Co je to?
Výraz, termín, definice slova Physalis. Co znamená odborný pojem Physalis z kategorie Rostliny?

Co je to Physalis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Physalis

Physalis neboli mochyně peruánská je rostlina s jedlými plody, původem z Jižní Ameriky. Tam volně roste například v Kolumbii, Venezuele, Bolívii nebo Chile. Zde se jí říká třešeň Inků. Physalis postupně zplaněla a rozšířila se po světě všude tam, kde má příhodné podmínky.
Patří do čeledi lilkovitých. Oceňovány jsou její jedlé oranžovožluté plody o velikosti do 2 cm, které se skrývají v lampionky připomínajících obalech.


Co je to Physalis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Physalis. Co znamená odborný pojem Physalis z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Physalis s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Physalis se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, rostliny, definice pojmu, co je to Physalis?, terminus technicus, formulace, heslo, přesný význam, co to je, popis, informace, význam slova, přesný výraz, význam, lexikon, wiki, názvosloví, definice


Pojem Physalis je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Physalis? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mochyně peruánská (Physalis peruviana) je jednoletá rostlina z čeledi lilkovitých. Pochází z Jižní Ameriky, ale pěstuje se i v jiných oblastech. Její jedlé plody se označují jako třešeň Inků. Jsou žluté až oranžové, mají průměr asi 1 až 2 cm a obsahují množství semínek.
Mochyně peruánská je přirozeně rozšířena v Jižní Americe od Kolumbie a Venezuely po Bolívii a Chile. Zplaněle roste v klimaticky příhodných oblastech téměř celého světa.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Physalis na Google.cz

Najít slovo Physalis ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Physalis ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Physalis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Physalis na Youtube

Hledat slovo Physalis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Physalis například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Physalis? resp. co označuje slovo Physalis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Physalis, odpověď na dotaz co je to Physalis?. Víte např. kdo to je Transhumanista? Znáte a víte kdo je Pamela Anderson? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?