Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Co to je Chipset? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chipset?

Chipset se do češtiny překládá jako čipová sada. V informatice reprezentuje jeden nebo více integrovaných obvodů, jimž se říká čipy. Tyto jsou navrženy ke spolupráci a prodávány jako jeden produkt. Čipová sada se stará o komunikaci mezi procesorem, sloty, sběrnicemi, řadiči a dalšími součástmi na základní desce. Globálně mezi nejznámější firmy, které vyrábí čipové sady, patří AMD, NVIDIA, Intel, SiS a VIA Technologies.


Co je to Chipset? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chipset je v kategorii Počítače

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, význam slova, Počítače, přesný význam, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, termín, heslo, Počítače, terminologie, co znamená, co to je, co je to Chipset?, pojem, popis, terminus technicus


Pojem Chipset je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chipset? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách. U počítačů třídy PC tento termín obvykle označuje dva čipy na základní desce – tzv. northbridge (česky severní můstek) a tzv. southbridge (česky jižní můstek). V dnešní době severní a jižní můstek výrobce někdy implementuje do jednoho čipu – funkci obou zastupuje jeden celistvý čip; výrobci takovýchto čipových sad jsou často nezávislí na výrobcích základních desek.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Chipset na Google.cz

Zkusit najít termín Chipset ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Chipset na Youtube

Najít slovo Chipset ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Chipset ve Wikislovníku

Hledat termín Chipset ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chipset například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chipset? resp. jaký je význam slova Chipset? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chipset, odpověď na dotaz co je to Chipset?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.