Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Co to je Chipset? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chipset?

Chipset se do češtiny překládá jako čipová sada. V informatice reprezentuje jeden nebo více integrovaných obvodů, jimž se říká čipy. Tyto jsou navrženy ke spolupráci a prodávány jako jeden produkt. Čipová sada se stará o komunikaci mezi procesorem, sloty, sběrnicemi, řadiči a dalšími součástmi na základní desce. Globálně mezi nejznámější firmy, které vyrábí čipové sady, patří AMD, NVIDIA, Intel, SiS a VIA Technologies.


Co je to Chipset? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chipset s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chipset je v kategorii Počítače

Klíčová slova: co to je, synonymum, informace, co je to Chipset?, přesný význam, terminus technicus, definice, pojem, wiki, popis, terminologie, formulace, Počítače, Chipset, heslo, význam, slovník, definice pojmu


Pojem Chipset je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Chipset?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách. U počítačů třídy PC tento termín obvykle označuje dva čipy na základní desce – tzv. northbridge (česky severní můstek) a tzv. southbridge (česky jižní můstek). V dnešní době severní a jižní můstek výrobce někdy implementuje do jednoho čipu – funkci obou zastupuje jeden celistvý čip; výrobci takovýchto čipových sad jsou často nezávislí na výrobcích základních desek.

Více informací o slovu Chipset doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Chipset ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Chipset ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Chipset ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Chipset ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chipset na Youtube

Hledat pojem Chipset ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chipset například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Chipset? resp. co označuje slovo Chipset? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chipset, odpověď na dotaz co je to Chipset?. Víte např. kdo to je Žabař? Znáte a víte kdo je Vokalista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.