivci fitness a kulturistiky. Funguje jako zábrana proti ukládání nadměrného množství karbohydrátů. Jeho působením se mění tuk v energii, kterou využívají svaly. Současně se zadržuje voda v těle a narůstá svalová hmota.
Protože creatin snižuje vytváření mléčné kyseliny, svaly se po tréninku rychle relaxují a ani po větší námaze není cítit bolest. V přírodě lze nalézt menší množství kreatinu v mléku nebo rybách.


Co je to Creatin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Creatin. Co znamená pojem Creatin z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Creatin sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Creatin patří do sekce jídlo

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, co je to Creatin?, co znamená, jídlo, význam slova, slovník, význam, terminologie, co to je, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, termín, definice


Pojem Creatin je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Creatin?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kreatin je dusíkatá organická kyselina běžně se nacházející ve všech obratlovcích. Nejvyšší koncentrace dosahuje pak přímo ve svalové tkáni. Objevil ho a popsal roku 1832 Michel Eugene Chevreul. Nově objevená kyselina získala svůj název z řeckého „kreas“, což znamená maso. Zdrojem kreatinu z běžné potravy jsou především různé druhy masa (hlavně hovězí a vepřové). V rostlinách kreatin není obsažen. V souladu s tím byla i naměřena nižší hladina kreatinu v tělech vegetariánů. Dosud hlavní spatřovanou úlohou kreatinu v tělech obratlovců (tedy i lidí) je zásobování svalových a nervových buněk energií.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Creatin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Creatin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Creatin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Creatin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Creatin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Creatin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Creatin například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Creatin? resp. co znamená slovo Creatin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creatin, odpověď na dotaz co je to Creatin?. Víte např. kdo to je Michael Caine? Znáte a víte kdo je Fanoušek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?