Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chipset. Co znamená odborný pojem Chipset z kategorie Počítače?

Co je to Chipset? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Chipset?

Chipset se do češtiny překládá jako čipová sada. V informatice reprezentuje jeden nebo více integrovaných obvodů, jimž se říká čipy. Tyto jsou navrženy ke spolupráci a prodávány jako jeden produkt. Čipová sada se stará o komunikaci mezi procesorem, sloty, sběrnicemi, řadiči a dalšími součástmi na základní desce. Globálně mezi nejznámější firmy, které vyrábí čipové sady, patří AMD, NVIDIA, Intel, SiS a VIA Technologies.


Co je to Chipset? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chipset. Co znamená odborný pojem Chipset z kategorie Počítače?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Chipset) můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Chipset patří do kategorie počítače

Klíčová slova: lexikon, formulace, wiki, synonymum, terminus technicus, význam, význam pojmu, vysvětlení, slovo, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, co je to Chipset?, přesný význam, pojem, přesný výraz, názvosloví, definice


Pojem Chipset je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chipset? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čipová sada (anglicky chipset, počeštěně též čipset) je jeden nebo více integrovaných obvodů (čipů), které jsou navrženy ke vzájemné spolupráci a jsou obvykle prodávány jako jediný produkt. V oblasti počítačů je termín obvykle používán k označení specializovaných čipů na základní desce nebo na rozšiřujících kartách. U počítačů třídy PC tento termín obvykle označuje dva čipy na základní desce – tzv. northbridge (česky severní můstek) a tzv. southbridge (česky jižní můstek). V dnešní době severní a jižní můstek výrobce někdy implementuje do jednoho čipu – funkci obou zastupuje jeden celistvý čip; výrobci takovýchto čipových sad jsou často nezávislí na výrobcích základních desek.

Pro další informace o termínu Chipset zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Chipset na Youtube

Vyhledat výraz Chipset ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chipset ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Chipset ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Chipset ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Chipset ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Chipset například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Chipset? resp. co označuje slovo Chipset? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chipset, odpověď na dotaz co je to Chipset?. Víte např. kdo to je Emily Blunt? Znáte a víte kdo je Geriatr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.