Co je to?
Definice výrazu Karneval. Co znamená odborný pojem Karneval z kategorie Kultura?

Co je Karneval? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Karneval

Karneval je označován také jako masopust. Jedná se o počátek období půstu před velikonocemi. Původní význam spojení znamenal zbavení se masa z potravy. Karneval je období, začínající 6. 1. a končí Popeleční středou.
Často bývá jako karneval nebo masopust označováno několik posledních dní tohoto období a probíhají hlučné oslavy v maskách, s různými představeními a výstupy. Lidé v této době chodí svátečněji oblečeni a baví se. Význam slova karneval se posunul směrem k lidovým tanečním zábavám v maskách nebo maškarním plesům. Známý je například karneval v Riu.

Co je to Karneval? Význam slova, termín, Definice výrazu Karneval. Co znamená odborný pojem Karneval z kategorie Kultura?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Karneval můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Karneval je v sekci kultura

Klíčová slova: lexikon, popis, definice pojmu, kultura, význam, slovo, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, synonymum, formulace, Karneval, termín, přesný výraz, co to je, terminologie, heslo, co je to Karneval?


Pojem Karneval je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Karneval píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Karneval neboli masopust je v původním smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karneval ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Karneval ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Karneval ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Karneval ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Karneval ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Karneval na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karneval například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Karneval? resp. co vlastně znamená slovo Karneval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karneval, odpověď na dotaz co je to Karneval?. Víte např. kdo to je Lakšmí Mittal? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.