Co je to?
Definice výrazu, termínu Vídeňská káva. Co znamená odborný pojem Vídeňská káva z kategorie Nápoje?

Co je Vídeňská káva?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vídeňská káva

Vídeňská káva, v němčině Wiener Kaffee, je označení druhu kávy, jehož tradice vznikla ve Vídni, hlavním městě Rakouska. Jedná se o kávu, která se připravuje napůl z espresso kávy a horkého mléka. Na kávě je na vrchu hustá pěna, označovaná jako whipped cream. Tento druh kávy se servíruje v hranatých sklenicích, obvykle s cukrem, a často se také podává s malým kouskem cukroví nebo dortu. Klasikou je vídeňská káva v kombinaci se Sachrovým dortem. Vídeňská káva je proslulá sladkostí a výraznou chutí. Lidé po celém světě ji považují za rakouskou kulinářskou specialitu. Z Rakouska se postupně rozšířila do celého světa.
I vídeňská káva má své varianty. Ty se od sebe liší podle surovin, které jsou do kávy přidávány. Pokud má káva velké množství pěny a podává se oslazená, jedná se o variantu Melange. Dalším druhem vídeňské kávy je Großer Brauner s větším množstvím mléka, v překlad velká hnědá káva. Kleiner Brauner nebili malá hnědá káva je zase vídeňská káva s menším množstvím mléka.


Co je to Vídeňská káva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vídeňská káva. Co znamená odborný pojem Vídeňská káva z kategorie Nápoje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Vídeňská káva? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vídeňská káva je v kategorii nápoje

Klíčová slova: synonymum, heslo, slovo, přesný význam, terminologie, popis, definice pojmu, terminus technicus, pojem, nápoje, přesný výraz, lexikon, termín, slovník, co znamená, vysvětlení, nápoje, odborný výraz


Pojem Vídeňská káva je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vídeňská káva? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vídeňská káva (Vídeň) je obecný pojem pro přípravu kávového nápoje se šlehačkou a kávovou kulturu v Rakousku. V Rakousku existuje několik druhů přípravy tohoto nápoje, mezi nejoblíbenější patří např. Vídeňská melange.
V Česku se pojmem vídeňská káva označuje zjednodušený způsob přípravy vídeňské kávy, což je česká turecká káva ozdobená šlehačkou.
Historicky se do města Vídně dostala káva po neúspěšném obléhání města Turky. Rakušané zde poté otevřeli první kavárnu a kávu si ochucovali hustou smetanou. V dnešní době je káva jedním ze symbolů Rakouska a kávová či kavárenská kultura je od roku 2011 zapsaná na seznamu UNESCO.

Další informační zdroje o slovu Vídeňská káva

Najít výraz Vídeňská káva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Vídeňská káva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Vídeňská káva ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Vídeňská káva na Google obrázcích

Hledat pojem Vídeňská káva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Vídeňská káva na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vídeňská káva například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka už zajisté víte jaký je význam slova Vídeňská káva? resp. co vlastně znamená slovo Vídeňská káva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vídeňská káva, odpověď na dotaz co je to Vídeňská káva?. Víte např. kdo to je Muhammad Ali? Znáte a víte kdo je Ben Foster? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Pomerančový džus, vídeňská káva, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..