Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Co to je Chipset? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chipset

Chipset se do češtiny překládá jako čipová sada. V informatice reprezentuje jeden nebo více integrovaných obvodů, jimž se říká čipy. Tyto jsou navrženy ke spolupráci a prodávány jako jeden produkt. Čipová sada se stará o komunikaci mezi procesorem, sloty, sběrnicemi, řadiči a dalšími součástmi na základní desce. Globálně mezi nejznámější firmy, které vyrábí čipové sady, patří AMD, NVIDIA, Intel, SiS a VIA Technologies.


Co je to Chipset? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chipset. Co znamená pojem Chipset z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chipset? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chipset je v kategorii Počítače

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, přesný význam, co to je, wiki, formulace, co znamená, co je to Chipset?, definice, popis, vysvětlení, terminologie, Počítače, slovník, heslo, přesný výraz, slovo


Pojem Chipset je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Chipset

Vyhledat pojem Chipset ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chipset na Youtube

Zkusit najít výraz Chipset ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chipset ve Wikimedia Commons

Najít termín Chipset ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Chipset na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chipset například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chipset? resp. co znamená výraz Chipset? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chipset, odpověď na dotaz co je to Chipset?. Víte např. kdo to je Eva Pilarová? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Chipset hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.