Co je to?
Definice odborného termínu, slova Physalis. Co znamená pojem Physalis z kategorie Rostliny?

Co je Physalis?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Physalis

Physalis neboli mochyně peruánská je rostlina s jedlými plody, původem z Jižní Ameriky. Tam volně roste například v Kolumbii, Venezuele, Bolívii nebo Chile. Zde se jí říká třešeň Inků. Physalis postupně zplaněla a rozšířila se po světě všude tam, kde má příhodné podmínky.
Patří do čeledi lilkovitých. Oceňovány jsou její jedlé oranžovožluté plody o velikosti do 2 cm, které se skrývají v lampionky připomínajících obalech.


Co je to Physalis? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Physalis. Co znamená pojem Physalis z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Physalis? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Physalis patří do sekce rostliny

Klíčová slova: význam slova, synonymum, slovník, přesný význam, termín, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, rostliny, názvosloví, co to je, lexikon, definice, co znamená, heslo, slovo, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Physalis je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Physalis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mochyně peruánská (Physalis peruviana) je jednoletá rostlina z čeledi lilkovitých. Pochází z Jižní Ameriky, ale pěstuje se i v jiných oblastech. Její jedlé plody se označují jako třešeň Inků. Jsou žluté až oranžové, mají průměr asi 1 až 2 cm a obsahují množství semínek.
Mochyně peruánská je přirozeně rozšířena v Jižní Americe od Kolumbie a Venezuely po Bolívii a Chile. Zplaněle roste v klimaticky příhodných oblastech téměř celého světa.

Zkuste zjistit více informací o slovu Physalis v následujících zdrojích

Hledat frázi Physalis ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Physalis ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Physalis ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Physalis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Physalis na Google.cz

Vyhledat pojem Physalis ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Physalis například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte jaká je definice termínu Physalis? resp. co označuje slovo Physalis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Physalis, odpověď na dotaz co je to Physalis?. Víte např. kdo to je Gwen Stefani? Znáte a víte kdo je Josef Dvořák? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než rostliny). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, bonsaj květiny, physalis, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?