Co je to?
Odborný výraz, definice slova Creatin. Co znamená pojem Creatin z kategorie Jídlo?

Co je to Creatin? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Creatin?

Creatin je jedním z velmi populárních doplňků výživy, které využívají především příznivci fitness a kulturistiky. Funguje jako zábrana proti ukládání nadměrného množství karbohydrátů. Jeho působením se mění tuk v energii, kterou využívají svaly. Současně se zadržuje voda v těle a narůstá svalová hmota.
Protože creatin snižuje vytváření mléčné kyseliny, svaly se po tréninku rychle relaxují a ani po větší námaze není cítit bolest. V přírodě lze nalézt menší množství kreatinu v mléku nebo rybách.


Co je to Creatin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Creatin. Co znamená pojem Creatin z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Creatin s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Creatin patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: lexikon, heslo, Jídlo, slovník, názvosloví, formulace, vysvětlení, Jídlo, termín, definice pojmu, odborný výraz, přesný výraz, slovo, Creatin, význam slova, popis, co to je, význam pojmu


Pojem Creatin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Creatin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kreatin je dusíkatá organická kyselina běžně se nacházející ve všech obratlovcích. Nejvyšší koncentrace dosahuje pak přímo ve svalové tkáni. Objevil ho a popsal roku 1832 Michel Eugene Chevreul. Nově objevená kyselina získala svůj název z řeckého „kreas“, což znamená maso. Zdrojem kreatinu z běžné potravy jsou především různé druhy masa (hlavně hovězí a vepřové). V rostlinách kreatin není obsažen. V souladu s tím byla i naměřena nižší hladina kreatinu v tělech vegetariánů. Dosud hlavní spatřovanou úlohou kreatinu v tělech obratlovců (tedy i lidí) je zásobování svalových a nervových buněk energií.

Jiné informační zdroje o pojmu Creatin

Zkusit najít heslo Creatin ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Creatin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Creatin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Creatin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Creatin ve Wikislovníku

Hledat výraz Creatin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Creatin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Creatin? resp. jaká je definice termínu Creatin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creatin, odpověď na dotaz co je to Creatin?. Víte např. kdo to je Romain Bardet? Znáte a víte kdo je Léčitel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?