Co je to?
Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Co je to Karneval? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Karneval

Karneval je označován také jako masopust. Jedná se o počátek období půstu před velikonocemi. Původní význam spojení znamenal zbavení se masa z potravy. Karneval je období, začínající 6. 1. a končí Popeleční středou.
Často bývá jako karneval nebo masopust označováno několik posledních dní tohoto období a probíhají hlučné oslavy v maskách, s různými představeními a výstupy. Lidé v této době chodí svátečněji oblečeni a baví se. Význam slova karneval se posunul směrem k lidovým tanečním zábavám v maskách nebo maškarním plesům. Známý je například karneval v Riu.

Co je to Karneval? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Karneval. Co znamená pojem Karneval z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Karneval? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karneval patří do sekce Kultura

Klíčová slova: Kultura, odborný výraz, slovník, přesný výraz, terminologie, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, definice, synonymum, slovo, formulace, význam pojmu, definice pojmu, lexikon, význam, heslo, Karneval


Pojem Karneval je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karneval? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karneval neboli masopust je v původním smyslu „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“), tedy začátek postního období před Velikonocemi. Začíná 6. ledna a končí na Popeleční středu.

Pro více informací o heslu Karneval zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karneval ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Karneval ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Karneval ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Karneval ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Karneval na Youtube

Vyhledat slovo Karneval ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karneval například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Karneval? resp. jaký je přesný význam slova Karneval? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karneval, odpověď na dotaz co je to Karneval?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Karel Komárek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.