Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Co je to Chipset? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chipset?

Chipset se do češtiny překládá jako čipová sada. V informatice reprezentuje jeden nebo více integrovaných obvodů, jimž se říká čipy. Tyto jsou navrženy ke spolupráci a prodávány jako jeden produkt. Čipová sada se stará o komunikaci mezi procesorem, sloty, sběrnicemi, řadiči a dalšími součástmi na základní desce. Globálně mezi nejznámější firmy, které vyrábí čipové sady, patří AMD, NVIDIA, Intel, SiS a VIA Technologies.


Co je to Chipset? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chipset s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Chipset je v kategorii počítače

Klíčová slova: co to je, Chipset, co je to Chipset?, co znamená, wiki, vysvětlení, význam slova, termín, heslo, terminologie, definice pojmu, názvosloví, formulace, popis, pojem, informace, odborné názvosloví, počítače


Pojem Chipset je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Chipset?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách. U počítačů třídy PC tento termín obvykle označuje dva čipy na základní desce – tzv. northbridge (česky severní můstek) a tzv. southbridge (česky jižní můstek). V dnešní době severní a jižní můstek výrobce někdy implementuje do jednoho čipu – funkci obou zastupuje jeden celistvý čip; výrobci takovýchto čipových sad jsou často nezávislí na výrobcích základních desek.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Chipset ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Chipset ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Chipset ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Chipset na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chipset ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Chipset na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chipset například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Chipset? resp. jaký je přesný význam slova Chipset? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chipset, odpověď na dotaz co je to Chipset?. Víte např. kdo to je Kazišuk? Znáte a víte kdo je Geriatr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chipset v jiné sekci než počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.