Co je to?
Definice výrazu, termínu Chipset. Co znamená odborný pojem Chipset z kategorie Počítače?

Co je to Chipset? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chipset?

Chipset se do češtiny překládá jako čipová sada. V informatice reprezentuje jeden nebo více integrovaných obvodů, jimž se říká čipy. Tyto jsou navrženy ke spolupráci a prodávány jako jeden produkt. Čipová sada se stará o komunikaci mezi procesorem, sloty, sběrnicemi, řadiči a dalšími součástmi na základní desce. Globálně mezi nejznámější firmy, které vyrábí čipové sady, patří AMD, NVIDIA, Intel, SiS a VIA Technologies.


Co je to Chipset? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chipset. Co znamená odborný pojem Chipset z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chipset s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Chipset se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: synonymum, slovo, co to je, terminologie, vysvětlení, slovník, přesný výraz, význam slova, co je to Chipset?, význam, lexikon, počítače, termín, formulace, wiki, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz


Pojem Chipset je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chipset? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách. U počítačů třídy PC tento termín obvykle označuje dva čipy na základní desce – tzv. northbridge (česky severní můstek) a tzv. southbridge (česky jižní můstek). V dnešní době severní a jižní můstek výrobce někdy implementuje do jednoho čipu – funkci obou zastupuje jeden celistvý čip; výrobci takovýchto čipových sad jsou často nezávislí na výrobcích základních desek.

Jiné informační zdroje o pojmu Chipset

Zkusit najít pojem Chipset ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Chipset ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chipset ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Chipset ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Chipset ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Chipset ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Chipset například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Chipset? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chipset? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chipset, odpověď na dotaz co je to Chipset?. Víte např. kdo to je Robert Hájek? Znáte a víte kdo je Filolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Chipset hledat i v jiných kategoriích (než počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.