Co je to?
Definice odborného termínu, slova Physalis. Co znamená pojem Physalis z kategorie Rostliny?

Co je to Physalis? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Physalis?

Physalis neboli mochyně peruánská je rostlina s jedlými plody, původem z Jižní Ameriky. Tam volně roste například v Kolumbii, Venezuele, Bolívii nebo Chile. Zde se jí říká třešeň Inků. Physalis postupně zplaněla a rozšířila se po světě všude tam, kde má příhodné podmínky.
Patří do čeledi lilkovitých. Oceňovány jsou její jedlé oranžovožluté plody o velikosti do 2 cm, které se skrývají v lampionky připomínajících obalech.


Co je to Physalis? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Physalis. Co znamená pojem Physalis z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Physalis s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Physalis je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: názvosloví, Physalis, heslo, přesný výraz, slovník, definice, význam, co znamená, přesný význam, slovo, Rostliny, terminologie, terminus technicus, formulace, wiki, popis, termín, lexikon


Pojem Physalis je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Physalis? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mochyně peruánská (Physalis peruviana) je jednoletá rostlina z čeledi lilkovitých. Pochází z Jižní Ameriky, ale pěstuje se i v jiných oblastech. Její jedlé plody se označují jako třešeň Inků. Jsou žluté až oranžové, mají průměr asi 1 až 2 cm a obsahují množství semínek.
Mochyně peruánská je přirozeně rozšířena v Jižní Americe od Kolumbie a Venezuely po Bolívii a Chile. Zplaněle roste v klimaticky příhodných oblastech téměř celého světa.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Physalis ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Physalis na Youtube

Zkusit najít pojem Physalis ve Wikislovníku

Vyhledat termín Physalis ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Physalis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Physalis ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Physalis například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Physalis? resp. co označuje slovo Physalis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Physalis, odpověď na dotaz co je to Physalis?. Víte např. kdo to je Michaela Šojdrová? Znáte a víte kdo je Předškolák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?