Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Co je to Karneval? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Karneval?

Karneval je označován také jako masopust. Jedná se o počátek období půstu před velikonocemi. Původní význam spojení znamenal zbavení se masa z potravy. Karneval je období, začínající 6. 1. a končí Popeleční středou.
Často bývá jako karneval nebo masopust označováno několik posledních dní tohoto období a probíhají hlučné oslavy v maskách, s různými představeními a výstupy. Lidé v této době chodí svátečněji oblečeni a baví se. Význam slova karneval se posunul směrem k lidovým tanečním zábavám v maskách nebo maškarním plesům. Známý je například karneval v Riu.

Co je to Karneval? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Karneval sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Karneval patří do sekce Kultura

Klíčová slova: popis, Kultura, Kultura, pojem, co znamená, synonymum, terminus technicus, názvosloví, formulace, informace, terminologie, slovník, význam, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný význam


Pojem Karneval je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Karneval?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karneval neboli masopust je v původním smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu.

Více informací o pojmu Karneval lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Karneval ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Karneval ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Karneval ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Karneval ve Wikislovníku

Najít termín Karneval ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Karneval na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karneval například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Karneval? resp. jaký je přesný význam slova Karneval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karneval, odpověď na dotaz co je to Karneval?. Víte např. kdo to je Petr Kolář? Znáte a víte kdo je Pavel Tykač? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.