Co je to?
Definice výrazu, termínu Chipset. Co znamená odborný pojem Chipset z kategorie Počítače?

Co je Chipset? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chipset

Chipset se do češtiny překládá jako čipová sada. V informatice reprezentuje jeden nebo více integrovaných obvodů, jimž se říká čipy. Tyto jsou navrženy ke spolupráci a prodávány jako jeden produkt. Čipová sada se stará o komunikaci mezi procesorem, sloty, sběrnicemi, řadiči a dalšími součástmi na základní desce. Globálně mezi nejznámější firmy, které vyrábí čipové sady, patří AMD, NVIDIA, Intel, SiS a VIA Technologies.


Co je to Chipset? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chipset. Co znamená odborný pojem Chipset z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chipset se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Chipset je v kategorii počítače

Klíčová slova: názvosloví, význam, počítače, odborné názvosloví, terminologie, co je to Chipset?, počítače, co to je, slovo, přesný výraz, definice, co znamená, wiki, heslo, definice pojmu, vysvětlení, popis, význam slova


Pojem Chipset je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Chipset?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách. U počítačů třídy PC tento termín obvykle označuje dva čipy na základní desce – tzv. northbridge (česky severní můstek) a tzv. southbridge (česky jižní můstek). V dnešní době severní a jižní můstek výrobce někdy implementuje do jednoho čipu – funkci obou zastupuje jeden celistvý čip; výrobci takovýchto čipových sad jsou často nezávislí na výrobcích základních desek.

Hledejte pojem Chipset v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Chipset na Google.cz

Zkusit najít Chipset ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chipset ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Chipset ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Chipset ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Chipset na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chipset například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Chipset? resp. co vlastně znamená slovo Chipset? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chipset, odpověď na dotaz co je to Chipset?. Víte např. kdo to je Architekt? Znáte a víte kdo je Endokrinolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.